IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 10th February 2010, 14:30
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

патроните са 1,25? ( съжалявам)
а колата за триъгълник и подмишници има друг състав - тя е по-скоро като дъвка - размеква се на по-ниска температура и се дърпа с пръсти, а не с лентички. Колата, която се изполва за краката ти сваля и горния пласт мъртви клетки от кожата - затова после си усещаш крачката толкова гладички, а другата кола маска за триъгълника не лепне по кожата изобщо - само по космите. Аз веднъж се бях излъгала да си направя мишниците с ролона и си бях смъкнала кожата
Отговори с цитат
  #82  
Стар 12th February 2010, 15:31
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

новия лазер РИО пристигна. В понеделник се мятам да правя триъгълник и мишници - ще докладвам
Отговори с цитат
  #83  
Стар 12th February 2010, 17:04
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Ще чакаме отзиви, тогава Дано да върши работа...
Отговори с цитат
  #84  
Стар 15th February 2010, 12:14
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

първи опит:

значи пробвах една малка зона на ръката и една малка зона на триъгълника.
Усещането е леко боцкане ( но не толкова силно като при козметичка).
Но това ще бъде доста дълга процедура, защото лазера макар и скенер третира около 1 см
Отговори с цитат
  #85  
Стар 17th February 2010, 23:12
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

що не идеш на истински лазер, а се занимаваш с тия хоум шопинги =)
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #86  
Стар 17th February 2010, 23:18
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ходя и на истински ( при козметичка) и понеже съм доволна от резултата реших да си направя навсякъде- но това е едно доста скъпо начинание - затова ще пробвам с този лазер - той работи на същия принцип, само дето зоната, която сканира е по-малка. При козметичката са около 5 см
Отговори с цитат
  #87  
Стар 17th February 2010, 23:26
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

едва ли само петното на действие е разликата между истинския и хоум шопинга =))

не знам, аз не вярвам, че с нещо евтино мое да се постигне сериозен резултат, но ти пожелавам успех =)
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #88  
Стар 18th February 2010, 08:48
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ще ти кажа след 10 дена ( ако все още те интересува)- по принцип и аз така си мислех като теб- но надеждата умира последна.
Аз реших да пробвам, а пък ако не функтионира пак мога да си ходя на козметичка.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 1st March 2010, 11:55
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Renkata
Благодаря, Даничка!
Някъде нагоре прочетох, че между процедурите е добре да се направи кола (или с епилатор), ти какво би казала по въпроса?
Като всяко нещо си има плюсове и минуси, всеки преценява кое му е по-добре. Предимството да се прави кола между процедурите е: - по-бързо се издърпват космите повлияни от фотоепилацията, не се чака тялото да ги избута.
- По-рядко ходиш на фотоепилация т.е. отлагаш плащането на по-високата цена за епилация (ако имаш нужда)
- Тези, които внасят апарати за фотоепилация, а също и кола маска си продават и двете неща успешно

Предимството да се бръснеш, подстригваш, да ползваш депилатоари и всякакви други методи, свързани с отстраняване на косми без отскубването им е:
- уравновесяваш растежа на косъма, което води до по-добри резултати от една процедура с фотоепилация.
- по-малко месеци докато се стигне до трайни резултати от фотоепилацията.

Лично аз не правя кола между терапиите. Това е моето мнение.


Относно IPL апарати домашна грижа. Те са направени да се поддържа ефекта от процедурите в салона. Т.е. когато вече имате трайни резултати и започнат да ви излизат от време на време единичните по-тънки косъмчета, да може да се поддържате в къщи. Апаратите са много пъти по-слаби от професионалните. Технологията е мощна и не е възможно да се предостави в същите параметри за домашна употреба.
И още едно уточнение. Всички лазери са с 1кв. см. светловод. По-големите апликатори са IPL апарати. Това е основна разлика при двата вида епилация.

Успех на всички в обезкосмяването

И Честита Баба Марта
Отговори с цитат
  #90  
Стар 2nd March 2010, 16:40
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Даничка,

благодаря за информацията. Аз си направих с домашния лазер РИО като за проба една малка част от бикини зоната- и там космите успешно паднаха.
Сега правя останалата част. Процедурата е много трудоемка и болезнена. Аз работя на най-високата степен- правилно ли е това? Боли ме много, но след това кожата ми не е зачервена- така че си действам на принципа "трай бабо за хубост" Между процедурите смятам да бръсна- така пише в упътването на уреда.Имаш ли някакви други съвети по отношение на употребата на домашния лазер?

Благодаря предварително!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Найефективенметодзаепилация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:58.