IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 15th January 2010, 11:46
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

aniK, аз лично си купувам цяло и си го меля, но сега съм си взела някакво натрошено.
Имам въпрос към mindbender - вярно ли е, че лененото семе и масло са полезни за ставите? Чух го наскоро, но реших че е добре да чуя и второ мнение по въпроса.

Днес:
закуска - 150 гр извара с няколо лъжици кисело мляко и 4-5 резенчета шпек (знам че не трябва, много ми се беше приял)
обяд - 3 печени чушки в тефлоновия с 2 яйца и малко извара
вечеря - пуешко филе (около 150 гр) и кисело мляко.

Вчера много късно изпих чашка прясно мляко и ометох набързо 3 парченца черен шоколад. Незнам от мц ли е, но някой път като ми изщтрака нещо вечер .....
Отговори с цитат
  #122  
Стар 15th January 2010, 12:43
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Полезно е - да. Не е само то - сусам, ядки, риба, зехтин също благоприятстват поддържанието на ставите. Също е от значение и приема на течности и движението. Йогите препоръчват да се консумират повече вегетариански храни при проблеми и болки.

Липсата на течности, прекалено много прием на киселинообразуващи храни и протеинови, непълното използване на ставния капацитет са причина за застой на ставната течност и образуването на наслагвания (вкл. отпадъчни продукти) по ставите. В добавка на това, излишните килограми и слабите мускули са допълнителна причина за такива наслагвания - тялото си има защитни фукнции и се стреми да се пригодява към условията и в случая го прави чрез ставите.

До колкото знам дафиновият лист е изключително полезен за ставната течност. Не съм пробвал, но съм слушал за него от съседа ми, който е излекувал шипове по целия си гръбнак. И пак вегетарианско хранене и упражнения!

Преди години имах много тежка контузия на глезена. Спортните лекари ми казаха, че няма да мога да ходя нормално, а за спорт да забравя. Освен месеците наред физиотерапии, упражнения и сумати процедури, правех оризова диета и всеки ден пиех сок от моркови. Диетата е много ефикасна, но и много тежка (60-дневна) и за това не ви съветвам да я правите. Иначе знам, че я правят националите по борба и щанги при счупвания в областта на ставите и при скъсани сухожилия. Майка ми я започна заедно с мен, тъй като имаше проблеми с пръстите на ръцете (бяха и се надули ставите и я боляха постоянно). Тя издържа само 1 месец, но се оправи! Аз я направих цялата. Първият месец ми беше много труден, но 2-рия го изкарах лесно. Глезенът ми е възстановен на 90-95%, леко по-халтав е от другия, но не ми създава никакви проблеми. Гледам да е на топло винаги, за да не изстиват нервите, тъй като от долната му страна на стъпалото има много.

Масажите също благоприястват за ставното омазняване.

Jaynee, правиш ли си упражненията? Ти да не си на някоя диета от рода на ПД и 90Д? Много протеини блъскаш, гледай да пиеш и много течности.

aniK, сиренето трябва да е твърдо, не меко!!!
Отговори с цитат
  #123  
Стар 15th January 2010, 13:19
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

mindbender, благодаря ти Правя нещо като нисковъглехидратен режим, но не е съвсем нисковъглехидратен, защото през няколко дни хапвам нещо по-въглехидратно. Не ми е много здравословен режима, мисля, защото баланса между веществата куца стабилно .. но и ми е много трудно да сваля последните 4 кг, затова прибягвам до подобни режими. Мислех си Дюкан да пробвам, защото знам, че от протеиновите дни ще ги сваля много бързо, но за 4 кг няма смисъл.

При мен липсата на течности е ежедневие. По принцип пия много малко вода, не само сега. Опитвам се да пия по литър и половина вода, но много трудно, насила я пия.
И не мога да спра кафето. По едно на ден не ми мърда, знам че е вредно и в по-големи количества възпрепятства набавянето на калции в организма (така ми каза лекарката). Не знам до колко е вредна чаша кафе на ден.
Отговори с цитат
  #124  
Стар 15th January 2010, 13:25
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Офф, трябва да има бутон за редакция. Упражнения ми се отразяват добре, правя си ги по 2 пъти на ден всичките без последното. Не се хвърлям да го напрягам много, защото забелязах, че при изпъване напред от сгънато положение усещам някакъв много гаден дискомфорт. Преди операцията не можех да го изпъна напред, защото блокираше по някакъв начин. Сега не блокира, разбира се, но определено усещам дискомфорт при по-бързо изпъване. И слизането по стълби .. но това е по-скоро заради мускула.

Наистина много ти благодаря за упражненията, много добре ми се отразявам. (незнам за кой път го казвам)
Отговори с цитат
  #125  
Стар 15th January 2010, 15:23
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Къде е hatred????
Отговори с цитат
  #126  
Стар 15th January 2010, 17:55
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Аз днес съм доста добре поне по мое мнение
6:00-фреш от портокал
11:30-200 гр. пилешко месо + много малка салата от кисело зеле
17:00-1 мандарина
около 19:30-салата от варено цветно цвекло с лук и подправки
и малко маслини
Как мислите?
Отговори с цитат
  #127  
Стар 15th January 2010, 21:23
poli_too poli_too не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Шумен
Мнения: 27
По подразбиране

Здравейте момичета!Четох много от вашият форум,защото се чудя каква диета да започна.Имам да смакна около 20 кг и тожа трябва да стане до май,защото съм абитурентка.вие какви диети правете?какво бихте ме посъветвате?
знам че си постажям много трудна цел,но трябва да стане,защото веднъж съм абитурентка.
може би си мислите че съм поредхата абитурентка,сетила се в последния момент,но просто имах много време хормонални проблеми и много напълнях,а нямаше как да започна някаква диета.
Сега съм решила да ям новече плодове и зеленчуци,да спа сладките и хляба и въобще да намаля храната.Разбира се ще започна усилено да спортувам,защото иначе няма как.
Мепси предварително за разбирането и се извинявам,ако сам ви досадила с моите проблеми
Отговори с цитат
  #128  
Стар 15th January 2010, 21:43
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Здравей, poli_too, първото нещо, което искам да кажа е - "веднъж си абитуриентка" ? Повярвай ми, живота ще ти поднесе неща, които са много по-хубави от една пиянска абитуриентска вечер. Не тръгвай с нагласата, че трябва в един точно определен момент да изглеждаш по определен начин. Вярно, че е важно за теб (както беше и за мен ), но най-важното е, че ако искаш да се оттървеш от тези 20 кг, не го правиш за една вечер, а за СЕБЕ СИ, за здравето си, за здравословния ти живот.

Има много диети, коя ще избереш зависи само от теб. За повечко килограми е подходяща Дюкан. Ето линк към темата за повече инфо: http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=12896. Но ти решаваш дали дадена диета би била подходяща за теб. В тази тема пишем здравословни менюта, критики, предложения. Разгледай темите за различните диети из форума, както и предните теми за здравословно хранене и отслабване (особени съветите на първите страници):
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=12751
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=9256

И ако имаш желание, пиши менютата си тук. Можеш да получиш много добри съвети и да оптимизираш резултатите. Само не се хвърляй в крайности, защото не водят до нищо хубаво Пожелавам ти успех !
Отговори с цитат
  #129  
Стар 15th January 2010, 23:15
poli_too poli_too не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Шумен
Мнения: 27
По подразбиране

Благодаря за бързия отговор.Моите уважения към диетата на Дюкан,но вече и през нея съм минала.Миналата година отслабнах с нея,със 100 зора защото месото въобще не е от любимите ми храни,но за сметка на това ми се качи холестерола и изглежда не ми понася.
За сега се чувствам най-добре като ям повечко плодове,зеленчуци и постне зеленчукови супички.
Дано да успея,че много го искам
Отговори с цитат
  #130  
Стар 16th January 2010, 10:20
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Jaynee, най-големият ти проблем са течностите, а не килограмите или храната... Пие се на глътки, а не по цяла или половин чаша наведнъж. Вместо да започваш с кафето, от което нямаш никаква полза рано сутрин, по-добре изпии 2-3 чаши течности и след тях да ти е закуската. Кафето не може да те събуди така както 1 гимнастика (йога, стретчинг или ЛФК). Даже според мен не е правилно нераздвижил се организъм да търси ефекта на кафета и да си седи на З... пред TV или компютъра... От тези протеинови диети (ПД и др.), работата на храносмилателните органи и бъбреците се увеличава в пъти (няма да задълбавам в подробности как действат диетите). За да се улеснява работата им и да се чисти тялото, изрично се казва в диетите да се пият повече течности. Тези дни на плодове са с цел почивка на органите...

Кое беше последното упражнение ??? Не си спомням... Копирай ми да видя, моля В такъв случай го изпъваш до състоянието на лек дискомфорт и ги прави по-бавно. Не е нужно да гониш крайната позиция. Ще доближаваш проблемната позиция и постепенно ще изпъваш все повече. Трябва да усещаш леко болката, така че да ти е приятна, че я има - това е показател, че мястото се лекува и възстановява. И си прави компресите със меда и зелето!!!

blinblin, според мен повече салата и по-малко месо е по-подходящо и леко

poli_too, не е нужно да правиш някаква диета. Можеш да коригираш менютата си и навиците на хранене
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:02.