IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st November 2010, 19:32
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране Може ли да ми помогнете със съвет?

Понеже знам че сте готини и отзивчиви, реших да ви запитам как бихте се справили със следната ситуация: Скъсани сте на изпит, имате втори шанс да го изкарате... но имате само 3 дни на разположение, материала е много, изпита е труден. Та как бихте си организирали времето (взех си неплатен отпуск тази седмица така че в следващите 3 дни мога да се съсредоточа само над ученето). Някакви техники за повишаване на концентрацията? Понеже на мен това ми е проблема - лесно си отклонявам вниманието, несъзнателно мисля за по-приятни неща, вместо за учебния материал. Въпреки че материала е интересен но изисква концентрация и специално внимание. Колко време бихте отделяли за почивки, в какъв интервал от време? Допитвам се до вас, понеже минаха няколко години откакто завърших бакалавърската си степен и забравих какво е това истинско учене. Всякаква морална подкрепа също е добре дошла Наистина ми е много важен този изпит. Не е в редовната сесия но от това зависят и доста от останалите изпити които ми предстоят.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st November 2010, 19:50
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

ми някъде бях, чела че най-голям ефект има да се учи преди сън. Не поня какви бяха причините, но забележете че на малките деца винаги им четат книжки преди да заспят, мозъкъ бил най-възприемчив по това време . Та и аз така правя, когато имам да уча нещо, не много уморена (т.е не става да си легнеш пребит от работа и да четеш, защото заспиваш на петата минута), приготвена за сън, но легнала няколко часа по-рано, лягам и чета чета чета чета, като ми се доспи, просто го оставям, най-добре ми се отразява също и ученето сутрин, тогава пък съм загърбила предния гаден ден и поемам всякаква информация много гладко. Това са мойте трикове. А ако ще учиш през деня, гледай да не е на лампа, очите се изморяват, почваш да се изнервяш и захвърляш всичко.
btw мисля че намерих нещо полезно
http://www.bb-team.org/articles/3558/#axzz143R0LGs5
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st November 2010, 20:02
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

щом един път си се явила на изпита, значи материалът не ти е непознат.
Имаш 3 дни- в които най-добре е да минеш целия материя още 2 пъти. При първо четене си правиш и записки- тоест не само четеш, ами си вземаш лист и химикал и си записваш важните неща. (но не да тръгнеш да преписваш учебника!)
После го минаваш още един път и накрая минаваш само бележките - ако ти е останало нещо в главата би трябвало да можеш да пресъсздадеш материала на базата на записките си
Успех!
Учи се през целия ден (а не само преди сън)- на всеки 2 часа учене - 15 минути активна почивка - най-добре на чист въздух
След обяд - е хубаво да подремнеш 40минути и продължаваш. Не учи до полунощ, защото на другия ден си парцал
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st November 2010, 20:05
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

или работиш здраво през тези 3 дена и събираш пари за подкуп !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st November 2010, 20:07
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз не мога да ти дам съвет, но ше се възползвам от тези, които получаваш

Хаххах, и аз така, почвам да чета няк`ви тъпотии и на второто изречение , вече мисля за .....ъъъъъ.... за лЬобоФ
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st November 2010, 20:10
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз съм взела повечето си изпити с 4-5 дневно учене, защото през семестъра имах по-важни неща за вършене от ходенето по лекции. Учех само по време на сесия. Обикновено се стапях за един месец - живеех само на кафета и цигари, а лятната сесия я карах на студентския плаж ( трета буна)
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st November 2010, 20:21
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Вместо да стоиш на компа и да пишеш във форуми или фейсбук, сядай и учи. Запаси се с мед, орехи и вода и давай. Успех.
__________________
жия
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st November 2010, 20:24
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Мис Фини, на твое място ще си фиксирам темите, които имат голяма вероятност да се паднат(над 50%). Ако не е възможно да иззобаш всичко за три дена,играй на покер. Напрегни се да си спомниш във въпросната материя,с въпросните преподаватели, кои въпросчета се завъртат най-често. Освен ако имаш техниката на диагоналното четене- с бързо прехвърчане на една страница схващаш ключовите й идеи и се опитваш мисловно да ги възпроизведеш. Щом като моята куха глава усвои тази техника, значи и твоите млади неврончета ще могат. Но преди всичко туряш една тридневна черта на форум тялото.точка.бъгъ, и ... Оооо, щях да забравя!! Едно много яко поклащане с мъжо- да се изсипят всичките ти ендорфинчета по всички каналчета ! После ако на пост и читанка! Газ!!
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st November 2010, 20:24
Аватара на _Poli_
_Poli_ _Poli_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Виена, Австрия
Мнения: 312
По подразбиране

chaoslady, желая ти много успех и дано ти се паднат неща, които знаеш най-добре !
__________________
Love is in the air....
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st November 2010, 20:26
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

аз ако не науча един въпрос- точно той ще се падне и после какво - жалко за цялото учене. По-добре е да минеш целия материал
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Можелидамипомогнетесъссъвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:40.