IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11th February 2009, 13:42
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране АУЛИН И АСПИРИН САМО С РЕЦЕПТА??!!

Е това не мога да го разбера вече! Боли те стомаха или главата, отиваш на аптеката и не ти дават тези двете, пращат те за рецепта! Шокирана съм!
И във вашия град ли е налице новия закон??? Който се друса с аспирин да пише... /скоро ще ходя лично да се разправям с тези, които измислят такива безсмислени закони, псувните ми няма да стигнат, пишете някоя на лични/
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th February 2009, 14:02
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

къде си ти Кая? аз съм в София вчера си купувах аулин, ама не са ми искали рецепта.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th February 2009, 14:05
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Мисля, че всичко ще е ден до пладне.
То нали не можеше и опаковки да се разделят... ма и досега си купувам по един блистер, ако поискам.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th February 2009, 14:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Сигурна ли си, че за аспирин са ти искали рецепта? Дори и на самите хапчета пише, че се дават без рецепта... колкото до по- силните болкоуспокояващи, антибиотици и всякакви друди, нормално е, крайно време е да се научим, че се предписват от лекар. Не може в цял свят да е така, аз при нас обратно.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th February 2009, 14:32
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Апо, преди две-три седмици гледах филм за антибиотиците и се оказа, че в Испания също се злоупотребява, поради което испанците са станали 'резистентни'. Друго, което ме шокира, че аптекарите за настинка даваха антибиотици. От скоро са въведени сериозни мерки (мисля и в Белгия) за продажбата им само с рецепта, но и там се злоупотребява.
НО, факт е, че ние сме по-доктори от лекарите.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th February 2009, 14:40
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами не знам, досега във всички страни, които смених, е имало строг контрол на продажбата на лекарства. КОето от една страна хем е хубаво, хем пък на мен нервите ми се късаха като на една типична българка, която знае кой антибиотик трябва да пие и не й го дават без рецепта
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th February 2009, 15:39
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Ам че тъй де - булгар, булгар
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th February 2009, 17:54
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Сигурна ли си, че за аспирин са ти искали рецепта? Дори и на самите хапчета пише, че се дават без рецепта... колкото до по- силните болкоуспокояващи, антибиотици и всякакви друди, нормално е, крайно време е да се научим, че се предписват от лекар. Не може в цял свят да е така, аз при нас обратно.
Аспирина не е по рецепта,но аулина - да.Глобите са изключително големи от 3000 - 25 000 лв,така е скъпички,така стоят нещата,така и ще бъде занапред!
Апо,много си права,че е време българина да се научи,че за да се лекуваш се ходи на лекар,а не в аптеката.На мен ми е омръзнало да съм очен лекар,УНГ,вътрешни болести,дерматолог и каквото се сетиш...Е,фармацевта не е доктор в края на краищата и не може да се очаква от него да ти даде панацея...
А иначе,kaija,незнам защо не са ти дали друго обезболяващо в аптеката.Когато не може аулин например,има много други заместители(които се отпускат без лекарско предписание),които колегите са могли да ти дадат.
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th February 2009, 20:58
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Оня ден и аз си купих аулин на прах без да ми създават проблем в аптеката. Право е това - свикнали сме, че най-лесното е отидеш в аптеката и кажеш това и това ме боли давай хаповете. Повечето аптекари го правят, предлагат лекарство имам предвид, но не са длъжни да знаят за всяка болека - лекът.
Но обърнете внимание на информационните листовки, които се прилагат в опаковките на лекарствата. Дозата е такава и такава, но се обърнете към своя лекар или фармацевт.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th February 2009, 21:44
Аватара на dona Mara
dona Mara dona Mara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 41
По подразбиране

Преди 2 седмици също ми поискаха рецепта за лекарство, което съм закупувала без такава доста пъти. Всъщност мисля , че тази разпоредба ( закон ) не важи за лекарства на чиято опаковка пише "Без лекарско предписание"

От една страна така е правилно, но от друга трябва да плащам/е 20 лева за преглед, който трае 10тина минути, за лекарство което трябва да закупя повторно. Представям си при личните лекари колко ще се чака - то сега едвам се вреждаме.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АУЛИНАСПИРИНСАМОРЕЦЕПТА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:13.