IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3031  
Стар 3rd July 2011, 21:40
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Хм, Miss, като комбинации храната ти е такава, че да не предизвиква подуване на стомаха. Възможно е салатите, ако са големи зеленчукови, да го предизвикват. Имаш ли газове и дискомфорт или просто физически имаш коремче, което те дразни?
Ако е второто, мисля, че с постоянен спорт, правилна стойка и правилна храна, постепенно ще го оправиш. Не знам колко време мина от анорексията, може би тялото все още се нагажда към новите форми - нали знаеш гладните сомалийчета също са с тумбачета (дано не те засегна, просто разсъждавам).

Да ви споделя този качамак стана разкошен - задуших в малко вода пера от лук и спанак и когато стана готов качамака, изсипах зелените неща в него и разбърках. За мен си отделих така, а за мъж ми добавих настърган пармезан и масло - лелеееее, уникаТно стана дори и моето постното Аз използвам царевичен грис, че обичам да ми е по-"животинско"

Днешно меню:
Сутрешните течности
150гр пъпеш от жълтите (онези зелените, водните не ги обичам)
Обяд - гореспоменатият качамак и зеле от зелката
Следобяд 1 нескафе с мляко, много вода
200гр пъпеш
Вечеря - пилешки каренца и зеленчукова салата на зелева основа (кухненският робот помага на незарасналият ми мъдрец)
Отговори с цитат
  #3032  
Стар 3rd July 2011, 22:41
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Най-накрая да се вредя на компютъра.
Ау, мауз, това е много гадно с тези зъби. Помня на мен как ми извадиха и 4-те мъдреца. Беше някакъв ад. С дни го карах само на течности и кисело мляко.
Мис, аз смятам, че с едно редовно тичане ще се оправят нещата.
А то за сомалийчетата, май подуването им почва от стомаха, а не е примерно в долната част (от пъпа надолу).
аниК, този качамак не се ли правеше с пръжки някакви? Аз не съм яла такова нещо именно заради това. Иначе лазанята ще я пробвам.
Днес беше:
з - редче черен шоколад (за жалост от тия по-дългите )
о - останалото телешко месо със зеленчуци от снощи
в - омлет, зелена салата

Последните няколко дена тичам редовно. Следващата седмица ще увелича разстоянието на 3 км.
Отговори с цитат
  #3033  
Стар 4th July 2011, 09:59
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

В момента нямам болки и газове, но наистина физически ми е доста неприятно. За сомалийчетата си е точно така- даже си има и медицинско обяснение. Но те страдат от постоянно недохранване, докато при мен този период премина преди доста време. Ще бъда упорита, пък дано да има резултат...
Ето и менюто:
10- ябълка и чай с мед
13- тиквички с ориз и гъби, салата
17- 50 гр. сурови ядки
20- 200 гр. пуешко филе, салата
Отговори с цитат
  #3034  
Стар 4th July 2011, 14:52
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Miss, във вчерашното ти меню виждам 3 неща, от които аз бих се подула - гъби (освен, ако не са мариновани от буркан), сурови ядки и салата (, ако е зелева или зелена). Аз си ги ям тези неща, само с гъбите съм по-внимателна, но се опитвам да те насоча да проследиш дали подуването е свързано с храната
Марианче, качамак/полента/мамалига си е все каша от царевично брашно във вряла вода Гарнирането след това е по желание - масло, сирене, червен пипер, пръжки, кашкавал, каквото се сетиш

Аз съм в добра серия - не преяждам, вечерям рано, сутрин ставам бодра и спортувам с лекота
Отговори с цитат
  #3035  
Стар 5th July 2011, 00:10
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK Виж мнението
Марианче
Ама аз съм Марина, бе
аниК, ти какво спортуваш? Аз още се мъча с прибирането на коремчето. Коремните преси са ми най-големият ад Направо вече вия от болка.
Иначе да се похваля, че съм 2 кг надолу. По-нататък ще си видя мерките.
Мис, радвам се, че този труден период е минал за теб и си се стабилизирала.
Менюто:
з - мюсли
о - сурови зелени чушки, пълнени със сирене
в - салата с пуешко филе
Отговори с цитат
  #3036  
Стар 5th July 2011, 07:48
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Marina.J, аз ползвам жасминов ориз или басмати, и от тях такава миризма се носи, че нищо повече не ми трябва. Рядко ползвам сол за ориза.
Браво за килцата!
aniK, тези ливански спагети станаха много вкусни. Малко тежички ми дойдоха и не можах да ги изям.
Miss_Murderer, аз само с тичане и въртене на обръч се справям с корема. Коремни преси правя много рядко.

За неделя менюто:
закуска - филия морковен хляб с мед
обяд - ливански спагети
вечеря - салата от домати и малко по-късно кефир
Отговори с цитат
  #3037  
Стар 5th July 2011, 08:54
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Marina.J Виж мнението
Ама аз съм Марина, бе
аниК, ти какво спортуваш?

Ауууу, ИСКРЕНО СЕ ИЗВИНЯВАМ Така набързо ми минава всичко пред очите Ще имаш едно черпене от мен
Ами аз от много години спортувам - ходех редовно на фитнес, даже бях леко вманиачена, после с раждането на първото дете се наложи да си оборудвам фитнес в къщи. Сега малко вече не успявам да тренирам, както искам, но понеделник, сряда и петък въртя колело и правя корем, вторник - крака, четвъртък - горна част на тялото. Събота и неделя почивам Това нещо се случва сутрин в 6ч. докато всички спят
Моят корем винаги е бил плосък, но с двете раждания коремната ми стена вече е толкова еластична , малко да прекаля, ставам като бременна в 4-ти месец. Необходимо е известно време непрекаляване с количествата храна и особено раздуващите плодове и зеленчуци, за да се посвие.
Shandi, аз всички рецепти ги преправям по мой "диетичен" вкус Ще видя на тия ливанските какво ще им измисля
При мен започнаха донациите домашни плодове и зеленчуци - още са по малко, но достатъчно, за да ме откажат ОТНОВО завинаги от купешките
Отговори с цитат
  #3038  
Стар 5th July 2011, 10:37
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

aniK, не съм забелязала да се подувам от ядките и гъбите. По принцип знам кои храни ми влияят зле и ги избягвам. Наскоро даже направих една лоша комбинация и после се чувствах дискомфортно, хубавото е, че си взимам поука и ако се случи, поне е по- рядко. Това не е точно и подуване- след болеста в областта на корема натрупах най- много мазнини, което след анорексия е често явление. Сега трябва да се справям някак.
И вкъщи е пълно с домашни плодове и зеленчуци- по принцип вкъщи рядко се купува, дано и занапред да е така. Ето и менюто:
10- ябълка, чай с мед
12- ориз със зеленчуци, салата от цвекло и моркови
16- 1 коф. кисело мляко
18- 6 кайсии, чай с мед
20- 150 гр. пуешко филе, салата
Отговори с цитат
  #3039  
Стар 5th July 2011, 17:12
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Днес ми сложиха полумоста. Е, толкова некадърна работа
Зъбите са проски отгоре, сякаш съм крава и ще приживям.

Днес съм на варени яйца и кисело мляко /не едновремено/. Сега ще опитам нарязани домати със сирене.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #3040  
Стар 5th July 2011, 23:31
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

аниК, няма никакъв проблем
Браво за твоите резултати! Щом си била и преди активна, то нали мускулите "помнят".
Моите мъже, и тримата, стават много рано. Малките заспиват раничко и спят почти непробудно. Затова само вечер мога да си върша моите неща. Вкъщи имам само гирички по 1кг. Преди исках да си купя кростренажор, ама ме е страх да не стане да събира само прах.
Ооо блазе ви за домашнте продукти..толкова обичам домашно кисело мляко, а за плодове да не говорим.
Шанди, аз за този жасминов ориз за първи път чувам. Ще се разгледам из супермаркетите и ще го пробвам да видим.
Днес на обяд за мен имаше и въглехидрати - картофи.
з - 2 праскови
о - варени картофи с лук
междинно - ябълка
в - зелена салата с пилешки късове
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:07.