IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th July 2008, 11:43
Аватара на Africa
Africa Africa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 876
По подразбиране Тема за оплаквания/решения

И като съм тръгнала поне да ви се оплача за още нещо. То не знам дали не е за изповедалнята, ама...
Имаме една площадка до блока, където аз си разхождам кучето, където майка седят с деца, където строители обядват и т.н. Та аз съм единствения човек, който мете през ден там, ходя с едно гребло да махам боклуците от тревата и да събирам захвърлени бутилки, да купувам пликове за смет и да ги оставям, следователно после и да ги изхвърлям. Та по същество - както се досещате всеки ден кочината там продължава да е безбожна, защото на някои хора и контейнер да им сложиш все тая. Но от няколко дни се събират някакви неизвестни за мен субекти, които се напиват и трошат бутилки, замерват ми кучето с тях, а аз като им кажа нещо ми се смеят. Викнах полиция, но онези все се измъкват преди да дойде патрулката. И най-шокиращото за мен днес сутринта беше, че на площадката до пейките имаше вече и спринцовка. В този ред на мисли се сещам за темата с гейовете, където можем да преплетем лайтмотива - толерантността на българина. Аз смятам, че показно навън да се друсаш на детската площадка и никой да не му прави впечатление и да не прави нищо, значи, че сме прекалено толерантни към такава измет. Защото това е точната дума - измет. Просто сме свикнали да си траем, да си затваряме очите и да си седим в кочината. Такива ли сме всъщност?
То е ясно, че не може да има 24 часов карул на тази площадка, но все трябва да има някакво решение на проблема - аз не искам да толерирам тази измет и да им чистя спринцовките. Не знам как майките с децата там въобще не ги боли за тва.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th July 2008, 11:48
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране Re: Тема за оплаквания/решения

Цитирай:
Първоначално написано от Africa
И като съм тръгнала поне да ви се оплача за още нещо. То не знам дали не е за изповедалнята, ама...
Имаме една площадка до блока, където аз си разхождам кучето, където майка седят с деца, където строители обядват и т.н. Та аз съм единствения човек, който мете през ден там, ходя с едно гребло да махам боклуците от тревата и да събирам захвърлени бутилки, да купувам пликове за смет и да ги оставям, следователно после и да ги изхвърлям. Та по същество - както се досещате всеки ден кочината там продължава да е безбожна, защото на някои хора и контейнер да им сложиш все тая. Но от няколко дни се събират някакви неизвестни за мен субекти, които се напиват и трошат бутилки, замерват ми кучето с тях, а аз като им кажа нещо ми се смеят. Викнах полиция, но онези все се измъкват преди да дойде патрулката. И най-шокиращото за мен днес сутринта беше, че на площадката до пейките имаше вече и спринцовка. В този ред на мисли се сещам за темата с гейовете, където можем да преплетем лайтмотива - толерантността на българина. Аз смятам, че показно навън да се друсаш на детската площадка и никой да не му прави впечатление и да не прави нищо, значи, че сме прекалено толерантни към такава измет. Защото това е точната дума - измет. Просто сме свикнали да си траем, да си затваряме очите и да си седим в кочината. Такива ли сме всъщност?
То е ясно, че не може да има 24 часов карул на тази площадка, но все трябва да има някакво решение на проблема - аз не искам да толерирам тази измет и да им чистя спринцовките. Не знам как майките с децата там въобще не ги боли за тва.
Мале,дано и аз да не ти правя мръсно на площадката
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th July 2008, 11:49
Аватара на Africa
Africa Africa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 876
По подразбиране

Е, едва ли се друсаш там
Въпроса беше да излезнем от конкретното и да погледнем общото - демек пълна липса на гражданско самосъзнание.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th July 2008, 11:50
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

За коя площадка говориш?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th July 2008, 11:54
Аватара на Africa
Africa Africa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 876
По подразбиране

за една в борово
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th July 2008, 11:56
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Знам че си във Борово и затова те питам............
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th July 2008, 11:56
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Африка,туй е проблем не само на вашата площадка!

Всичко си опира до самосъзнанието на хората! Не е въпроса само да се чисти и поддържа,а трябва и да се пази! Ама на никой не му се занимава и всеки казва,че туй не е негов проблем!

В нашия вход живее едно куче,познава ни всички,но като влезне чужд човек и се скъсва да лае! Посяга да хапе и пощальонът вече отказва да носи пощата! Обадихме се в съответната служба да дойдат да го приберат,а там ни отговориха,че кучето трябвало да ухапе някой ,човека да си извади медицинско и тогава щели да го вземат! Без коментар!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th July 2008, 11:58
moda moda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 39
По подразбиране

Браво, впечатлена съм от ентусиазма и отговорността ти!!!
Малко хора правят като теб, аз например много пъти съм си мислила, но все не го правя това с почистването на околоблоковото пространство.
А инъче по въпроса с решението - неможеш ли като ги видиш,
че са там/наркоманчетата/и веднага да извикаш полиция без те да разбират, че го правиш,
полицаите пък може и бързо да се отзват, знае ли човек!

Успех с борбата! Вярвам, че ще има решение.
Още веднъж комплименти за делото ти.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th July 2008, 11:59
Аватара на Africa
Africa Africa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 876
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от doroteia01
Знам че си във Борово и затова те питам............
ами не тази новата, която също е в безобразно състояние, а тази срещу вулканизаторите на каблешков
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th July 2008, 12:01
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Да тази новата я съсипаха за нула време,ама не децата а вечерта онези-индивиди.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Темазаоплакваниярешения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:00.