IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th July 2007, 08:54
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране Алергиите при децата

Здравейте на всички Искам да споделя с Вас един проблем,който засяга алергиите при децата.Когато беше на 2год,малкото ми хлапе започна да прави алергични пристъпи.Първо започва леко да му тече нослето,след това уж безобидна кашлица и накрая прави ларингит т.е.възпаление на гласните струни.А няма да Ви казвам как кашля.Все едно куче лае.И тъй като е малък и се плаши,плаче и почва да се задушава.И нито един доктор не може да каже какво всъщност провокира тази реакция.Можело да бъде алергичен към прах,перилни и почистващи препарати и др ама не могат да определят към какво.Ако някой има подобен проблем,ще се радвам да сподели
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th July 2007, 11:46
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Коооолко познато звучи!
За съжаление и на нас не можаха да ни кажат защо сина ми се дере до посиняване от тази ларингиална кашлица! Дори го изкараха астматик... Оказа се, че астма няма. Тестваха го за алергия (но не задълбочено) - отрицателни резултати...
Фактът, че детето ми "лае" (особено есенно-зимния сезон) си остана факт. Помага ни пиенето на "Ксизал" (противоалергично) и комбинацията "Синекод" и "Либексин". От както сменихме лекаря и детето пие тези лекарства, само два пъти е пил антибиотик за две години. Стига да го хвана още в самото начало.
А, забравих, капки в носа. Има едни, които се правят в аптеките с адреналин, гентамицин и не знам още какво... Водят ги "Капки на Улевинов". Явно има някакви задни секрети, които провокират кашлицата.
Другото, което му помага, е да се махнем от София, но това просто няма как да стане..
Но, имай предвид, че синът ми е почти на 7 год. Не зная колко ти е голямо детенце... И само споделям, а не давам съвети!!!
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th July 2007, 14:02
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Благодаря за инфото Синът ми е почти на 4год и доскоро пиеше Зиртек.Ходихме при една алерголожка и тя му предписа Ксизал да ги пие до есента и след това щяла да го тества.Ама много се съмнявам,че ще се разбере причината.Имам чувството,че нослето му тече почти непрекъснато и никакви капки не действат.А капките,за които пишеш въобще не съм ги чувала,ама ще ги потърся в аптеката.И нас ни съветват да ходим на планина,понеже сме от Варна. А добрата новина била,че щял да ги израсте това,ама кога ли
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th August 2007, 11:49
Brandy Brandy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: Бургас
Мнения: 15
По подразбиране

И моят син прави ларингити - вече втора година. На 4 и половина е. Правихме тестовете, които покрива здравната каса - отрицателни, другите можело след 5г. Чувала съм, че Др Мустаков е много добър - в София и смятам да го заведа, ако не секнат. Ние сме от Бургас и тук въздуха е ужасен. Почти всяка вечер усещаме адски миризми от разните заводи и ми се струва, че това е най-честата причина - явно точно определен газ, защото не прави пристъп всяка вечер /пази боже !!!/... До сега съм установила, че най-много ни помагат инхалации - с лайка или слез. Когато го усетя, че текват зеленикавите секрети от носа, почне да киха и леко да прокашля, веднага включвам лайката. По цяла вечер работи бързовара в стаята му, за да усеща парите... Не е лесно, ама е по-добре от орбазона...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th August 2007, 11:54
Brandy Brandy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: Бургас
Мнения: 15
По подразбиране

Само че ме плашат думите на Лимони - че синът й е на 7г... Нали уж се израствало... Кога??? А вашите деца имат ли наследствена обремененост с алергии? Защото аз самата от 3г до 15г съм боледувала от гадната астма, но я израстнах в пубертета и нашата педиатърка все ми говори, че детето ми си носи "алергичните" гени от мен....
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th August 2007, 15:42
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

Аз съм на 19, но имам към нещо алергия-прах или перилни препарати..не мога да установя още. Изписаха ми капки Диабенил Ринекс. 2.60лв. са с 2 капки ми спира реката от носа..но за малки деца подходящи ли са..
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23rd August 2007, 08:08
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Brandy, в интерес на истината пристъпите доста намаляха. Допреди 2 години беше през седмица, особено зимата... Така, че търпение му е майката...
Знам, не е лесно, ама няма избор... Чакам и се надявам да спре всичкото това някога...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd August 2007, 09:27
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

хомеопатия пробвали ли сте? може и да има нещо подходящо за лечение...че то това си е живо мъчение за дечицата
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd August 2007, 20:03
Brandy Brandy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: Бургас
Мнения: 15
По подразбиране

Limoni, благодаря ти за надеждата... И аз се моля по-скоро да свърши тоя ужас!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th August 2007, 09:54
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Bimbe, една позната ми обясни, че за да има ефект от хомеопатичното лечение, трябва да се спазва определен режим на хранене (нещо подобно на разделното...), а сещаш ли се в детската градина кой ще се съобрази с нуждите на детето? Тамън никой!
Моя големия имаше алергия към меда (още едно нещо, което израстна) и при положение, че изрично бях предупредила, написала с огроооомни букви за тази алергия, едната учителка му беше дала филия с мед и масло!!! Че и не си каза директно, ами аз по заобиколния начин разбрах...
Та, какво остава за хранителен режим...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Алергиитепридецата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:03.