IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th March 2006, 23:38
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране Растеж след 25?

Мислите ли, че е възможен растеж след като човек е минал 25 години?

В неделя мернах предаване по BBT, в което някакъв специалист по хранителни добавки говореше за L-карнитин и фет бърнъри и не разбрах кое от двете (предполагам първото) активирало хормона на растежа.

И логичният въпрос е: може ли като се приема L-карнитин да се порастне на височина???
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th March 2006, 12:26
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не,след 25 вече организма старее..Виж,незнам последни открития и пробиви в тая област,ама това е ,което мога да ти кажа
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th March 2006, 12:29
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

10х
И на мен ми звучи доста невероятно, но да питам...
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th March 2006, 15:09
Evi4ka Evi4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: софия в едно село с трамвай
Мнения: 310
По подразбиране

а и моето мнемие че всякакви такива подтиквания на хормони или изкривявания на собствената природа със сигурност ако на едно помагат то на 10 други вредат и аз не съм много висока ама това не е хич лошо така че за какво да експериментираме?
__________________
НЕ на агресията!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th March 2006, 15:16
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Растеж след 25?

Цитирай:
Първоначално написано от 4ere6ka
Мислите ли, че е възможен растеж след като човек е минал 25 години?

В неделя мернах предаване по BBT, в което някакъв специалист по хранителни добавки говореше за L-карнитин и фет бърнъри и не разбрах кое от двете (предполагам първото) активирало хормона на растежа.

И логичният въпрос е: може ли като се приема L-карнитин да се порастне на височина???
Л-карнитина подпомага усвояването на мазнините. Няма нищо общо с хормона на разтежа. Или не си гледала внимателно или си гледала напълно некомпетентен човек.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th March 2006, 18:13
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране Re: Растеж след 25?

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Цитирай:
Първоначално написано от 4ere6ka
Мислите ли, че е възможен растеж след като човек е минал 25 години?

В неделя мернах предаване по BBT, в което някакъв специалист по хранителни добавки говореше за L-карнитин и фет бърнъри и не разбрах кое от двете (предполагам първото) активирало хормона на растежа.

И логичният въпрос е: може ли като се приема L-карнитин да се порастне на височина???
Л-карнитина подпомага усвояването на мазнините. Няма нищо общо с хормона на разтежа. Или не си гледала внимателно или си гледала напълно некомпетентен човек.
Прочети повече за Л-карнитина и тогава пиши....Дори има свойства(при това сериозни) като антиоксидант,спомага за нормалния разтеж и развитие на плода ,изхранване на плацентата,намаляване риска от т.нар."синдром на внезапната смърт" и още куп метаболитни реакции
А за мазнините-помага за "превозването" им до митохондриите (там дето в клетката се образува енергията) и изгарянето вместо въглехидрати и протеини..
А след 25 има само патология....при хиперпродукция на хормон на разтежа се получава заболяването "акромегалия"-протича с уголемяване на крайниците ,за сметка на дебеината им,уголемяване на долната челюст,съответно разреждане на зъбите,образуване на обратна захапка,стъпалата почват да стават по-голям номер,езика пораства,вътршните органи също ,а от там и корема...Обиколката на главата се увеличава..Абе страшна работа е
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th March 2006, 18:22
6eherezada 6eherezada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: teteven
Мнения: 27
По подразбиране

liophy написа:
4ere6ka написа:
Мислите ли, че е възможен растеж след като човек е минал 25 години?

В неделя мернах предаване по BBT, в което някакъв специалист по хранителни добавки говореше за L-карнитин и фет бърнъри и не разбрах кое от двете (предполагам първото) активирало хормона на растежа.

И логичният въпрос е: може ли като се приема L-карнитин да се порастне на височина???


Л-карнитина подпомага усвояването на мазнините. Няма нищо общо с хормона на разтежа. Или не си гледала внимателно или си гледала напълно некомпетентен човек.

Прочети повече за Л-карнитина и тогава пиши....Дори има свойства(при това сериозни) като антиоксидант,спомага за нормалния разтеж и развитие на плода ,изхранване на плацентата,намаляване риска от т.нар."синдром на внезапната смърт" и още куп метаболитни реакции
А за мазнините-помага за "превозването" им до митохондриите (там дето в клетката се образува енергията) и изгарянето вместо въглехидрати и протеини..
А след 25 има само патология....при хиперпродукция на хормон на разтежа се получава заболяването "акромегалия"-протича с уголемяване на крайниците ,за сметка на дебеината им,уголемяване на долната челюст,съответно разреждане на зъбите,образуване на обратна захапка,стъпалата почват да стават по-голям номер,езика пораства,вътршните органи също ,а от там и корема...Обиколката на главата се увеличава..Абе страшна работа е
_________________
за съжаление тожа е точно така!колкото и свойства да има L-карнитина не влияе на растежния хормон...особено след 25годишна възраст!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th March 2006, 19:35
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране Re: Растеж след 25?

Цитирай:
Първоначално написано от Evi4ka
а и моето мнемие че всякакви такива подтиквания на хормони или изкривявания на собствената природа със сигурност ако на едно помагат то на 10 други вредат и аз не съм много висока ама това не е хич лошо така че за какво да експериментираме?
Абсолютно съм съгласна с теб! Аз съм против декоративната козметика, че какво остава за хормоналните промени...

А иначе, честно да ти кажа направо съм щастлива, от височината си и се радвам, че не съм по-висока или по-ниска.

Просто ми стана интересно да чуя какво мислите по въпроса защото тук има много хора, които наистина разбират, които са ползвали разни добавки и т.н - не са само такива дето се правят на многознайковци.
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th March 2006, 11:36
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Растеж след 25?

Цитирай:
Първоначално написано от yavor

Прочети повече за Л-карнитина и тогава пиши....Дори има свойства(при това сериозни) като антиоксидант,спомага за нормалния разтеж и развитие на плода ,изхранване на плацентата,намаляване риска от т.нар."синдром на внезапната смърт" и още куп метаболитни реакции
Айде само да не се правиш на всезнайко моля. Ние всички вече знаем, че си учил анатомия в университета и е чудесно периодически да ни го показваш с общи приказки на различни теми, но все пак гледай и какво се пита...

Жената пита за връзката му с хормона на разтежа. Аз и обяснявам че л-карнитина не рефлектира върху производството на хормона на разтежа.

Иначе естествено, че Л-Карнитина има положително действие при бременните жени, след като той не се синтезира по естествен път, а се внася с храната, а бременната жена има завишени нужди.

Но това не значи, че той стимулира ХОРМОН на растежа.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th March 2006, 18:39
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не се правя на всезнайко Просто се изказа така ,сякаш това е всичкото му действие и затова...И точно защото съм го учил,затова го пиша,
Аз те уважавам,но ти май мен не...няма значение.
Със здраве,пич!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растежслед
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:35.