IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #401  
Стар 24th June 2007, 20:31
hrisvas hrisvas не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 3
По подразбиране

привет

и аз днес се регистрирах, за да задам въпрос, тъй като форума ме заинтригува
живея в чужбина и в едно предаване от типа на Extreme Makeover или Ten Years Younger in 10 Days гледах, че за да увеличат визуално предните зъби на пациента, му оголиха малко венците и се чудя в България прави ли се или не, защото ще си идвам през лятото и съответно искам да се възползвам от по-изгодните цени на стоматологичните услуги
моите зъби са здрави, но горните 4 средни "започват" по-ниско от кучешките /т.е. венците са им по-големи или по-надолу/, а свършват наравно с кучешките- и така средните изглеждат малки, и като се усмихвам широко, се показва много от венеца и винаги се притеснявам...
ако такава процедура се прави и у нас, какво трябва да се има предвид? моите венци са чувствителни и понякога кървят, като си мия зъбите...освен това май се възпаляват и правят "джобове"- не ме болят, но месото е издадено и с леко друг цвят и зъболекаря тук ми каза, че трябва да ги следим...
Отговори с цитат
  #402  
Стар 24th June 2007, 20:46
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Операцията с "оголването" на венците се нарича Гингивопластика.Прави се ,когато има т.нар. Гингивална усмивка,или когато венците се виджат повече,отколкото трябва при усмивка..
Операцията се прави под местна анестезия,безболезнена е и често е съчетана с корекция и на големината и формата на фронталните зъби ,с помощта на фасети или коронки.Прави се също и когато Ортодонтски се "вклинят" фронталните съби и са покрити повече от венеца..
Кървенето на венците наистина трябва да се следи,когато се появи пак ,това е сигнал да отидете пак при стоматолога си ,за да се направи почистване и полиране на зъбите
Отговори с цитат
  #403  
Стар 24th June 2007, 21:52
hrisvas hrisvas не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 3
По подразбиране

ok,мерси за бързия отговор

всеки стоматолог ли може да направи тази операция или някои са се специализирали /къде в софия мога да потърся услугата/
ориентировъчно колко струва -да кажем без фасети или корони
Отговори с цитат
  #404  
Стар 25th June 2007, 08:06
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добър ден и от мен. Тази манипулация не се извършва от всеки стоматолог,з-то се изисква опит и умение. Тя влиза в сферата на пародонтологията и хирургията , но крайният ефект е козметичен. Ако всичко стане както трябва няма да е нужно да се изработват фасети или корони. Ако искате мога да ви пусна няколко фотоса от един доста труден случай,който още не завършен. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #405  
Стар 25th June 2007, 09:24
d1d1t0 d1d1t0 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до d1d1t0
По подразбиране питане

здравейте, бих искал да попитам дали някой може да ми препоръча добър стоматолог, който се занимава с импланти на зъбите в София? Много ще съм благодарна за съдействието. Ако д-р Венелинов беше тук не бих се поколебала да се свържа с него...
Отговори с цитат
  #406  
Стар 25th June 2007, 21:25
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Бих желал само да допълня Явор и д-р Тянков. Ако след гингивалната пластика се нуждаете от друг вид естетично лечение (фасети или бондинг) е необходимо да изчакате поне 3-4 месеца. Ако идвате от друга държава е хубаво да планирате и второ посещение.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #407  
Стар 26th June 2007, 10:54
hrisvas hrisvas не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 3
По подразбиране лечение

благодаря за отговорите
ако не се налага поставяне на фасети и пр., може ли след операцията да се предприеме избелване на зъби, или пак трябва да се изчака извистно време и ако да-колко?
Отговори с цитат
  #408  
Стар 26th June 2007, 12:00
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Редно е да се изчака края на оздравителния период(10-15 дни) преди да се предприеме избелване,за да се избегне увреждане на венците.
Отговори с цитат
  #409  
Стар 7th July 2007, 16:07
Naty Naty не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте!
Доста разглеждах темата и накрая се регнах, защото имам един, всъщност няколко въпроса към стоматолозите в тази тема. И много се надявам да са така добри да ми отговорят.
Става дума за проблем, който имам със зъбите.Очевидно!Предните ми два, горни зъба са умъртвени и са с по две пломби всеки зъб. Какво според вас е най-удачно да направя?Ортодонтката, която до скоро лекува захапката ми каза, че е най-добре да ги избеля и да си сменя пломбите понеже били много тъмни или фасети, но не и да ги обличам с коронки, само в много краен случай, понеже се увреждал венеца. Една зъболекарка, пък казала на майка ми, че с фасети няма да стане, избелването нямало да има ефект и било най-добре да ги облека с коронки. Вие как мислите? И другият ми въпрос е понеже вторите ми предни зъби т.е тези до умъртвените също имат кариеси. Възможно ли е избелване при тях?
Няма да казвам какви са моите предпочитания, за да не повлияя на отговорите! Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #410  
Стар 7th July 2007, 16:25
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравей,Нати!
Всичко зависи от това каква естетика искаш да се постигне във проблемната зона..Ти сама изброи няколко варианта,като решение на проблема..
Според мен добър по отношение на естетика е вариантът да се направи следното:
-избелване на зъбите
-подмяна на пломбите на страничните резци
-поставяне на порцеланови фасети/или корони/ на централните резци
!Коронките не увреждат венците,ако са направени ,както трябва и прилягат добре!
Също така съществуват и т.нар.директни фасети(или bonding),които се правят от фотополимер в едно посещение и са по-евтини от порцелановите такива и са с доста добра естетика..!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:54.