IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 10th April 2010, 12:25
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Ама наистна това тийнейджърите сте много сладко нещо! "Почти 20", миличка, си е направо детска възраст. Още се развиваш. Споко, ти казах.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th April 2010, 06:23
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Повечето лекари свързват диетата със глад, за това преписват всичко на нея. Много от тях още вярват, че правилното хранене, трябва да е богато на въглехидрати.
Липса на цикъл можеш да имаш, както от покачване на теглото, така и от драстично понижаване, но тук не виждам нито едно от двете.
Не мога да се съглася, че на 20 още се развиваш или не до такава степен, че цикъла ти да е нередовен, това трябва да е в началото на пубертета. По- добре отиди при някой друг лекар, за да ти пусне хормонални изследвания, че това е масово заболяване в последните години и не е шега работа.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 11th April 2010, 07:11
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

[quote="garga_smela"]Повечето лекари свързват диетата със глад, за това преписват всичко на нея. Много от тях още вярват, че правилното хранене, трябва да е богато на въглехидрати.
quote]
На мен два пъти ми е спирал цикъла при диета и рязко сваляне. Единия път ходих на лекар и ми изписа хормони. Не ми е казвал,че е от липса на въглехидрати,а от липса на мазнини и протеини дори. То беше преди доста години,но помня,че ми препоръча да ям месо и то червено,ядки и т.н. Понеже бях минала на ябълки,моркови и зеле.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 11th April 2010, 07:19
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Този проблем сме го обсъждали многократно - доста момичета са го имали За хормоналния баланс при жените най-важни са мазнините! При рязка промяна на хранителните навици (преминаването от един тип храна към друг тип) е възможно да се получи хормонален дисбаланс, който да се отрази върху МЦ. Пет дни закъснение не са ЧАК толкова тревожни, може и с промяната във времето да са свързани, но пропускането на една М, е аларма, че нещо се случва - дали от спорт, диета или нещо друго - веднага на лекар!!!!!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th April 2010, 08:00
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Цитирай:
На мен два пъти ми е спирал цикъла при диета и рязко сваляне. Единия път ходих на лекар и ми изписа хормони. Не ми е казвал,че е от липса на въглехидрати,а от липса на мазнини и протеини дори. То беше преди доста години,но помня,че ми препоръча да ям месо и то червено,ядки и т.н. Понеже бях минала на ябълки,моркови и зеле
Да де, аз това искам да кажа, че трябва да има протеини и мазнини, а не въглехидрати
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th April 2010, 01:07
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране

Според мен си е точно от стрес в организма цялата тази история.
Аз като цяло съм много против въпросната протеинова диета,вярно е че действа и на много хора е помогнала,но това ли е единственият начин???
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21st April 2010, 15:28
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Не, не е единственият, но е добър начин.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21st April 2010, 18:24
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Аз днес най-накрая ходих на лекар. Попита ме дали съм спазвала диети, но очевидно имаше предвид дали съм гладувала - казах, че съм се ограничавала, но не съм гладувала, нещо от рода "10 дни на плодове и чай". Сега ще пия Дуфастон, дай Боже да ми дойде от него - ако не, ще търсим друг проблем, примерно в щитовидната жлеза, ако да - ще пия противозачатъчни после.
Да ви се похваля как докторът ме изправи на нокти Гледа ме на ехографа и ми казва какво вижда - "Това ти е яйчника, това другия, това май е кистичка, матката е леко извъртяна назад... А! Ти сигурна ли си, че не си бременна? Тест прави ли?" и аз направо Дори не съм и допускала, че може да е станала беля, защото... ами, пазя се, пък и правя секс доста рядко. Накара ме да отида да пишкам и да се върна след 5-10 минути, през което време ми мина какво ли не през главата. И после каза, че не се виждало добре заради положението на матката и понякога други неща се виждали така. Пфф, направо нямам думи, а като си помисля някой ден как ще се радвам на думите "ти май си бременна"
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21st April 2010, 18:47
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

siseto90, аз когато правих нисковъглехидратната диета не приемах почти никакви мазнини и имах проблеми с цикъла. Личната лекарка ми каза, че мазнините били много важно за това, колко ме е излъгала незнам, но е факт, че когато ги изключа от менюто си имам проблеми с цикъла ВСЕКИ ПЪТ.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st April 2010, 19:21
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

Караш ме да се замисля...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПроблемцикълаприпротеиноватадиетанаДюкан
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:17.