IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 12th February 2009, 17:34
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Не съм аптекар, но Змийчето знае, че някъде може, някъде - не, аптеките имам предвид.
Кая, не може на всякъде да е така, все има свесни хора, знаят че боли, колкото и да е вреден аулина - върши работа. Пък и даколкото знам до 2 прахчета - няма проблем
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #22  
Стар 12th February 2009, 20:20
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

Никога не ми се е случвало да ми искат рецепта за Аулин. Купувам от различни аптеки в центъра на София и до сега не е имало проблем! Но аз си купувам Нимезил. Зная,че са еднакви по състав с Аулина,само производителя е различен. Но защо съм си въобразила,че Нимезила ми помага повече? Или по вкус ми е по-приятен?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 12th February 2009, 21:09
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

И на мен не ми се е случвало да ми искат рецепта за Аулин. Но от известно време гледам да го избягвам. Една приятелка учи фармацевтика и там им казали, че за жени е много вреден и влияе зле на яйчниците. За това е редно да се избягва. Може да се замести с Но-шпа и др обезболяващи.
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12th February 2009, 21:44
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Нимезил - какво е това, върши ли работа за главоболие?
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12th February 2009, 21:55
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

Нимезила е еднакъв с Аулина.И двете представляват Нимезулид,производителя е различен и съответно наименованията също. Аулина го има на прахчета и на таблетки,а Нимезила май само на прахчета! Мен главоболието ми минава от Беналгин или Нурофен.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 12th February 2009, 23:15
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Не съм аптекар, но Змийчето знае, че някъде може, някъде - не, аптеките имам предвид.
Кая, не може на всякъде да е така, все има свесни хора, знаят че боли, колкото и да е вреден аулина - върши работа. Пък и даколкото знам до 2 прахчета - няма проблем
да,така е...някъде просто не спазват закона и продават ЛС без рецепта...Но пък ИАЛ,както и Риокоз така сериозно са се заели да глобяват,че веднъж глобят ли те - вярвайте,ако ще и да се превиваш от болка - аулин няма да получиш. лично аз имам глоба,заради продаден бусколизин без рецепта.Заради 3лв печалба - 3000лв глоба!!!Е,оттогава повече не съм рискувала,а и няма да го направя.Псували са ме,заплашвали са ме,обвинявали са ме в некаъдрност(щото не съм знаела, аджеба какъв антибиотик да им дам ) и какво ли не....крайно време е да се научим,че закона си е закон.Стига все сме минавали метър....И мен като ме боли гърло - ходя на лекар,взима ми секрет и според антибиограмата ми изписва антибиотик. никога не се самолекувам,колкото и да съм сигурна в това,което трябва да пия....
Дейзи,права си...нимезил е с по-добро действие от аулин,нищо че е едно и също като състав
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th February 2009, 07:16
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Ще го пробвам този Нимезил. При мен, когато главоболието е тежко ми дават зелена рецепта за седалгин-нео. Исках да попитам и аулина ли трябва да е на зелена?
При по-леко си взимам саридон - без рецепта до сега.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th February 2009, 08:21
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Добре де, как мога да разбера кои лекарства се дават с рецепта и кои не Искам предварително да знам
Иначе съм съгласна с тези промени Големи доктори сме всички. Аз мразя да вземам лекарства и го правя само като опре нож до кокал. За детето не взимам нищо, без да е прегледано преди това от лекар.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th February 2009, 08:37
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Добре де, как мога да разбера кои лекарства се дават с рецепта и кои не Искам предварително да знам
Иначе съм съгласна с тези промени Големи доктори сме всички. Аз мразя да вземам лекарства и го правя само като опре нож до кокал. За детето не взимам нищо, без да е прегледано преди това от лекар.
Много си права - самолечението е крайно нежелателна практика. От една страна, и аз мисля, че е добре да има по - строг контрол над отпускането на лекарства. Но, ако сменя гледната точка - и сега ми се налага да поискам половин ден почивка от работа, за да мога да изчакам на опашката и да отида на лекар. След това нововъведение може би половин ден чакане до никъде няма да стига ...
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th February 2009, 09:31
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Абе какво да ви кажа....цялата система е объркана и наште политици като гласуват закони,хич не мислят много....закона трябва да е издържан от всичките му страни,хората са прави,че неможе за един аулин или една ампула аналгин да ходиш на лекар.Аз моите си клиенти ги съветвам да си направят списък с основните лек.,които може да им се наложи да пият(глава,корем,гърло,итн), казвам им кое е по рецепта и кое - не и после при лекаря за рецепта!Е,никога не съм ги оставяла(редовните си) без лек.,дори да нямат рецепта.
Маузче,аулина е на обикновена рецепта,седалгин нео е на зелена заради кодеина и фенобарбитала.
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АУЛИНАСПИРИНСАМОРЕЦЕПТА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:48.