IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 28th February 2009, 20:56
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Ти състезател по културизъм ли си ?
Не аз съм финна дама която предпочита да има оформени крака с някакъв мускул отколкото да съм 30 кила пихтия. Обаче съм пристрастена към кардиото и понякога прекалявам и тъй като съм на НВД си мисля че ако правя по 2 часа тренорвки ще се разплуя. Затова питам.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28th February 2009, 20:59
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ще си останеш фиНа, спокойно ; )

10 минути преди и 40 след е почти идеално, поддържай ги такива. Ако си поддържаш и нивото на протеините такова, каквото е в момента, няма да свалиш кой знае колко мускулна маса, при твоите размери много по-трудно се сваля
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28th February 2009, 21:16
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Ще си останеш фиНа, спокойно ; )

10 минути преди и 40 след е почти идеално, поддържай ги такива. Ако си поддържаш и нивото на протеините такова, каквото е в момента, няма да свалиш кой знае колко мускулна маса, при твоите размери много по-трудно се сваля
Упс, сори за правописната грешка. Неволно беше. Ти помниш моя проблем с белтъка явно. Все пак го намалих на 80-90 гр., а в зареждащи дни е до 70 гр. Добре ли е така? Упорити последни мазниники, изнервят ме. Ок ще продължавам да си правя кардиото. Ще питам още нещо, за да не пускам нова тема, тази е подходяща.
С до 6 кг тежести при 30 повторения - клек напади и т.н има ли опасност да кача маса?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 28th February 2009, 21:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Нали не искаш да сваляш, а сега и да качваш, явно си постигнала оптималното положение

При 30 повторения трудно ще качиш маса, но това са ти 2х3 кг дъмбели нали? Прави ги с 2х2 , ако забележиш промяна в обема, но не вярвам да стане А и принципно - дори да качиш, мускул се сваля много лесно, няма от какво да се притесняваш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #15  
Стар 28th February 2009, 21:30
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Нали не искаш да сваляш, а сега и да качваш, явно си постигнала оптималното положение

При 30 повторения трудно ще качиш маса, но това са ти 2х3 кг дъмбели нали? Прави ги с 2х2 , ако забележиш промяна в обема, но не вярвам да стане А и принципно - дори да качиш, мускул се сваля много лесно, няма от какво да се притесняваш.
Искам да доизчистя мазнините от брича и задно бедро/ под дупето/. Свалих излишния мускул, но мазнините още не са се стопили напълно. Кантара не ме интересува. Да - клякам отскоро с 2 х 3 кг, до сега с 2 х 2. Ще се наблюдавам. Благодаря ти.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd March 2009, 14:15
Аватара на боряна христова
боряна христова боряна христова не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 1 091
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maika
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
По-добре преди тренировката прави 20, а след тренировката 30-40 минути кардио.
Не се ли гори твърде много мускул така? Аз умишлено ограничавам кардиото иначе бих правила също толкова. Сега правя 5-10 мин. преди и 30-40 след и се притеснявам за катаболни процеси и прочие.
оффф тука гпврите на някъкъв си ваш език,,моля Ви кажете ми какво е това преди кардио и след кардио ...офф много се обърках вече...
__________________
390/405 надмускулно
Отговори с цитат
  #17  
Стар 2nd March 2009, 14:33
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Карането на велоергометър, бягането по пътечка, кростренажора... Това са кардио уредите и на тях правиш кардио упражнения Ако говорим за зала, иначе кардио е всяко едно аеробно упражнение, не е нужно да си във фитнес зала и да ползваш уред.

В случая става въпрос да кажем, че 10 минути кара велоергометър преди тренировка и 40 минути след тренировка
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd March 2009, 14:39
Аватара на боряна христова
боряна христова боряна христова не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 1 091
По подразбиране

ама аз като ходя на фитнес единсвено бягам 1 час на пътечката и после си ходя,за мен това е тренировката...но маи като те слушам нищо не съм правила до сега... мислех си че на пътечката се изгарят наи много калории и за това...
__________________
390/405 надмускулно
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd March 2009, 14:48
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, на пътечката се горят най-много, но за по-ефективна тренировка с цялостно стягане се прави така :

- 10 минути вело

- Упражнения за всички или за половината (ако тренировката е на 2 части) мускулни групи

- 40-50-60 (всеки сам решава) минути кардио Като това кардио може да е 30 минути вело + 20 пътечка, може да е 20 крос + 20 пътечка (без почивка, направо скачаш на другия уред), може да е само вело, само пътечка и т.н. Различните комбинации внасят разнообразие и различно натоварване върху тялото.

Кардио упражненията са много по-ефективни след лека тренировка с тежести, тъй като така много по-бързо започва същинското горене на телесни мазнини, а не се ползва гликоген и т.н. А първите 10 минути преди тренировка са просто загрявка на цялото тяло.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #20  
Стар 3rd March 2009, 00:28
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Да, на пътечката се горят най-много, но за по-ефективна тренировка с цялостно стягане се прави така :

- 10 минути вело

- Упражнения за всички или за половината (ако тренировката е на 2 части) мускулни групи

- 40-50-60 (всеки сам решава) минути кардио Като това кардио може да е 30 минути вело + 20 пътечка, може да е 20 крос + 20 пътечка (без почивка, направо скачаш на другия уред), може да е само вело, само пътечка и т.н. Различните комбинации внасят разнообразие и различно натоварване върху тялото.

Кардио упражненията са много по-ефективни след лека тренировка с тежести, тъй като така много по-бързо започва същинското горене на телесни мазнини, а не се ползва гликоген и т.н. А първите 10 минути преди тренировка са просто загрявка на цялото тяло.

Най-сетне и на мен ми стана ясно. Благодаря!

Значи ще правя така - 20мин колело, тренировка (редувам ги за горна и долна част) и накрая 40 мин пътека.

Добре ли е за пътеката така 5мин бързо ходене 25мин бягане (средно темпо, но не бавно) и накрая още 5 ходене и 5 бягане? Или е добре в едно темпо да са всичките 40 мин?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МАЛКОЛИТРЕНИРАМ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:22.