IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 18th August 2009, 08:44
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Да споделя и моето мнение по въпроса. Не си мислете,че всичко е ОК някъде другаде, няма да ви посрещнат с широко отворени ръце. Вярно тук сме си дивашка държава, но пък си е нашата държава.Тук са ми приятелите, роднините. Аз специално съм от хората, които много трудно се отделят от семейството и приятелите си. Пробвах веднъж за 5 месеца и бях като болна, все едно не съм живяла, ами 5те месеца ми минаха като сън, един много лош кошмар. Вярно, създадох приятели с които съм близка и до днес, но нищо не мин липсва от чуждата държава. Сега гледам една приятелка - цял живот, ходи да учи някъде, да работи другаде.Живот в куфари. Сега се е прибрала и иска да си остане тук. Да започне работа и да си продължи нормално живота. И я разбирам в интерес на истината.
__________________
Forgive me my nonsense, as I also forgive the nonsense of those that think they talk sense.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 21st August 2009, 07:36
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tea77
Нека да споделя и моята болка...Приятелят ми е ТАМ, аз съм в БГ. Ходих два пъти при него(като на екскурзия е просто страхотно )Мога да остана...обаче не искам или по-скоро незнам дали искам...Тук имам страхотна работа, която много обичам и за мен е просто удоволствие, а и бизнеса си е мой. Ако отида там, със сигурност няма да мога да работя това, ще трябва да започна да уча отначало (което в наи-добрия случай ще отнеме 5-6 години), а след това намирането на работа, доказването....(а ако се появи и дете, става още по-сложно)....сигурно ще стана за пенсиониране... Ако се откажа от професията си и работя какво да е, първо ще се чувствам зле и после, парите, които ще изкарам там ще са много по-малко от това което изкарвам тук. Уффффффффффффффф защо винаги всичко е толкова сложно!!!!!!!!!!!!!!!
Tea, ами ти би имала и същия проблем в България, ако любимия ти е от друг град...Виж Тира как го е решила...Решаваш кое ти е по-важно - парите и кариерата или живота/любовта...Ако не си влюбена достатъчно силно, е ясно кое ще ти е по-важно. Прецени дали изобщо е необходимо да работиш, ако си при него, защото ако имате деца, може да се окаже, че е най-добре да си стоиш в къщи и да си ги гледаш.

Не искам да давам съвети, без да ми ги искат, ама само ще кажа, че един ден, когато имаш много пари и голям бизнес, ще разбереш, че не това е най-важното. Че няма по-важно от човешките отношения, от това да си обичана и да обичаш, да имаш деца.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 21st August 2009, 10:13
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Не искам да давам съвети, без да ми ги искат, ама само ще кажа, че един ден, когато имаш много пари и голям бизнес, ще разбереш, че не това е най-важното. Че няма по-важно от човешките отношения, от това да си обичана и да обичаш, да имаш деца.
Според мен и за това важи изтъркана фраза "до човек е". Познавам такива на по 60-70 години, жени, които и до ден днешен за миг не са съжалили за избора си да нямат деца. Истината е, че просто не всяка жена става за майка. Нито пък всяка е щастлива, ставайки майка.
Иначе съм съгласна... за да има такова колебание, значи не си сигурна дали това е правилния човек...
Отговори с цитат
  #54  
Стар 21st August 2009, 12:27
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

където и да замина няма да е завинаги..все пак Герена е в София..
Отговори с цитат
  #55  
Стар 31st August 2009, 23:35
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Цитирай:
Според мен и за това важи изтъркана фраза "до човек е". Познавам такива на по 60-70 години, жени, които и до ден днешен за миг не са съжалили за избора си да нямат деца.
Aпо, те тия, дето не искат деца, не ги мъчат съмнения кое е по-важно и какъв избор в живота да направят...При тях всичко е предрешено.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 4th September 2009, 18:22
Аватара на Aleks_Sweet
Aleks_Sweet Aleks_Sweet не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 228
По подразбиране

Такааа...Струва ли си да заминем?Много зависи от това защо заминаваш,и как си живял в БГ преди това.Защото,където и да си,никъде не е толкова лесно,и живота не е песен.Трябва да си готов да работиш и да се доказваш.Имам страшно много познати,които се оплакват от всичко-работата,начина на живот,заплати,и си заминават,убедени,че в БГ ще им е по-добре.Bсичките пак се върнаха.

P.P:Да уточня,че живея и работя в Кипър от 3 години.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 4th October 2009, 20:22
Аватара на Ленин
Ленин Ленин не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Тъй като гледам, половината форум вече е някъде си или се кани да заминава. Браво! Прав ви път. Колкото по-малко хора има тук, толкова повече жизнено пространство ще има за мен.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 4th October 2009, 20:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ленин
...жизнено пространство...
На теб много пространство не ти трябва, още по- малко жизнено
Отговори с цитат
  #59  
Стар 6th October 2009, 10:38
Аватара на Ленин
Ленин Ленин не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:
Първоначално написано от Ленин
...жизнено пространство...
На теб много пространство не ти трябва, още по- малко жизнено
За жизненото може и да си права, но за пространството не си. Мисля да си построя един хипер, мега, супер, турбо-гъзарски мавзолей, а за това си трябва място. Ще бъде точно в центъра на София, впрочем, центърът ще бъде мавзолей и нищо повече.
Така де, ония тъпи мумии в Африка да не са по-важни от мен?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: струвалисидазаминемакозаминемдалищесевърнем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:49.