IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1291  
Стар 10th February 2009, 10:37
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Права си, не можем да изключим напълно "емоционалното хранене", за което Engel спомена. Всеки трябва да взема мерки срещу него според особеностите на организма си.

Но, съзнавайки че и аз понякога съм му подвластна, трябва да си имаме едно наум, че честото му появяване е сигнал за някакво хранително разстройство.
Отговори с цитат
  #1292  
Стар 10th February 2009, 10:45
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
....Но, съзнавайки че и аз понякога съм му подвластна, трябва да си имаме едно наум, че честото му появяване е сигнал за някакво хранително разстройство....
И какво конкретно да направим в такива моменти.... (аз още се чудя), освен да си имаме едно наум ?

Закуска: 3/4 ч.ч. амарант, 1 киви, шепа тиквени семки, 1 с.л. ленено семе
След малко: ябълка с 10 бадема
Обяд: 1 херинга и салата
Следобедна: няколко черни маслини със зеленчук някакъв
Вечеря: мисля пилешка пържола на скара със салата

Ще спра плодовете след обяда, а и ще разредя бобовите обеди

Ще се меря в четвъртък заран !

Engel, не зачезвам(е) поради заслабване, ами поради срам ...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #1293  
Стар 10th February 2009, 10:47
punk_girl punk_girl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 106
По подразбиране

Днес менюто ми засега не е от най-добрите за съжаление съм от по рано на даскало и обядвах преди малко демек и 2 часа слез закуската не бях минали ,а не ми се мисли в Неделя като съм на рд как ще издържа.
Закуска-2 парчета ананас от компот,1 парце шоколад и 1 парце луканка
Обяд-Картофена яхния и ябълка
Отговори с цитат
  #1294  
Стар 10th February 2009, 10:49
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Калмарите, за да не са жилави се варят около 10-15 мин. Това се прави и преди да се панират иначе стават ужасни. В ресторантите много често прескачат процедурата с варенето и резултата е ужасен - избягвам да поръчвам калмари. И в най- лъскавите ресторанти не съм улучвала нежилави калмари - незнам поради незнание ли ги приготвят така или за да пестят време
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1295  
Стар 10th February 2009, 11:02
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
Кофтито е, че всички отслабнаха и темата се изпразни
Да бе да то да ставаше толкоз лесно.....
Аз съм си дала срок до края на месеца, а може би и + 5 дни от другия месец, за идеалните килограми! А иначе Аз съм стриктна още - 1 кг. за една седмица, остават още 3кг., ако съм максималистка 4 кг.
Ще се похваля като ги сваля, и тогава вече трябва да направим нова тема, наистина
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #1296  
Стар 10th February 2009, 11:25
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

hatred диетата с 1 почивен ден в седмицата когато мога да хапвам всичко е най-трайната като задържане на кг, която съм правила. Напълнявам само когато прекаля с нездравословните храни месеци наред. Няма организъм който да не привиква към еднообразното хранене, било то и здравословно и отслабването в един момент се забавя така или иначе...Тъй че с един ден или без него все тая...Говорим за веднъж седмично обаче не да се тъпчем през ден. От друга страна при положение че хапваш ограничено количество храна през другото време познай дали можеш да се натъпчеш и да искаш през този 1 ден Но пък помага както за раздвижването на метаболизма така и за пазене на по-добра дисциплина през другото време. И в същото време не е нужно да се чудя как ще изкарам някой празник само на салата и пилешка пържола
Моя режим върви добре. Успешен ден на всички
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1297  
Стар 10th February 2009, 11:52
Деничка Деничка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
hatred диетата с 1 почивен ден в седмицата когато мога да хапвам всичко е най-трайната като задържане на кг, която съм правила. Напълнявам само когато прекаля с нездравословните храни месеци наред. Няма организъм който да не привиква към еднообразното хранене, било то и здравословно и отслабването в един момент се забавя така или иначе...Тъй че с един ден или без него все тая...Говорим за веднъж седмично обаче не да се тъпчем през ден. От друга страна при положение че хапваш ограничено количество храна през другото време познай дали можеш да се натъпчеш и да искаш през този 1 ден Но пък помага както за раздвижването на метаболизма така и за пазене на по-добра дисциплина през другото време. И в същото време не е нужно да се чудя как ще изкарам някой празник само на салата и пилешка пържола
Пфф съгласна съм абсолютно с Биби!!! Не трябва да се вманиачаваме.Хубаво е да има дни,в които да си хапваме нещо калорично и любимо.Имаш стимул да се лишаваш и храниш леко и здравословно 5 дни,знаейки,че на 6-тия ще се насладиш на нещо,което обичаш.Никой от нас не е 120 килограма,че да бъдем толкова крайни!
П.П.Браво Биби за страхотните резултати!
__________________
I hear and I forget.I see and I remember.I do and I understand.
Отговори с цитат
  #1298  
Стар 10th February 2009, 14:06
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

Вече се изчерпах от към идеи, а и този постоянен дъжд непрекъснато ме депресира и кара да ям нещо сладко и вредно.
Смъквам килограми, но ми се иска обаче нещо стимулът ми изчезва. Вие до къде сте с отслабването.
Отговори с цитат
  #1299  
Стар 10th February 2009, 17:28
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

здравейте и от мен! попрочетох последните няколко страници и горе-долу се позапознах с вашите диетки. горе- долу!
аз от две години съм се захванала с голямо четене и спазване на диети, през какво ли не минах, обаче като цяло не обичам да се връщам назад. нито към старите си огромни дънки, нито към старите гладувания, нито към старите диети. и всеки път като искам да вляза във форма, почвам нещо ново.

този път обаче го ударих на велика импровизация. майната им на ковачева, емилова, протасов, дюкан... те си заминаха с многото кила... сега приличам на човек, не влизам в категория "дебел", но си имам кусури за оправяне още от мин година с дюканчо. останаха 5-6 килца.

3 дни чета, почнах мой си режим, чета ви мненията, коригирам се, съпставям се и пр. но за всеки случай да си кажа режима такъв какъвто е, та ако някоя от вас се заинтригува, може да ме поправя или посъветва нещо.

общо взето менюто ми от 28.01. до днес е следното:
Сутрин: чашка обезмаслено кис. мляко с овесени трички /днес го разнообразих с овесени ядки със сушени плодове/

Обед: чаша сок от моркови или някое плодче/ или 1 консерва риба тон
Междинно: малко сурови ядки, но не всеки път
Вечеря: няколко дни го карах на зеленчукова супичка без мазнина, после няколко дни на боб-чорба, довечера съм на микс- зелечуци на пара с риба тон в малко количество. хапвам и по малко изкиснато сирене

ям по малко, почти от всичко
БЕЗ ХЛЯБ, СЛАДКО, МАЗНИНА

как ви се струва?
Отговори с цитат
  #1300  
Стар 10th February 2009, 18:50
Аватара на SummerBaby=)
SummerBaby=) SummerBaby=) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 65
По подразбиране

Нямам идея дали и доколко някой би се заинтригувал от идеята, но мисля, че освен да споделяте менюта в тази темичка може да се обсъжда и някакъв въпрос свързан с отслабването, килограмите, храненето, който да се сменя на няколко дни (или след като се изчерпи)..
Така ще си помагаме не само с коментари на конкретни менюта, но и в по-общ план пак в тази посока



Мен поне ме интересува дали се чувствате по някакъв начин зависими от храната, колко време отделяте да мислите за хранене, чувствате ли често че "не можете да устоите" на еди-какво-си? Можете ли да откажете сладкишче без колебания или водите вътрешна борба всеки път? В общи линии - смятате ли, че контролирате успешно начина си на хранене, товари ли ви това по някакъв начин, трудно ли е или по-скоро приятно и удовлетворяващо? Или може би и от двете по малко?

Ще се радвам, ако на някой му се занимава да ми отговори

Успех
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:29.