IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th January 2011, 19:30
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране Вашите козметични ритуали

Да споделим как се грижим за себе си

За лице - измивам всяка сутрин и вечер с Lumene Skin Purifier Face Wash. После нанасям TIME FREEZE 24 h Firming Lotion. За около очите използвам Excellent Future Deep Repairing Eye Cream. Дневния ми крем е на La Roche Posay с фактор 50, а нощния е Lumene Excellent Future. 2 пъти седмично сауна и след това Arctic Touch Gentle Exfoliating Cream после маска Arctic Touch Deep Cleansing Mask.
За косата признавам не се грижа особено - използвам шампоан за боядисана коса на Elseve, и същия балсам, понякога си вземам маска от фризьорския салон, а боядисването и подстригването веднъж месечно при фризьор.
А за тялото ползвам само продукти на The Body Shop, разбира се скрабове, лосиони и гелове за душ.

На козметик ходих често но забелязах че няма смисъл и реших да ходя 1-2 пъти годишно за почистване с ултразвук.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th January 2011, 20:33
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Аз не правя кой знае какво. Нормалните неща...

Коса - мия я през ден, слагам балсам.
Лице - сутрин и вечер с измиващ гел/ексфолиант, сутрин задължително слагам хидратиращ крем.
Тяло - Ползвам душ гелове и лосиони с хидратиращ ефект. След всеки душ задължително лосион.
Маникюр и педикюр - всяка седмица. Сама си оформям ноктите и се лакирам. През лятото почти през ден сменям лака, а през зимата най-много 2 пъти седмично и ползвам по-универсални цветове - бежово, основен цвят за френски маникюр, френски, червен.

Ползвам най-много бялтата козметика на Нивеа и Гарниер. Иначе обожавам лосиони за тяло с по-интересни аромати като шоколад и лешници, например, страхотни са!! :P
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th January 2011, 20:46
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Аз не правя кой знае какво. Нормалните неща..
Подобно. Дори не ползвам нощен крем или крем за околоочен контур.
На лицето вече рядко правя маски (ексфолиращи),обикновено имам един крем за лице,с който се мажа както сутрин,така и вечер. За ръце имам 2-3 крема,защото обичам да си мажа често ръцете с крем и обичам кремове с аромат на ягода,грозде и т.н. По време на баня,интимен гел,душ гел за тяло,след баня-задължително с крем или лосион за тяло,нямам предпочитания към марки,винаги ползвам някакъв различен.
За щастие откакто пия хормонални таблетки кожата на лицето ми не е виждала пъпчица или петънце.
Преди години правех много маски за лице често-като се почне от парна баня,чистене на черни точки,ексфолиращи и глинени маски и 100 мазилла за УЖ хубава кожа,и сякаш положението се влошаваше. СЕга когато не натоварвам кожата със 100 мазила, ми е много по-чиста и хубава. И да чукна на дърво, но съм от тези с "младоликия ген",навсякъде било в дискотека,кафе или кино ме подмладяват с около 7-8 години! И много грим не ме спасява (да изглеждам по-възръстна или поне да си оправдая годините)
Отдавна спрях да разчитам,че мазилата ще направят кожата ми по-хубава и т.н.
Ааа косатааа-нея от години я мия всеки ден-шампоан и балсам или маска(през ден-два). Не мога да си представя да не си измия косата и да не ухае на свежо и чисто!

Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th January 2011, 20:54
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Не е хубаво да слагаш крем на лицето вечер. Запушват се порите. А и не мисля, че е добре за косата да се мие всеки ден. Аз когато не излизам я оставям и по 2-3 дни без да я мия, за да не я "разглезвам" много. Иначе започва да се омазнява и изтощава често :P
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th January 2011, 20:59
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Не е хубаво да слагаш крем на лицето вечер. Запушват се порите. А и не мисля, че е добре за косата да се мие всеки ден. Аз когато не излизам я оставям и по 2-3 дни без да я мия, за да не я "разглезвам" много. Иначе започва да се омазнява и изтощава често :P
Ще те опровергая. Косата ми я мия всеки ден от близооо 7 години. Не е изтощена,дори до преди една година имах огромна гъста,лъскава,здрава коса до кръста. Фризьорката сърце не й даде да я махне. Сега ми е до под средата на гърба. Рядко страдам от косопад и то само леко.
Според мен изобщо не е вярно това,че не трябва да се мие всеки ден и ,че вреди. Ако има нещо,което вреди това е боята за коса,но не и миенето на коса всеки ден. Лично мнение. Аз моята не съм я боядисвала и нямам намерение.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th January 2011, 21:00
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Вана с магарешко мляко......през вечер
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th January 2011, 21:02
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

П.С. Омазняването на косата е пряко свързано с начина на хранене.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th January 2011, 13:27
Аватара на SvetlaRZG
SvetlaRZG SvetlaRZG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 15
По подразбиране

И аз се вписвам в нищо особено-то:
Ползвам крем, по египетска рецепта от един египтянин, за 2дни заличи всички фини мимически бръчици, не че имам много но като се усмихвам и леко ми се оформят. Гадно е
Използвам постоянно лосиони, спрейове и такива неща, държа да ухая добре, луда съм по ароматите и парфюмите.
За косата си отделям най - много време и грижи. Използвам къна, постоянно и правя маски с различни натурални и домашни съставки, отделно при всяко миене слагам маска и спрей за коса.
балсам за устни и всичко е на 6
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th January 2011, 13:56
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallena
Ползвам крем, по египетска рецепта от един египтянин, за 2дни заличи всички фини мимически бръчици
Би ли споделила, що за чудодеен елексир е това
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th January 2011, 14:46
Аватара на SvetlaRZG
SvetlaRZG SvetlaRZG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1
Цитирай:
Първоначално написано от mallena
Ползвам крем, по египетска рецепта от един египтянин, за 2дни заличи всички фини мимически бръчици
Би ли споделила, що за чудодеен елексир е това

Ами една позната беше в Египет. И за спомен решила да си поръча някакво златно бижу по -скормно, нали от магазин. И в деня, в който отивала да си вземе поръчката объркали и й дали по - скъпо бижу, тя се усетила и отишла да го върне, продавача останал очарован, кой би го върнал все пак, и за благодарност и дал негова лична рецепта за крем и тя ми направи и ми даде
наистина крема е страхотен и кожата ми сияе от него
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашитекозметичниритуали
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:07.