IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th February 2014, 23:20
Аватара на tokyo534
tokyo534 tokyo534 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 42
Exclamation Бихте ли сатана ли вестоносец на важна информация за човечеството ?

Няма човек който да знае всичко но когато става въпрос за живота на семействата , които за много важни за една Държава , град или село .
На тези места ако няма хора който има семейства
Те са без смилани места ,
За това аз виждам смисъл в писмото на папата и за това се ангажирам да стана вестоносец на неговата покана на семействата в Ватикана .
Не търся печалба от това защото е грехота да искам облаги от това което касае моя живот .
Но се надявам за помощ да открия любовта си и аз да си създам семейство .
Писмо на Папата до семействата по света

„Скъпи семейства, пристъпвам прага на вашия, дом за да ви говоря”: така започва писмото на Папа Франциск до семействата по света, публикувано във вторник, по повод извънредния генерален Синод на епископите за семейството, който ще се проведе през октомври в Рим. В писмото, преведено на осем езика, сред които и арабски, Папата припомня, че „днес Църквата е призвана да известява Евангелието и същевременно да посреща новите пастирски нужди на семейството”.

Папа Франциск припомня темата на Синода: "Пастирските предизвикателства за семейството в контекста на новата евангелизация”, като го нарича „важна среща”, която трябва да обвърже „целия Божи народ”: свещеници, богопосветени и миряни от поместните църкви в целия свят”, които участват в неговата подготовка с „конкретни предложения и молитви”.

За Папата, „молитвената подкрепа е особено необходима и значителна”, затова призовава семействата да се молят „неуморно” за Синода, а „Светият Дух да осветли синодалните отци в тяхната нелека задача”. Срещата във Ватикана е „посветена на вас, на вашето призвание и мисия в Църквата и обществото, на семейните проблеми, на възпитанието на децата”, пише Папа Франциск, а вашата молитва ще бъде „ценно богатство, което ще обогати Църквата”.

В писмото Папа Бергольо обяснява, че темата на Извънредния синод във Ватикана ще бъде продължена на Световната среща на семействата, която ще се проведе през септември във Филаделфия. „Нека всички се молим – призовава накрая Папата – чрез тези срещи Църквата да продължи своя път на дълбок размисъл и приложи подходящи пастирски средства в помощ на семействата, за да посрещнат настоящите предизвикателства със светлината и силата от Евангелието”.

„Във вашия семеен път вие споделяте много красиви моменти – завършва писмото на Папата до семействата: почивката, домашната работа, развлеченията, молитвата, пътуванията и поклонничества, милосърдни дела... Но ако липсва любовта, няма радост, а истинската любов ни дарява Исус”. „Той ни дава хляба на живота, който ни подкрепя в ежедневните трудности на нашия път”.

dg/ rv



Текст взет от страницата http://bg.radiovaticana.va/news/2014...%B0/bul-776372
от сайта на Радио Ватикана
Синод на Епископите: нов устрем за разпространяване Евангелието на семейството


Текст взет от страницата http://bg.radiovaticana.va/news/2014...%B0/bul-776731
от сайта на Радио Ватикана
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th February 2014, 23:37
Аватара на tokyo534
tokyo534 tokyo534 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2012
Мнения: 42
По подразбиране

Аз нямам семейство но искам да преръсвам там и да участвам .
Много искам да се спешна с тази папа , но нямам възможност нуждите от пари ме спират ,
Много искам да споделя на папата моите нужди , видения за бъдещето ми , и моите проблеми .
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th February 2014, 01:16
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

На мен нещо взе да ми минава мерака да ставам психолог и да уча тази специланост. Още една "тема" ако отвори този човек и вече окончателно се сбогувам с тази ми мечта. Това да си психолог е огромно натоварване, няколко човека като този герой като ти се явят и след тва ти самият ще имаш нужда от психотерапевт

Плюс това Лилянка вече не ме обича и в този момент моят живот приключи, но така става понякога, не всеки получава своя Шанс за любовта.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th February 2014, 16:01
Maria_Vass Maria_Vass не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 58
По подразбиране

тук нещо не е както трябва...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th March 2014, 14:00
Аватара на Katnip
Katnip Katnip не е на линия
Administrator
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 25
По подразбиране

Не виждам защо се оплаквате :Д Темите му са забавни и са истинско предизвикателство да разбереш какво иска да каже :Д Тук имаме късмет, че в голямата част е копирал смислен текст, а не го е писал той :Д
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бихтелисатаналивестоносецнаважнаинформациязачовечеството
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:23.