IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th April 2010, 06:43
mumG mumG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 25
По подразбиране Силно напрегнати и болезнени гърди след операция!

Здравейте!
На 16.04. ми направиха повдигане на гърдите с обиране на излишната кожа, смяна мястото на ауреолата и импланти 375 Макган кръгли под мускула. Всичко беше ок до вчера - 11-ти ден от операцията. Гърдите изведнъж се напрегнаха както след операцията буквално за 1 час станаха 2 пъти по големи, втвърдиха се вените изпъкнаха...така съм била само в периодите когато преливах от кърма. Мускулите гръдните ме болят усещам ги как се стягат и отпускат. Направо съм в див ужас...Страх ме е че може да е признак че тялото ми не приема имплантите. Ходих при др. Заякова / Варна /, пропуснах да спомена че тя ме оперира...казва да изчакаме, за да видим дали няма да ми дойде и да е от предменструалния синдром, но аз съм с нередовен цикъл, тъй че я ми дойде я не. Никога досега не са ме болели или напрягали гърдите преди цикъл обаче...Днес ще ходя на ехограф и после пак при Заякова и евентуално ще продължа с антибиотик. Вече пих 10-дни антибиотик, от който пък се сдобих и с гъбички. Мислите ли че антибиотика ще помогне на описаното състояние? Ако имате идеи...моля за мнението Ви....много ме е страх да не остана без гърдите ми тамън започнах да им се радвам...то и сега им се радвам ама имам чувството че ще се пръснат а от чашка Д станах чашка Е само за 1 час.
И предните дни се разхождах малко по-дълго време...може ли аз да съм го предизвикала това подуване?

Предварително благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th April 2010, 07:13
evita29 evita29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 237
По подразбиране

Имаш ли алергии към нещо?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th April 2010, 08:21
mumG mumG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 25
По подразбиране

не нямам алергии към нищо до момента...
усещам и мускулите много раздразнени...все се свиват и отпускат...поне аз си мисля че е гръдния мускул...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th April 2010, 08:44
evita29 evita29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 237
По подразбиране

Реакцията на мускула според мен не е толкова притеснително,Подуването е по важно!Аз също имах такива усещания на мускулите като схващане и гърдите ми ставаха твърди,но намаше подуванв.След извесно време отшумяха и сега всичко е наред,но за подуването не знам
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th April 2010, 09:25
mumG mumG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 25
По подразбиране

evita 29, колко време приблизително продължават контракциите на мускула ?
Подуването е там където е моята гърда...бяха понамалели оттоците след операцията, а сега пак са ми толкова големи гърдите...но изглеждат добре в смисъл не са зачервени нямам температура, външно няма нищо притеснително, само са силно напращели и аз не знам как точно да го опиша. Най-близко като усещане ми е точно като при кърмене буквално ти се променя чашката на сутиена с 1 или 2 номера за отрицателно време...при дясната гърда е по-изразено, но тя ме болеше повече след операцията. Иначе преди децата бях чашка Д, след 2 пъти кърмене по 1 година станах чашка С...а в момента съм може би пак Д, а след това бухване вчерашното са още по-големи.
Вчера много се уплаших днес ми е по-спокойно.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th April 2010, 21:38
evita29 evita29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 237
По подразбиране

до 10тия ден беше често,като се стегнеше гръдния мускул се отпускаше след минута-две.Отшумя към края на първия месец.Доктора каза да не напрягам мускулите по никакъв начин даже като си повдигам ръцете да е нежно и внимателно защото това било реакция на мускула към травмата.Но нямах подуване при теб може да е нещо друго Успех
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th April 2010, 21:45
evita29 evita29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 237
По подразбиране

Обърках иконата извинявай!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th April 2010, 21:15
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

честно казано и аз трябва да гадая ,ако трябва да изразя точно мнение, но възможните причини са няколко - нещо да си се травмирала и да са станали по-оточни тъканите и съответно по тази причина да усещаш по-силно контракциите на мускулите, които така или иначе са факт до пълното им преразтягане и отпускане спрямо иплантите, или хематом или серозна течност в джобовете...прив сички положения един ултразвук няма да ти е излишен, защото ако има течност или хематом в по-голямо количество ще се види....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th April 2010, 08:02
mumG mumG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 25
По подразбиране

Минах на ехограф и няма нищо притеснително. Мускулът обаче като се стегне няма отпускане...цяла нощ ме е тормозил чак усещам болка и при най-малките движения на ръцете. Явно така ще е дано да не е повече от месец...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 30th April 2010, 19:15
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

здравей,за първи път чувам за такова оплакване след поставяне на импланти-какво е обяснението на доктора?ти спортувала ли си активно?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силнонапрегнатиболезненигърдиследоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:45.