IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 29th July 2007, 17:41
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Мария понеже реших да не пиша по тази тема повече защото се оказва че тя е за противниците на барiятрята а не за феновете само ще уточня че ако някои НЕ СМЯТА да си прави такава операция изобщо не му е мястото тук и в тази връзка прощавай но е най малкото неуместно dа се затваря темата на Девито а твоята да е в 'ефир'' при положение че ти си решила за себе си да не го правиш - тогава каква е целта на тази тема да си говорим ПРОТИВ или да окуражим взелите вече решение да направят нещо със живота си и респективно излишните си 50кг сланина примерно.

Ами дайте и в този дух да обезсърчаваме абдоминалните пластики, циците, устните, липо-то на дупета и бедра - все пак досега умрели при гастро няма дори и в БГ а от пластична има няколко а обезобразени много- има и няколко теми по този въпрос доката при нас не се е обадил един които въпреки перипетиите си да съжалиaва че я е направил. Това ако не е достатъчно красноречиво здраве му кажи.

А досега още не съм видяла някои над 100кг да е особено 'шаcлив'' от това и да намесваш анорексичките и останалите с тежките психически отклонения просто не е на място.

Затова моля админа в частност и теб като най активна в мнoгoсловните водопади които отиват от пусто в празно и не дават отговор на хората какво точно е гастропластиката от гледна точка на човек на които му се е струпала на главата - да уточните ако обичате тази тема ЗА ФЕНОВЕТЕ на гастро-то ли е или ако не е да отварям ли отделна тема ''Bariatrics Навити'' или и това е против политиката на сайта за да знаем останалите дали въобще да се хабим или да си ви оставим на мира да рахатясате и вие от нас и ние от вас.

Има още 2 дами в категория 150 - 175кг които поради причините които изброих по горе дори не са си направили труда да пишат тук - но инфото на Девито и моята тема са били последната сламка която е наклонила везните в полза на барiятрята.

И моля ви мнoгoстрадалните но много уплашени за живота си колежки в нашата теглова категория ако само влизате в тези теми да умувате на глас в публичното пространство без не само да не вземате решения нито ЗА нито ПРОТИВ ами спестете ни времето и си отворете тема 'На раздумка за барiятрята'' че ние изобщо да не си губим времето в риторични дебати.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #12  
Стар 29th July 2007, 20:34
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Откога темите тук се ограничават "за фенове" и "за противници"?!!
Темата доколкото аз виждам беше Гастропластика. Всеки си казва мнението, независимо дали "за" или "против". Откъде-накъде ще ограничавате какво да е мнението?

Ако си забелязала във всички останали теми всеки може да се изказва каквото мнение и да има. Единственото ограничение е да не е агресивно спрямо останалите.

И какво значи- "ако някой не смята да си прави не му е мястото тук"?! Тук влизат и доста хора, които още не знаят дали смятат или не. Защо освен за доволните от операцията да не прочетат и за възможните усложнения?! Какъв ви е проблема, че ще ги прочетат и ще си вземат своето решение?!

Направо се изненадвам колко сте смели между другото. Всички с цици или липо и прочее, за които споменаваш, говорим открито и за възможните проблеми и твърдо внимаваме да "предписваме" лекари или операции точно заради възможните усложнения, които постоянно описваме. А вие много смело поемате риска да казвате на хората "няма да имате проблеми, оперирайте се". Наистина ли сте сигурни, че няма как да се обърка нещо при някой?!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 29th July 2007, 21:03
Ivan_iyi Ivan_iyi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Сливен
Мнения: 100
По подразбиране

Да поясня - никога не се бях интересувал от нещото наречено "бариатрична хирургия", защото лично на мене това не ми е необходимо.
Ще си позволя обаче малко отклонение. В едни добри времена преди 2500 г. гражданите на древен Рим се събирали на площада и правели събрание: т.н. ФОРУМ. Там имало толкова непримирими противници, че единственото място, където можели да разговарят било там. За да вземе думата говоряшият хвърлял копието си в центъра на кръга и през това време никой не го прекъсвал. Когато свършвал, вземал копието и излизал от кръга. Започвал следващия. Така се вземели решения със съгласието на всички.
Защо се отклоних - за да кажа, че не са нужни отделни теми ЗА и ПРОТИВ т.н. "бариатрична хирургия". Знам, че тук има хора опитали това, знам също че има и такива, които не са и се двуомят, има и такива, които за нищо на света не биха се подложили на такава интервенция. Всеки си решава сам, но моля ви, уважавайте "копието в центъра на кръга". Като попрочетох, като страничен наблюдател, все повече си мисля, че някои се водят от мотива - НЯМА ЛОША РЕКЛАМА.
Дано поне да са добре заплатени.
Според мен всеки, който се е решил на каквато и да е операция, трябва да се ръководи от някои дребни нещица:
1. Всичко друго ли пробвах.
2. Получих ли пълна подкрепа от най-близките си и от лекуващия си лекар.
3. Да изслушам и проверя всички възможни ЗА и ПРОТИВ.

Някой, някъде от вас беше казал: По добре мъртва, отколкото дебела.
Аз си мисля: По добре дебела и жива, отколкото глупава и мъртва.

И хайде - нека си кажем истината - дали няма по света много пълни, жизнени и сексуално задоволени жени и дали не се срещат дръгливи фригидни кучки.
__________________
Когато правото поражда безправие, съпротивата е задължителна!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th July 2007, 21:31
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Оспамихме темата. Призовавам админа да изтрие безмисления спор и всеки да си казва мнението по темата. Ще цитирам:

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Значи Конституцията позволява свобода на словото
Yana, това нали важи за всички? И за тези "за" и за тези "против". Нека се изтрие спора и наистина хората да си казват мнението по темата, каквото и да е то.

Искам само да допълня, че аз не отричам правото ви да се оперирате. Не съм имала проблеми със свръх тегло и затова и нямам представа как се чувствате и дали операцията е наистина единствения изход. И съм сигурна, че много хора не могат да се поставят на ваше място и да усетят огорчението, което вие имате. Преди моята операция също имаше хора, които не разбират защо искам да си сложа силикон. Но никога не съм се сърдила за това. Взех си моето отговорно решение. Но потърсих всички възможни "за" и "против" и се радвам, че имаше хора, които бяха писали и за двете страни на медала и ми помогнаха да намеря решението такова, каквото аз го виждам.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th July 2007, 07:31
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Милена и Иван нямам нищо против никого но наистина ми се иска да има тема за феновете на гастропластиката. Чисто и просто защото ние с такава не сме чак толкова много и искаме да можем да си говорим по темата от позиция на личният си опит а не постоянно да ми навират извлеци от официални клинични изследвания и проучвания които ние така или иначе сме се запознали със съответните.

Тоест тези които ВЕЧЕ са взели решение могат да получат подкрепа защото ми омръзна да повтарям едно и също. Освен това изчетох затворената тема и не видях никъде агресия. Това че аз и Девито сме доста дjactaа прaста не значи че сме агресивни и сме тръгнали да влачим хората за врата да се оттърват от техните си сланини. И на никого не правим реклама(де да беше така) макар че по голяма реклама на самите себе си след като всички видяха снимките на Девито 'преди'' и 'след'' не бих могла да изкопая.

И така и не разбрах защо темата се затвори а за това че моята тема изобщо вече я няма във форума съответните 'власти'' не си направиха труда поне да ме уведомят при положение че има 1000 теми за бюстове и само две бяха за гастропластика.Може и аз да съм недовидяла но темата ми не мога да я открия в последните два дни. Това положение ми прилича на new -wave педагогически похвати стил Макаренко.

Не мога да се извинявам постоянно за това че съм напориста, и за мен целта е важна(кво да правя професионална деформация, цял живот таргет-и гоня в службата).

Съгласна съм с поста на Иван по принцип но Милена е права че никoй които не е бил на нашият хал не може да знае какво ни е.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th July 2007, 07:50
maryana maryana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 84
По подразбиране от старата тема

Явно никой повече не се интересува от резултати след направена бариатрична операция и действително появили се усложнения. За всички, които са чели селективно и са намерили само „реклама” в писаното от оперираните, прилагам извадки от постовете, които показват проблемите и, както ми се струва, опит да се обясни смисъла и безсмислието на интервенциите в някои случаи:

Devito:
След това цялата седмица се чувствах, като "пребито псе". Постепенно нещата едно по едно се нормализираха и сега ми остана да се боря с една досадна средновисока и упорита температура. Вчера ми махнаха шевовете. Вече ходя на работа.

Това, което ме свари неподготвена след операцията, бе че ми бяхя напълнили пръстена с течност още веднага. Дори и в книжката, която ми дадоха да чета самите хирурзи пише, че това се прави чак след 1 месец, когато всичко зарастне и се успокои!!!!!!! Да Ви кажа това преждевременно пълнене удвои мъките ми! Мисля, че е много жестоко спрямо пациентите. На въпроса ми защо го правят вече така не получих смислен отговор!

За бързата загуба на килограми сте напълно прави, че е опасно за здравето, но когато се стигне до нива от 2,5-3 кг. загуба на месец е нормално темпо. Когато говорих с моята диетоложка, тя ми обясни, че да пия по 2-2,5 л. вода на ден е важно, точно за да се изхвърлят токсичните отпадъци от процеса на отслабване и да не се натоварват излишно органите.
Да си призная аз стигам до литър на ден /пряко сили/, но тя не е виновна за това-предупредила ме е...

Мария, повярвай ми не си струва риска, мъките и парите за операцията само за 15 кг. Това е в личен план, а може да има и някакви други обективни съображения, за които да не знам. Пък и в сравнение с 50-70кг. над нормата 15 е направо смешно. Доколкото знам за твоя случай е най-подходящ балон в стомаха-евтино и без операция.

Момичета и момчета, нещо след тези неуспехи на две от приятелките ни ми е малко трудно да внеса ведрост в атмосферата, но е добре да споделяме и добрите и лошите си преживявания.
Благодаря на всички ви!
Аз пък, да ви се похваля, на 35-я свален килограм вече откривам, че съм имала и кокали под месото! Много се радвам на откритието си и си ги пипам от време на време с кеф!

Днес бях на контролен преглед във ВМА - след 6-я месец. Гълтах каша и ме гледаха на рентген. Казаха, че всичко е ОК и ми затегнаха пръстена още. Сега пак не огладнявам, както в началото, защото бях започнала да ям повече напоследък и бях спряла да свалям килограми.
Остава си проблема с това, че не зараства дупката при порта ми. Тези дни ще разбера какво смятат да правят докторите по въпроса - дали ще я зашият пак, или ще го местят на друго място...

Като цяло реакцията ти е доста първична... а да ти кажа още ти е рано да ти увисва кожата, пък и това от лапароскопията не зависи, а от това колко си си разтегнала кожата и колко си свалила до момента. Почакай да свалиш 40-50 кг. и пак ще си говорим...
Е колко ти е нормалното тегло?
Минималният ИТМ за такава операция е 40, значи ако си тежала 100кг, си примерно 1,58 м. висока. За такава височина нормалното тегло е около 58кг. Май точно 40 кг. са ти в повече... Иначе защо изобщо се оперира?

Hansolo:
Смятам, че добър критерий е и погледа на Боди Мас Индекс. Това макар и много опростено показва степента на затлъстяване, макар и наистина да не може да опише историята на пълнеенето, което също е от значение. Но, съгласете се, че този, който е за балон (трябва му да смъкне 15-20кг) е по-различен от мен, който съм в момента с 105 кг над оптималното си тегло. Може би трябва да има отделни теми за балон, гастропластика, лапбанд и т.н., защото те просто имат различни целеви групи. А и освен това в най-слабо затлъстелите, които попадат в целевата група на балона, може да се прилага и още купища методи - комбинация между диета, движение и наприме Ацтил Л-Карнитин.
Определено смисъла тук не е да се надъхва някое 70 килограмово момиче да си прави операция като моята, но бих препоръчал на всеки с тегло над 150кг да я направи веднага, защото не се знае напр. след 1 или 5 или дори 10 години дали сърцето му ще издържи такава операция, колко ще струва тогава и т.н.

Стела, извинявай, ако отговора ми звучи малко арогантно, но просто отиди на преглед. Не че се правя на интересен, но не съм в никаква степен специалист по темата. Нещата са прости - Яна даде по-рано из темата телефоните на Хирургична Болница Темелков във Варна, звъниш, вземаш си час при Кирязов, той те пита каквото го интересува, казва ти какво му е необходимо като изследвания, вероятно ако ще говорите за операция ще има и среща с анестезиолога и т.н. Той преценява какво ти е необходимо. И в най-лошия случай си изгубила 25лв за преглед и един следобед. Но предвид възможностите за промяна в живота след това, подобен риск е нищожен. Просто говорете с човека. Той няма да ви премълчи нищо, което е важно да чуете.

Numb:
Цъфнах си вчера вкъщи със 38,5 температура и се чудя трябваше ли да ми изписват или не, но толкова исках да се гушна в собственото си легло, че много или малко съм доволна. Както вече разбрах имате сведения, че от вертикална се реших на байпас, който беше отворена операция. Не искам да преживея първите 48 часа отново - иначе всичко е поносимо. Само се моля термометърът да спре да скача до тези високи стойности. Като имам повече сили ще пиша повече.

Привет на всички отново. Мойта стана леко историческа сага с това влизане и излизане от болницата, но се надявам това да беше за последно. За операцията - отворен байпас - на втория ден се изправих и ходех. Усложненията дойдоха от излива в белия дроб. Направиха ми пункция. Изписаха ме с 38,5 температура. Личният ми лекар ме прати в белодробна болница. Там ме върнаха, защото съм била с операция, а те нямали хирургия и се притеснявали от инфекция. Прибрах се пак при Цветков, той си ме взе и почнаха три вида антибиотици. Дойде и пулмулог от друга болница за консултация. Пак рентгенова снимка - отново имаше излив. Не направиха втора пункция, защото бил почнал да се резорбира. Въпреки, че пак не съм в добра форма пак ме изписаха. В понеделник отивам при доктора да ми сложи два-три шева, че от кашлицата операцията ми не ще да се затвори. После ще мина през пулмулог за всеки случай. Според мен докторята за малко да ме изпуснат защото течността, която изкараха след пункцията беше кървава. Не съм доктор, но съм чувала, че при този тип операции една от най-честите причини за смъртност е подобен съсирек. Сега мога да се радвам, че се налага само пневмония да лекувам

Много дълъг и страшен ми се видя този пост, та го съкращавам като добавя, че утре влизам в белодробна болница с водеща диагноза - белодробен емболизъм. Да ми е честито.

Yana:
Xирургическата намеса не решава проблема, а само топи килограмите и ако корена на злото не се отстрани ще сте в ситуация като да имате една добре изглеждаща кола дето трудно пали обаче, щото чарковете и са извън строя.

Искам също да се обърна към всички момичета, които ми писаха на лични, за да ви кажа първо sorry, че не отговорих на всички просто защото моят метод не е вас, които искате да имате деца, вертикалната гастроплатика елиминира чувството за глад и вдига високо летвата на хранителното засищане и в този случай мозъка е тотално измамен да мисли, че тялото е нахрането. Реалният факт обаче е, че се живее живот на гладуване и в този случай при бременност едва ли ще стигнете до раждане, а дори да е така Бог знае какво ще родите и с какви увреждания от това недохранване.

Миле-на с твоите мерки и теглилки ЛапБанд няма да ти направят но провери за г
астрален балон, тук го препоръчват на хора със 20-25kg наднормено тегло максимум.

Мисля че най важното в този случай е да си зададем въпроса 'При кой метод и при кой доктор ще си възстановя нормалните кг с най малък риск, при кой метод има най малък риск да се провалят нещата?''
А на тези които ще се борят с 'голи ratse'' много кураж и мотивация. Всички знаем че най простите неща са най трудни за изпълнение. Успехи и на вас.

VERA_111:
Здравейте гледам в форума,че питате за мен.На 22 март постъпих за операция при др.Цветков вертикална гастропластика и какво стана още съм в болницата .В момента съм в домашна отпуска.Направиха ми операцията но се оказа,че имам дупка в стомаха и не мога да приемам храна през устата.В момента се храня със сонда. Претърпях и втора операция само,че с разрез за да зашият дупката но пак безуспешно.Сега в понеделник ще ми слагат някяква протеза да запушат дупката но незнам да се надяваме че това ще е последно

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!
НАЙ-ПОСЛЕ СЪМ СИ ВКЪЩИ СЛЕД ДВУМЕСЕЧЕН ПРЕСТОЙ В БОЛНИЦАТА.ВЕЧЕ ПИЯ ВОДА И СОКОВЕ ПРЕЗ УСТАТА. СЛОЖИХА МИ ПРОТЕЗА НО ПАК ОСТАНА 7ММ ОТВОР ПОСЛЕ МЕ ПРАТИХА В ВМИ ТАМ ГАСТРОЕНТЕРЕОЛОЗИТЕ ДА МИ НАМЕСТАТ ПРОТЕЗАТА НО НИЩО НЕ СТАНА.НО СТАНА ЧУДО ФИСТУЛАТА СЕ ЗАТВОРИ ОТ САМОСЕБЕ СИ.БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО МИ СТИСКАХА ПАЛЦИ .

numb е отново приета в болница Доверие още когато бях аз там. Откриха и излив в белия дроб и затова вдига висока температура.Но да и стискаме палци много по скоро да се управи.

Не мила,не е само при теб ,мойте изследвания показват,че утайката на кръвта е много завишена.При норма от 10 до12 мойта е 120.


Maryana:
Говорих днес с numb- още е в болницата. Явило се е усложнение- направила е плеврален излив и, естествено, висока температура. Поне няма вече тръбички с торбички. Надява се в понеделник да я изпишат. Vera е била заведена днес във ВМА, за да опитат да и поставят ендоскопски нещо, което да и запуши отвора в стомаха. Отказали са. По- точно са казали, че е невъзможно да се направи по този начин. Подготвят я за нова отворена операция във вторник. Иначе си е още със сонда в носа
Стискам им палци, да се прибират вече.

Вдигам някаква необяснима температура и на лекарството пише да не се прима калций. Толкова съм стриктна, че не смея един айрян да изпия

Само при мен ли се объркват нещата? На 40- тия ден след операцията направих изследвания- ALAT и ASAT. Показателите, които отчетоха са, меко казано, странни. Около 4- 5 пъти над нормата. При положение, че преди операцията се бяха в норма, не бяха, дори, близо до горната граница. Някой има ли обяснение за това? Чета си епикризите и изследванията, никъде не се споменава налична стеатоза... хм...

С всичко ще се справиш, щом го решиш, но... дори и 90 кг са малко за такава интервенция. По медицински показатели, би трябвало да ти откажат. (Освен балон, но не мисля, че 6 месеца ще са ти достатъчни, с оглед паметта на клетките, щом винаги си била пищна хубавица) Но всичко си е комерсиализирано, така че...

Stella:
Мария,от това,което чета смятам,Яна за много позитивен човек и не мисля ,че подтиква някой към каквото и да било решение.Та нали тези форуми са за да се обменят мнения и информация и по този начин да се помага на тези ,които са незнаещи и се лутат тук и там.
Смятам,че всички тук са достатъчно интелигентни хора,за да се повлияят така лесно.На мен например всичко,което прочетох -( и положително и отрицателно),много ми помогна,но не беше основният фактор повлиял решението ми.Минала съм през всички диети,режими лекарства и след всяка диета ставах все по-тежка и по-тежка,докато накрая започнаха и здравословните проблеми. Тогава реших-операция.Но като повечето хора, разбира се не бях съвсем наясно какво точно представляват различните интервенции.порових в нета,понаучих доста и след като попаднах на този форум,прочетох информация от първа ръка и това ми помогна да реша към кой точно вид оперативна намеса да се насоча,а не мнението на който и да е участник във форума да е било причина за решението ми.Мисля,че така би трябвало да се разглеждат нещата и да няма обидени и засегнати.А тези,които вече са взели своето решение наистина се нуждаят от подкрепа и от хора,които да вярват в тях.

Освен многото препратки (линкове), които кой знае защо вече не се отварят в постовете на MariqVasileva има същата тази статия, с която започва тази тема. Както и това:
Risks
Risks common to all surgeries for weight loss include an infection in the incision, a leak from the stomach into the abdominal cavity (resulting in an infection called peritonitis), and a blood clot in the lung (pulmonary embolism). About one-third of all people having surgery for obesity develop gallstones or a nutritional deficiency condition such as anemia or osteoporosis.4, 2
Fewer than 3 in 200 people (1.5%) die after surgery for weight loss.4
Не знам защо докато говорехме за проблеми, всички внимателно (или не дотам) четяха и бяха съпричастни. В момент, в който започнахме да описваме положителните резултати (в случая редуцирано тегло) нещо се случи и бяхме обвинени в „ерес”. Е, остават си за нас...
Надявам се да съм спомогнала да се видят реалните проблеми и усложнения, като резултат от опита на потърпевшите. Не мога да кажа, че съжелявам, че никой от нас (Не дай Боже!) не го е постигнало нищо по- сериозно от описаните рискове.
Желая на всички, решили да се борят за здравето и красотата си за намерят верния път, заради себе си и заради близките си.

П.П. Позволих си да постна цитати, съгласно изискването на админа да се опишат всички проблеми и рискове. Не съжалявам, че не мога да опиша всички, а само тези, които са настъпили.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th July 2007, 08:30
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Яна, ти ми приличаш на пълководец, който увлича една армия покрай себе си и си с призив "Напред народее, няма нищо страшно!" и гледа да изпрати колкото се може повече хора на война.. и сигурно си мислиш, че така ги спасяваш

Виж, Яна- има едно много важно нещо- НЕ СЕ ПООЩРЯВА КЪМ ОПЕРАЦИЯ! - Каквато и да е тя- и не мисля, че някой, освен хирурзите биха имали полза от такова поощряване. Било за нос, било за коса. Ето в тази тема за Косата прочети какво го притеснява момчето и какво му отговарят съфорумците.
Може би ще кажеш, че това не е за бариятрията- така е! Но е показно за търпимостта на човека към него си. За едни не е никакъв проблем дадено нещо, а за други същото е едва ли не края на света..

За N-ти път да кажа- има хора, които са подходящи за тази намеса(примерно 150кг.), но ПОВЕЧЕТО НЕ СА! (~90кг.) А мнозина от вас разказват с ентусиазъм (което е съвсем разбираемо), но може покрай сухото, да изгори и мокрото- а това значи излишни, ненужни и вредни хирургически намеси.
Сега- на хирурзите това им е занаята-да режат. Един ще ти каже истината, но двама НЯМА!! (или ти всички ще ги изпратиш при точно определени хирурзи във Варна?) Много добре разбирам благодарността към лекаря, но ако някой се оперира от хемороиди и има твоя ентусиазъм ще иска всички да ги прати да се оперират от хемороиди и те...

Надявам се да си получиш диамантите или каквото там искаш.

Една от най-близките ми приятелки е толкова ефектна на външен вид, че като минаваме по шосето не се налага да спираме- колите винаги ни дават път , а мъжете по улицата бук-вално си кривят главата след нея-да я видят по-добре. да, това е ефекта на красивата жена. но това не я прави щастлива.. щом смяташ, че си открила своя път- давай!! Но недей увлича хора след себе си- който иска сам си идва.
И не е въпроса да се оформят два лагера- и да не съм аз и да не си ти- все ще има хора избрали и единия и другия път. това е. Всеки прецеява за себе си.

Не бива да обиждаш момичетата с анорексия и булимия, защото твърде много хора хапват в повече именно на нервна почва. има си и име това състояние и попада заедно с анорексията и булимията в една графа -Хранителни разстройства. Това едва ли те интересува.
Лично аз познавам много приятни момичета, излекували се от анорексия и ми е неприятно да ги обиждаш. Ако си мислиш, че сме много по-различни- грешиш. Просто сме в другия полюс...

Освен това- една съседка е с килограми в границата- и въобще няма мъж до себе си, да не говорим за удовлствие и прочие.. Щом смяташ, че по-пълните хора не могат да изпитват интимни доволствия, то не ми остава нищо друго, освен да мисля, че споделяш собствен опит
не само аз- и мои познати, които за твърде пълни са получавали трогателни жестове на внимание от мъже- не по твоите критерии, но пък подходящи според човека

Имам един много важен въпрос- защо си нетърпима към чуждото мнение- та аз нямам кой знае какво още да ви кажа повече- въпроса беше да са написани официално поне част от рисковете- нали разбираш, че това е морално задължение, защото ти не можеж да гарантираш положителна развръзка в дългосрочен план.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 30th July 2007, 08:35
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Понеже, рядко четем правилата- копирам :

Преди да ползвате форума ПРОЧЕТЕТЕ ТОВА
Мненията публикувани в този форум са от хора, които не са специалисти. Дори и да претендират че са такива, това не може да бъде доказано.

Същевременно поради навлизането на модата с пластична и козметична хирургия, много лекари съзряха възможност за големи печалби. Това води до една война за клиенти, която се разраства на всички фронтове.

Моля имайте предвид, че е възможно част от мненията в този форум да са публикувани от чуждо име и да имат рекламна цел.

Тъй като се касае за вашето здраве - не се предоверявайте на случайни, хора скрити зад анонимноста в интернет.

Ползването на този форум е изцяло на ваша отговорност.

ПРАВИЛА НА ФОРУМА
7. Не се допускат мнения относно анаболни стероиди. Подобни мнения ще бъдат изтривани. Мнения със "съвети", които могат да доведат до здравословен проблем ще бъдат изтривани.

8. Недейте да нападате или обиждате другите потребители на форума. Ако не сте съгласни с тях- дайте доводи. Караници няма да се допускат.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 30th July 2007, 09:00
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Марианче много точно си изразила това което ме издразни и мен най-много че едва ли не като почнахме да 'влизаме'' в пътя и най вече след като Деви пусна снимките си 'преди'' след'' се засили това тенденциозно отношение на част от сaфорумците на 'ерес'' срещу нас. Което е жалко- eдва ли не 'глеи ги тя ега ти нищо не им стана даже и се стопяват с всеки изминал ден. Как пък туй нито едно тежко усложнение (ако въобще можем да включим усложненията на Нумб и Вера сред леките) не им се струпа на главата''.

Мисля че не прави чест на Тялото и форума му подобна позиция изразена в действията на админа им след като в известен смисъл именно този сайт положи началото въобще не само да се говори на тази тема с тази широка публичност ами и да се включат много хора чиято шаctлива съдба започна именно с четенето на 2 теми тук. Имаше даже съгласие между нас да не увеличаваме броя им за да не се объркват останалите а и така да следим по лесно докъде са/сме стигнали 'потърпевшите''..

Никoй не е премълчал рисковете, даже всички знаете че аз съм от най големите карaци защото ЛапБанда ми върза тенекия и се наложи да ми го махат и дори по тая тема за 'идолопоклонничеството ми'' към вертикалната гастропластика се бяхме хващали за гушата с Девито не един път. Ако някой е малко по рязък тук не значи че е агресивен, още повече че агресията няма как да се изрази към някои които не съществува, тук все пак сме си с никовете а и да не сме няма как да материализирам агресия към някого. Това че трябва да се спазва добрият тон е друго нещо и той зависи от различната нагласа на различните хора, някои са неjни души други не.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #20  
Стар 30th July 2007, 09:04
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Не ми се искаше да се меся но тъй като спора така или иначе продължава реших да кажа моето мнение по въпроса.Мисля че това е преди всичко раздел за пластична хирургия и всеки който се е подложил на някаква интервенция или му предстои такава може да изказва мнения,да споделя вечатления и да задава въпроси.предполага се също че всеки участник или наблюдател трябва да е запознат с правилата на раздела и на форума изобщо. в крайна сметка всеки който има глава на раменете си сигурно е наясно че съществуват рискове и ако се интересува сериозно от съответната интервенция - ще ги проучи. аз лично агресия в изказванията не съм видяла но също съм против крайни изказвания от сорта - по добре да умра от колкото да живея като дебелана(извинявам се за неточния цитат).мисля че спора е безмислен като цяло - едва ли има хора които са против такава тема, включително и модератора, просто някои крайни изказвания според мен са недопустими.искам да завърша с това че и аз в живота съм джаста-праста както се изказа Яна, но когато пиша във форума много внимавам как се изразявам защото тук влизат и четат всякакви хора на всякакви възрасти.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОтносноБариатричнатахирургиянейниалтернативи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:56.