IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 10th July 2009, 19:54
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

А доволни ли сте от професиите , които изпълнявате там ? Защото моята работа е добра , специализирана , в чужбина не бих могла да работя това, няма да ми признаят ценза , условията ми са добри , напрежението на моменти е голямо , но това навсякъде го има . А работния ден ти е почти цялото ежедневие , ако не си доволен от него , то тогава от какво ще си доволен , семейството ще го имаш и тук и там , но удовлетворението ти от развитието ти като личност къде ще е ?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10th July 2009, 20:36
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

То зависи кой за какво е отишъл. Ако отиваш за няколко години як бач, не гледаш дали си доволен от професията си, а да изкараш възможно най- много пари. Ако отиваш с намерение да се установиш и да живееш, тогава е вече друго, тогава гледаш какво ще работиш и какво ще трябва да учиш преди това, за да го работиш, ако не ти признават образованието.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10th July 2009, 21:09
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Донякъде сам съгласна с Апо,....например когато аз дойдох тук исках да остана завинаги и имах тази възможност,....но в последно време реших да се върна в Бг за постояно,това ми се случи и преди да се върна завинаги в бг,но исках да пътувам и пак се върнах,.....при мен проблема е,че свикнах да летя на всеки няколко месеца и задържали се повече,ми омръзва и имам нужда от смяна и път
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12th July 2009, 20:46
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

С желание и упоритост всичко се постига. Образованието го признават, а ако искате да карате допълнителни специализации още по-добре. Аз работя по специалността си и познавам и други българи тук работещи в същата област, не много но се срещат... В бг много трудно и с излключително много връзки щях да работя подобна работа. Развитието, което имам тук, щях да го гледам в бг "през крив макарон"...
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12th July 2009, 21:31
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Те образованието го признават, ама не всяка специалност я признават, това имах аз предвид, нерядко се налага да се явяваш на част от изпитите пак, за да покриеш критериите по съответната специалност в дадена държава.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 14th July 2009, 00:10
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Те образованието го признават, ама не всяка специалност я признават, това имах аз предвид, нерядко се налага да се явяваш на част от изпитите пак, за да покриеш критериите по съответната специалност в дадена държава.
Точно атка се случва с млади хора завършили в БГ,идват тук и пак наново изпити,...за разлика от тея,които са завършили тук и са си останали тук,ето едно предимство на следвалите в чужбина
Отговори с цитат
  #27  
Стар 14th July 2009, 12:22
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

jolifille, така е, но и зависи много от специалността ти... при някои не се налагат допълнителни изпити. а и студентският живот на учещите в чужбина е коренно различен от на тези завършили в бг. не бих разменила тези 5 години за нищо :P :P :P :P
Отговори с цитат
  #28  
Стар 14th July 2009, 17:14
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Не съм добре запозната,.....при кой спицuaлности не се налага изпити
Отговори с цитат
  #29  
Стар 14th July 2009, 17:42
Аватара на igtigt
igtigt igtigt не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 749
Изпратете съобщение чрез ICQ до igtigt
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
Не съм добре запозната,.....при кой спицuaлности не се налага изпити
при семейните специалности
Отговори с цитат
  #30  
Стар 14th July 2009, 17:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Има, да. Ама са малко. Иначе да, студентския живот, поне моя, нямаше нищо общо с понятието "студентски живот" от България. Свеждаше се най- вече до учене и работа и 1-2 пъти в годината нормален живот (демек ходене по кафета и срещане с хора) за по няколко седмици в Бг. Чак последната година като не ми се налагаше да работя, разбрах що е то студентски живот
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: струвалисидазаминемакозаминемдалищесевърнем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:14.