IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 22nd May 2007, 14:01
vikuna vikuna не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Град: София
Мнения: 145
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liuskata8305
щом искаш цици,частна ще е.сега аз съм му виновна
Само не успях да разбера какво общо имат двете неща?
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22nd May 2007, 17:33
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liuskata8305
много си права,но малкия(Ники)трябва да си играе с деца,а там където живеем няма връстници.
Трябва?! Да си играе с връстници? На 2 години? Трябва, ама над три годишна възраст. Преди това има нужда от теб и контактите с връстници освен интересни не са кой знае какво за него. Нужда от тях ще има след година. Тогава без връстници ще е осакатяване.
Сега... Абе, ако не ти се иска не го давай. Няма нужда, ако е само заради общуването.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22nd May 2007, 21:30
Аватара на liuskata8305
liuskata8305 liuskata8305 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 337
Изпратете съобщение чрез ICQ до liuskata8305
По подразбиране

__________________
335cc,PIP,кръгли,подмускулно...
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd May 2007, 00:05
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

Вярно е, че след три има по-голяма нужда от общуване с връстници, но колкото по-малко е, толкова по-лесно свиква с промяната. Аз и двамата си сина ги пуснах на 1.8г. и проблема беше 3-4 дни, докато свикнат. Относно боледуването - също съм на мнение, че не зависи толкова от яслите. Там ги гледа все пак медицински персонал, не педагози и даже се справят по-добре, отколкото някои майки, да не говорим за баби. Също съм за държавните ясли и детски градини. Бройката на децата много често е еднаква и на двете места, но много ясли и градини имат по-голяма база, отколкото някои апартаментчета, в които ги наблъскват по частните. А по принцип съм педагог по образование , ама не практикувам. Но две от най-добрите ми приятелки работят като учителки. Едната в частна, а другата в държавна. Тази в частната твърди, че основната разлика е в парите, които плащате. И проблема е,че дисциплината е по-слаба, по-трудно се работи, защото децата там са меко казано разглезени, а и не можело да ги възпитават нормално, щото таткото искал детето му да расте с характер и трябвало да му се угажда за всичко. И едното като набие другото (например) не трябва да му се караш, та да не те набие той. Без майтап, ама наистина има много фрапиращи случаи. Само се чудя, таткото на набитото, кого ще трябва да бие ? Другия татко или в двата случая учителката си го отнася.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd May 2007, 09:12
evelinche evelinche не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

мисля че има разлика от група от 30 деца от които, спят по две на едно креватче, но това учителките не го казват, и от група която е от 10 деца в частна детска градина.
__________________
Винаги прави това което чувстваш
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23rd May 2007, 09:39
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

е ти пък ме уби спяли по две на креватче ти виждала ли си креватчетата с какви размери са? доста по-малки са от кошарите, в които спят вкъщи.
отделно че ги скъсват от проверки са всяко нещо...
Отговори с цитат
  #27  
Стар 23rd May 2007, 11:56
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Здравейте!В момента уча предучилищна и начална педагогика и като студенти често ни се налага да ходим на хоспитирания в базови детски градини,и смея да твърдя,че дисциплината и отношението на уителите към децата е на много добро ниво!
По-скоро съм чувала доста негативни мнения за частни детски градини от мои преподаватели!
Това,което е споделила Даничка за частните детските градини си е 100 % истина!
Мисля че,учителите ще обръщат много по-голямо внимание на децата ви в държавна детска градина,където наред със всичко те ще бъдат възпитавани равнопоставено!
Напълно съм съгласна с Бимби,че ги скъсват от проверки.2 деца да спят на едно креватче-няма такова нещо!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 23rd May 2007, 12:23
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

В нашата детска в яслата не ни пускта да влизаме навътре. Много строго се следи. Обясниха ми, че не може да слагат вещи на децата отгоре по шкафчетата, да има по две в едно, купуваме непрекъснато нови играчки, всяка година ремонт. А да не казвам, че нито веднъж не ми го дадоха изцапано или несменено. Училката седи до тях 15 мин докато са на гърнетата и им пее песни. За разнообразието на храната нямам думи. Аз не бих могла да спретна такова меню, да не казвам, че всеки ден ядат пресни плодове. Малката ми свикна точно за 5 дни и сега сама си ходи, облича и съблича (на 2год и 4мес е). Сестра й не е ходила в ясла и я дадох на градина след 3 и да си призная по-трудно свикна. Сега обожава да ходи. Освен това съм я записала допълнително на приложно, плуване, латино танци и гимнастика. Има и английски и народни танци.
Така, че всичко е условно. И на моите им течат носовете и кашлят. Но никога досега не са пили антибиотици и наистина това, което са научили не може да бъде заменено с нищо.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 23rd May 2007, 12:59
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

А относно частна или държавна - също съм за държавна. Мога да говоря само за детска градина, защото на ясла дъщеря ми ходи малко, но в градината съм влюбена. Най- прекрасните учителки, страхотен персонал и постоянно свежи знания и дисциплина без наказания и травмиране.
Колкото до :
Цитирай:
Вярно е, че след три има по-голяма нужда от общуване с връстници, но колкото по-малко е, толкова по-лесно свиква с промяната. Аз и двамата си сина ги пуснах на 1.8г. и проблема беше 3-4 дни, докато свикнат.
И това като всичко останало при дечурлигата е строго индивидуално. Дъщеря си я пуснах на ясла на година и девет месеца. Плака повече от месец, сега съжалявам, че съм и създала тази огромна психична травма. В детската, вече на 3 години и половина, свикна точно за три дни, разбра, че има ред и че всеки ден ще бъде взета. Докато на дребосъчето в яслата това трудно го обясняваш и често то всеки ден плаче сякаш е изоставено.
Не съм принципно и категорично против яслата, но съм на мнение, че трябва да се пробва и ако е травмиращо за детето или боледува прекалено да се спре. Пък ако имаш възможност да си го гледаш до три годинки, да укрепне физически и психически, да съзрее и като имунитет малко повече - най- добре.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 23rd May 2007, 23:06
Dani_4ka Dani_4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofia
Мнения: 559
По подразбиране

По принцип бройките на децата в ясла е по-малка, отколкото в детската градина. Най-голямата посещаемост е от 17-19 деца, което се случва 3-4 дни в месеца, в останалото време средната посещаемост е 10-12 деца. А при мойте се е случвало по цяла седмица да са по 5-6 деца.
Ние посещавахме ясла в центъра, където за цялата община има две ясли и записването става, едва ли не като се роди детето. Знам, че по кварталите избора е по-голям. А ако със сигурност знаете, че децата спят по две на легло, то пратете им ХЕИ на проверка по сигнал, няколко пъти ако се наложи и ще забравят за тази практика.

Абсолютно съм съгласна с Червокоска и Траяна. Особено момента с гърнетата, където при някои родители се оказва голям проблем, а в яслата увлечени от всеобщото седене и пеене се приучават за отрицателно време. А пък за ученето и общуването, съм убедена, че вкъщи каквото и да правите не може да се сравни.
Само бих допълнила, че в нашта детска, освен изброените занимания има и плуване(не знам някоя частна с басейн, но пък може и да са направили вече ), което: калява, преодолява се страха от водата и мокренето на главата, увеличава двигателните умения.

Всеки има право на избор. Все пак и частните градини и ясли трябва да се издържат от някъде.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ясла
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:30.