IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th January 2007, 10:48
NavyBaby NavyBaby не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Marseille,France
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез Yahoo до NavyBaby
По подразбиране Мускулна маса и още въпроси?!

Тази година с много усилия свалих 10кг, изглеждах добре или поне така ми казваха. Вманиачих се по някакъв начин в кантара.
След усилени тренировки, тялото ми придоби сравнително нова по-добра форма, до колкото една форма на трътка,пак камо ли и тя променена, може да бъде добра.Висока сам 175см стигнах до 65кг. разбира се искам още 5 да сваля, но е трудно защото с години ме облъчваха и ми даваха лекарства , от които напълнях много, докато един ден лекарят не каза \\\\\\\\\\\\\\\" Какъв е тоя плондир дето ми го водите\\\\\\\\\\\\\\\", както и да е, не беше там въпросът.
От началото на месец септември започнах да качвам маса, стигнах до 69.5кг- желанието ми е да се самоубия защото знам с какви усилия смъкнах тези 10кг и колко търпение и воля ми струваше всичко това,особено имайки предвид метаболизмът ми или по-точно липсата на такъв.
Проблемът е че не виждам от какво сам напълняла, хората около мен,дори треньорат ми каза че съм отслабнала последните месеци,дрехите ми пасват чудесно и въпреки всичко сам с много по-тежка. На вечната диета сам си,то е начин на живот де, не съм променяла нищо вхраненето си. Казах си, трябва да е мускулна маса, докато един ден една женица във фитнеса не ми каза че говорила дори с лекари, че било нормално на година да качваш до 300гр. мускулна маса. Е, аз успях за няколко месеца,въпросът е дали това не са по-скоро други вредни телесни маси?или има ли някаква норма за качване на мускулна маса при жените? знам че е строго индивидуално....
Тренирам във фитнеса по 3 пъти на седмица, усилено кардио, е , ходя и на колективните уроци за musculation, карам колело усилено, имам и в къщи също, сега почвам плуване, гмуркам се....къде е проблемът?
И още един въпрос тъй като по цял ден сам или на работа или в университета, тренирам вечер. казвате че до 17 h трябва да е най-късното хранене, как се получава така че ядеш в 17h и в 18h до 20h примерно тренираш и след това не ядеш поне една салатка?
последен въпрос ,какво ви е мнението за РПМ-а или му казват още Speed bike. последно беше изчислено че за 45мин се харчат от 500 до 900 калории ако правилно спазваш инструкциите? аз го правя от година и половина- 2-3 пъти в седмицата и се чувствам прекрасно, голямо потене пада в залата, ама си струва. дори бих го препоръчала на тези които искат да \\\\\\\\\\\\\\\"отслабват много и бързо\\\\\\\\\\\\\\\"
__________________
Prirodata ne tarpi zastoi v svoeto razvitie, za tova nakazva vsiako bezdeistvie!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th January 2007, 10:59
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

От описанието на тренировката не мисля, че проблема в нея- в смисъл, че тренираш достатъчно...
Я напиши точно как се храниш- какво, по колко и колко пъти на ден...
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th January 2007, 11:03
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Мускулна маса и още въпроси?!

Цитирай:
Първоначално написано от NavyBaby
...какво ви е мнението за РПМ-а или му казват още Speed bike. последно беше изчислено че за 45мин се харчат от 500 до 900 калории ако правилно спазваш инструкциите?
звучи ми абсурдно
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th January 2007, 11:43
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Измери си % мазнини в тялото и ще разбереш какво точно си качила.Мускулна маса -чиста се качва адски трудно особено пък за жена ,ако ще да се сцепиш от тренировкиОсобено пък с усилено кардио
.Наистина -напиши си режима с подробности
Това с яденето след определен час аз не го одобрявам и не го практикувам
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th January 2007, 11:49
NavyBaby NavyBaby не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Marseille,France
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез Yahoo до NavyBaby
По подразбиране

относно храненето ми:
вегетарианка сам от около 6 години- не ям никакво месо и с годините спрях и рибата, освен ако не съм на диета,която диетолог направи специално за мен и която адски много помагаше, но всичко трябваше да се мери и в един момент писва. купих си кантърче за храна и изобщо спазвам повечето съвети които той ми даде. проблемът според него беше че бидейки вегетарианец ,човек трупа много повече ,защото замества липсата на животински протеини с вредни храни от типа на шоколад, бисквити и т.н. шоколад спрях изобщо да ям , от година не съм помирисвала. ям уж диетични бисквити ,т.е. с по-малко въглехидрати, но не без мярка.
ям пресни зеленчуци,мнооооооого плодове, сирена, доста малко хляб и то пълнозарнест, супи, много чайове,млека,общо взето това. НО ям след тренировка също вечер. прибирам се към 21h !!!!!!!!
ям 3 пъти на ден.
понякога огладниявм между храненията и гледам да ям плодове или кисело мляко с мюсли.
наистина видимо не съм напълняла , а качвам много.
относно speed bike-а трябва да го пробваш ,ако не си, не на всеки му харесва, но мога да те убедя че се хаби много енергия, колко точно в калории не мога да кажа, цитирах треньорите преди, но е много по-ефикасно от старченето на тренажора, дето си мислим че хабим много и пътеката за тичане,дето в повечето случаи, не се тича на нея, а ходиш и си говориш със съседката по уред за новите силиконови имплантанти.
__________________
Prirodata ne tarpi zastoi v svoeto razvitie, za tova nakazva vsiako bezdeistvie!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th January 2007, 12:00
NavyBaby NavyBaby не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Marseille,France
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез Yahoo до NavyBaby
По подразбиране

[quote="lenda"]Измери си % мазнини в тялото и ще разбереш какво точно си качила.

Как точно да ги измеря? веднъж я мерих, по съветите на една много добра книга \" Хаднорменото тегло-Как да отслабнем\" на изд. СКОРПИО. до колкото си спомням , в 4 зони на тялото се мереше обиколката + някакви сметки,ама резултата не ми стана много ясен,
след това пробвах с Body Mass Index ,когато бях 66кг ,БМИ-ти ми беше 21,55 кг/м2, при норма 19-24kg/м2, е не съм била балерина,ама се търпеше. но това не ми подсказваше % на мазнини.
Можеш ли да ми кажеш как точно да измеря този %?
мерци
__________________
Prirodata ne tarpi zastoi v svoeto razvitie, za tova nakazva vsiako bezdeistvie!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th January 2007, 12:16
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Ето нещо което може да ти помогне!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th January 2007, 12:28
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NavyBaby
Можеш ли да ми кажеш как точно да измеря този %?
мерци
Във всеки по-добър фитнес има уред наречен калипер-трябва с такова да ти ги премерятВсички други методики по сайтове са пълна боза,както и ел.кантари които уж мерят и % мазнини..
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th January 2007, 12:39
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Ето какво е калипер за тези които незнаят!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th January 2007, 14:38
NavyBaby NavyBaby не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Marseille,France
Мнения: 9
Изпратете съобщение чрез Yahoo до NavyBaby
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Police MAIN
Ето какво е калипер за тези които незнаят!

нищо не излиза от линка , които си постнал. try again pls
__________________
Prirodata ne tarpi zastoi v svoeto razvitie, za tova nakazva vsiako bezdeistvie!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мускулнамасаощевъпроси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:57.