IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 7th April 2010, 09:35
ni4kaaa ni4kaaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 13
По подразбиране Проблем с цикъла при протеиновата диета на Дюкан....

здравейте. преди около месец започнах въпросната диета, стигнах донякъде на втория етап, но я развалих. в момента цикълът ми закъснява 5 дни, може ли да има нещо общо с диетата ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th April 2010, 10:54
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

малко ме съмнява след един месец...
да не си бременна?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th April 2010, 12:32
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Проблемите с цикъла се оказва, че не се дължат на самите диети, а на драстичната и бърза промяна в килограмите. Предната седмица доктор каза това на дъщеря ми. Някои натури са си по-чувствителни по рождение и дори 3-4 килограма разлика вече провокират такива проблеми. Може да е закъснение, оскъдица и спиране, може да е усилване и почти перманентно кървене през месеца - т. е. всякакви случаи. Не бързай да се шашкаш, ами се наяж 2-3 дена с хубава мазна риба.
Освен това може да си е по съвсем друга причина (дисфункция, хормонален дефицит, не дай Боже други работи)
Но мога да ти заявя, че ако идеш на лекар, задължително проблемът ще бъде приписан на диетата (каквато и да е тя). А гинеколозите питат как се храниш, та ако си признаеш, че пазиш режим, смятай, че диетата ти е заклеймена. Сега ме послушай за рибата, пък да видим.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th April 2010, 18:55
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Аз имам огромни проблеми с това. Миналата година пих хормонални таблетки и уж се пооправих, но сега от януари пак не ми е идвало Ще се ходи пак на лекар явно. Предния път не ми направи хормонални изследвания, само ме гледа на ехограф и ме разпита - каза, че причините най-вероятно са свалените килограми (6-7) и стрес (натрупаха ми се изпити, матури, представления с много репетиции). Но сега няма такова нещо - нито съм отслабнала още много от тогава (не повече от 2-3 още), нито пък съм под някакъв стрес, даже ми е доста леко и мързеливо в момента.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th April 2010, 19:03
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

6-7 kg не ми се вярва да е от това
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th April 2010, 22:04
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
6-7 kg не ми се вярва да е от това
И на мен ми се вижда съмнително Но както каза Дундьо - като кажеш, че си на диета, веднага на това го приписват. Може би сега като отида пак на лекар, ще си премълча този факт, че да подходи малко по-сериозно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th April 2010, 08:27
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

По дъщеря си съдя, че проблемите възникват при смяната на сезоните - обичайно пролет и есен. Също при смяна на града (напр. цяло лято на море, като се върне в София е готова.) И едното и другото е свързано с промяна на климата. Освен това 6-7 кг са предостатъчни, за да провокират проблема. Ако си в границите на нормалното тегло - дори 3-4, ако са малко по-бързо свалени. Под бързо разбирайте месец-месец и нещо.
Сисе, дори да ти направят хормонално изследвания, ако това не се дължи на физически проблем - кисти, тумори и пр. - нищо няма да предприемат. Никой разумен доктор не изписва хормон, само защото е в дефицит. Това е мътна територия и никой не знае какво става като вкапваш хормон изкуствено. Моя приятелка дебелее чудовищно и си направи такова изследване във Варна. Има хормонални проблеми, но докторите свиха рамене и казаха, че е изключено да одобрят хормонална терапия.
На дъщеря ми й изписаха прогестон за 10 дена еднократно. Доколкото е разбрала от обясненията, това е хормонален препарат дотолкова, че да провокира прогестерона и естрогена да се урегулират сами. Но: никакво самолечение по въпроса
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th April 2010, 08:58
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Доколкото си спомням, пих същото - 10 дни, след като го спреш, ти идва. Докторът каза, че последните 3 месеца не съм имала овулация. Честно казано, започвам чак да се притеснявам... Вярно, че треперя да не забременея, но някой ден ще искам деца и не знам какво ще става.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th April 2010, 10:18
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Сисе, ти си младо момиче. Тебе пубертетът още не те е пуснал, бе! Я по-спокойно, нещата ще се урегулират от самосебе си. Не знам с какво се занимаваш, разбрах, че е сцена. Това с неидването по 3-4 месеца е често срещано при балерини и гимнастички. Има някаква връзка. Дори като много млада си мислех, че организмът има някакъв свой интелект и подрежда нещата консенсусно с тебе. Напр. при мен протича катастрофално втори и трети ден. И с времето така се урегулира, че идва винаги в петък, та събота и неделя да съм вкъщи на спокойствие. Като тръгна за море, така се измества, че да не ме ощастливява там. И при други, които познавам, стават подобни неща. Може и да са пълни глупости, но знае ли човек. Щом нямаш сериозен здравословен проблем, няма страшно. А като доде меракът за деца, всичко ще се уреди. В ХХІ век чудо трябва да стане, че да не се получи. Я си гледай спокойствието и дай малко по-ведро
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th April 2010, 12:06
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Далеч съм от гимнастички и балерини Занимавах се с театър непрофесионално, но сега, като преместих във Варна да уча икономика, напуснах групичката. Пък пубертет на почти 20... хм
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПроблемцикълаприпротеиноватадиетанаДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:52.