IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th August 2006, 09:19
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране Изборът на импланти

От както ми поставиха импланти се чудя как става подборът им при марките, които не са като моите.
Обиколих много места за консултация, навсякъде ми определяха обем на око и чрез подръпване зърното на гърдата. Единствен д-р Е.Георгиев драсна нещо по мен и се консултира с компютъра си май. После попаднах там, където ме оперираха и за да изберем импланти ме разчертаха като географска карта. Всичко беше математика.
Сега от време на време се чудя - другите импланти избират ли се като се вземат много, много измервания, тези измервания нанасят ли се някъде и обема изчислява ли се или е преценка на хирурга?
Може би пък при мен не са го правили защото бях само за консултация, а не за кончателна поръчка на импланти.

Ето филмче как се прави изборът на импланти като моите - 15 мин. е , моля ако има нерви някой да го изгледа и да каже такова ли е положението и на другите места:
http://video.google.com/videoplay?do...49818097453472
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th August 2006, 09:35
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

Моя хирург и изключително прецизен в определянето на подходящия имплант на око Чак му се чудя как е възможно такъв окомер , дай боже всекиму Разчерта ме ,чак преди самата операция без никакви помощни материали, само с флумастер, разбира се То и затова резултата при мен е толкова задоволителен Но невежата съм си аз,би трябвало тогава да съм била малко повече информирана

ПП Асет,клипчето е много полезно...хубаво е да знаем все пак,как работят някои хирурзи
__________________
Не е важно да получиш това,което цениш,а да оцениш това,което получаваш
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th August 2006, 09:41
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от veselana
Разчерта ме ,чак преди самата операция без никакви помощни материали, само с флумастер, разбира се
То това е било, за да знае къде да направи джоба.

Трябва да ти кажа, че аз също не знаех как стават нещата. Попаднах на този човек случайно, от добра воля. И все пак още не съм си изяснила - такъв ли си е начинът на определяне на размера, не може да е на око все пак...
Между другото при тези преценки на око за моя случай чувах стойности от 250 до 300, че май и малко над това. Сега разбирам, че ако ми бяха шибнали 300 имплантът щеше да дойде в опасна близост до гръдната кост и левия до десния, което щеше да доведе до симмастия най- вероятно. Или пък половината имплант щеше да ми е под мишницата.

Понякога някаква сила ни пази от нас самите.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th August 2006, 09:47
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

А криво направен джоб виждала ли си?
__________________
Не е важно да получиш това,което цениш,а да оцениш това,което получаваш
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th August 2006, 09:52
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

То освен за математици май и за художници по малко трябва да учат...
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th August 2006, 09:55
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Aset
То освен за математици май и за художници по малко трябва да учат...
Оооо,моя е изключително образован...моля ,моля На последната ми консултация ме увери,че изцяло подмускулно поставяне на имплантите не съществува като метод в пластичната хирургия.И беше така добър да ме предупреди,че ако някой негов колега ми предложи подобен метод ме лъже
__________________
Не е важно да получиш това,което цениш,а да оцениш това,което получаваш
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th August 2006, 10:07
Teara Teara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 41
По подразбиране

Аз съм оперирана при д-р Ефремов и при определяне на размера на имплантите ми взе подробно всички мерки. След това ги нанесе в таблица и ми каза кои са най-подходящите размери за мен, а те бяха два- 240 и 255.Аз пожелах нископрофилни ипланти и се оказа, че моят размер е 240 категорично за най-добър и естествен резултат.А аз исках точно това.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th August 2006, 10:14
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Мен Динев ме мери с линийка и сантиметър. След това на едни таблици на фирмата производител според размерите ми ми предложи мойте. Мери ми гр.обиколка, подгръдна, разстояние м/у зърната, от рамото до зърната и основа. Чак шублер не е ползвал. Изобщо се съмнявам български хирург да прави всичко това от клипчето
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th August 2006, 11:39
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Асет, страхотен филм, благодаря!

Мисля че на другите места импланти не се избират така. "Инамед" е създала система, по която от големия им асортимент импланти за всеки конкретен пациент да се избере именно това, което най-много се доближава до желанията му. Но, разбира се, не става за импланти на другите фирми. Имплантите основно се избират на око, но въпреки това не съм срещала много недоволни от размера пациенти.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th August 2006, 13:00
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Благодаря, Диастема.
Отговори на въпроса ми - значи при повечето фирми - производителки нещата са по- опростени. И все пак - чак на око ли? Нямат ли си и те някакви таблици , комп. програми, такива разработки?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изборътнаимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:00.