IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd July 2007, 10:04
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Моята дъщеря Дария имаше такива кръвотечения, когато беше на 3 годинки. В началото изобщо не им обръщах внимание, щото си казвах всичко това, което пише по-горе - слаби капиляри и т.н. Плюс, че и синът ми като беше мъничък също ги имаше, и в един момент просто ги "израстна". В някакъв момент малката започна да се прибира от детска градина цялата в синини, и аз реших, че там някой я малтретира. Когато отидох да се разправям, се оказа, че те са си помислили същото за нас-нейните родители. Все още не бях притеснена. Една вечер обаче видях синина на меката част на ухото й и реших, че там няма как да се фрасне така, че да й се получи синина. Отидох най-накрая на хематолог и се оказа, за мой ужас, че Дария има тромбоцитопения, в много тежка форма - 7000 броя, при нормални 150 хил.-400 хил. Няма какво да ти обяснявам за рисковете, които крие това заболяване, но накратко - дори наглед безобидни признаци, е добре да бъдат проверявани. Това е моят опит. А съветът ми - бягай на ПКК - пълна кръвна картина, най-добре в специализирана детска лаборатория, защото там уредите им са настроени по-прецизно.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th July 2007, 07:57
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Bimbe, как е детенце?
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th July 2007, 08:51
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ми добре е, не му е текло кръв откакто писах. Хем в неделя бяхме на плаж в най-голямата жега, а и в яслата по цял ден са на двора. Ще изчакам още малко, преди да му правя изследвания.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24th July 2007, 09:18
Rosi_Rosi Rosi_Rosi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 8
По подразбиране

Здравейте!Аз имах такъв проблем някъде докато тръгнах на училище.
По същия начин - само през нощта.Целият дюшек беше на петна, за възглавниците няма да говоря.Баба ми постоянно ме влачеше на изследвания и лекари уши, нос, гърло, от което не помня полза-единствено лоши спомени.Накрая ми казаха, че са ми слаби капилярите/явно това обясняват на всички с такъв проблем/, заведоха ме да ми ги горят.Не си спомням да имаше някакъв ефект - просто изведнъж спря да ми тече кръв и никога повече не ми се случи/по този начин през нощта, иначе много рядко ми се е случвало при кихане/.
Най-доброто за кръвоспиране е памук, напоен с ампула витамин С.
Сега вече ги има и тези кръвоспиращи пластири, за които стана въпрос - само че не се мокрят преди да се сложат в ноздрата.
Ръката, противоположна на ноздравата, от която тече кръв, се вдига нагоре и се връзва през бицепса с нещо.Стяга се умерено.Трябва да лежи детенцето.
Сигурно е нормално да се заведе на лекар, но пък, ако се доверите на личната ви лекарка, не го мъчете наистина.ЩЕ се оправи.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24th July 2007, 15:17
jj jj не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: sofia
Мнения: 813
По подразбиране

На сина ми също много често течеше кръв от носа ,като беше по -малък, но от както му гориха капилярите нямаме проблем :P изобщо не боли ,това май е най - доброто решение,правят го във всеки УНГ кабинет.....
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26th July 2007, 20:15
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Бимби , поне за повръщането не мисли . Истина е това за клапата . Затваря се до определена възраст , после нямат проблеми . Още от детския лекар го знам .
Отговори с цитат
  #27  
Стар 14th August 2007, 21:07
melani melani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Пловдив
Мнения: 32
По подразбиране

Бимби,не се притеснявай- детенцето ще го израсте!Моята дъщеричка също имаше такъв проблем-постоянно и шуртеше кръв от носа,в яслата и в детската градина бяха вдигнали ръце от нея.Водих я къде ли не-отговорът беше слаби капиляри и съответно препоръчваха горене.Не го направихме .Да чукна на дърво в последно време много рядко й се случва,а и когато стане е съвсем слабо-буквално една-две капки/няма нищо общо с касапницата,която наставаше при всяко кръвотечение от нослето й/.Явно детенцето го израстна.
Надявам се и при твоя палавник да се получи така,но все пак се довери на някакъв специалист,направи там пълни кръвни изследвания и каквото още трябва-най вече и ти да се успокоиш,че всичко е наред.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 15th August 2007, 13:48
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Като бях малка и на мен ми течеше непрекъснато и през ноща и през деня. На пролет ставаше най-зле, защото имах и сенна хрема и от това ми изсъхваше носа и капилярите се пукаха още по-лесно. Ходех на детска градина с готови тампони и ампула адреналин, в случай на нужда да ми ги слагат. Влачиха ме дълго в кабинета на светилото д-р Михайлов, а той ме мажеше с един оранжев крем в носа. Имаше идея да ми се горят капилярите, но доктора беше много против, защото имало риск за обонянието, можело да изчезне, а ако не, щяло да намалее значително. Не ми ги гориха, бях записана на всички възможни спортове на чист въздух, влачена по планините целогодишно, тъпкана с мед и други имуностимулатори. Към 6-7 години май спря да ми тече, а години по-късно и сенната хрема изчезна.
Това с горенето на капилярите го проверете, преди да го прилагате.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 22nd September 2007, 16:46
Аватара на stivn
stivn stivn не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Stara Zagora / Varna
Мнения: 328
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jj
На сина ми също много често течеше кръв от носа ,като беше по -малък, но от както му гориха капилярите нямаме проблем :P изобщо не боли ,това май е най - доброто решение,правят го във всеки УНГ кабинет.....
според мен това е неправилно ... защото може да има по голямо налягане в главата ... и да му избива кръв през носа което е добре защото му се намалява налягането докато ако му се обгорят капилярите кравта няма да може да излиза и ще е по-зле защото това налягане няма от къде да се освободи... отиди при специалист да разбереш. когато е в главата не бива ей така да го минаваш
__________________
[color=red]Gott wei
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кръвотноса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:20.