IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 2nd January 2005, 13:35
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране Re: Протеинова диета

Цитирай:
Първоначално написано от Gery
С тази протеинова диета (в общи линии тя включва месо, зеленчуци и яица и изключва всякакви въглехидрати, дори и фруктова захар) успях безболезнено да стопя 7 кг за 14 дни. Бих споделила, че предимствата и са сериозни:
- не се гладува
- вечер можеш да си позволиш и вечеря навън
- отслабва се трайно
- сезона за зеленчуци и скара е чудесен.

Бихте ли споделили вашия опит с протеиновата диета, и доколко може да навреди или колко дълго би могла да продължи да се спазва?

Искам още 7 кг за отслабна и май не остана много до времето за море
Добави повече мазнини в храната си - масло, сметана, бекон...
Свалила си килограми и предполагам мазнини, защото си намалила въглехидратите и общия брой калории. Ако вдигнеш мазнините ефектът ще е още по-добър. Разбира се не забравяй общия брой калории.
Висико-протеиновата диета (протеините дават най-много калории спрямо мазнините и въглегидратите) не е полезна за здравето в дългосрочен план. А дори в краткосрочен, рискуваш да се покрасиш с пъпчици по гърба и лицето.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd January 2005, 11:00
Monster Monster не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2004
Мнения: 22
По подразбиране Re: Протеинова диета

Добави повече мазнини в храната си - масло, сметана, бекон...
Свалила си килограми и предполагам мазнини, защото си намалила въглехидратите и общия брой калории. Ако вдигнеш мазнините ефектът ще е още по-добър. Разбира се не забравяй общия брой калории.
Висико-протеиновата диета (протеините дават най-много калории спрямо мазнините и въглегидратите) не е полезна за здравето в дългосрочен план. А дори в краткосрочен, рискуваш да се покрасиш с пъпчици по гърба и лицето.[/quote]

Ne sym zapoznat w podrobnosti s NWD, no ot towa koeto znam za neq sym syglasen.
Ok, deistva no samo pri ektomorfi i mezomorfi, kato i pri tqh dnewniq priem na lipidi ne trqbva da e nad 25%, syglasen li si?! No kakwo da prawqt endomorfite????? tezi hora sa kato mi6elin4eta i ka4wat i ot wyzduha !!! za tqh edinstwenoto re6enie e proteinowa dieta, s tehniq bawen metabolizum, nqma kak da ne ka4wat ot visokiq priem na maznini...a ina4e kakto kazah za drugite tipowe deistwa...az qm absolutno vsi4ko i vsqkoga, a sym tipi4en mezomorf, pri teb i galia sy6to trqbwa da deistwa na 100%/ dokolkoto wijdam ot snimkite ste ektomorfi/, no za drugite ne stawa...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 3rd January 2005, 22:34
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Досега е ставало при всеки.
Как определяш трите типа, кажи критерии?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 4th January 2005, 15:24
Monster Monster не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2004
Мнения: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Милко Георгиев
Досега е ставало при всеки.
Как определяш трите типа, кажи критерии?
http://www.somatotype.net/pages/chart.html

http://www.arrowvale.worcs.sch.uk/sp...somatotype.htm

tova mislq 4e e dostaty4no ako ne ...google- somatotip,dal bog informaciq...no mislq 4e si dostaty4no dobre zapoznat s materiala. a ina4e ako si se po4ustval zasegnat, moqta klasifikaciq be6e edinstveno na baza snimkite vi na saita,taka 4e ne sa merodavni ne6tata.vyzmojno e da si mezomorf,no 6te se syglasi6 4e za endomorf i duma ne moje da stava...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th January 2005, 21:06
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Monster, трите типа (по принцип) са дефинирани твърде непрецизирано. Познавам едно момче, което е с моя ръст и дебелина на костите. Аз тежа 70 кг, той тежи 73 кг, а е бил и 93 кг. Съответно сега всички мерки минаващи през мускули са му надолу. Според дефиницията за типовете, той е два/три типа в завсимост от килограмите му.
Аз съм ектоморф, защото не ям много. Ако ядях повече щях да съм мезоморф, а ако преяждах щях да съм ендоморф. Познавам хора над 100 кг, които имат моята костна структура. Китката ми е с обиколка 17 см, което в никакъв случай не е по-малко от средното за ръста ми. Обиколката на гръдния ми кош в отпуснато/нормално състояние е над 95 см (не помня 97 ли беше), като имаш предвид колко обемни са муслкулите ми и колко мазнина имам.
Няма смислъл да пиша повече за това. Не това е важното.

Дори според дефиницията, която определя типовете, имам хора, които имат резултат с НВД. Това е важното, което имам да кажа.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 6th January 2005, 18:47
Monster Monster не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2004
Мнения: 22
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Наистина, ако си разгледал по-подробно саитовете, ще видиш, че типовете са класифицирани така, че почти няма идеален мезоморф, ектоморф и т.н. Но те служат за основа за изграждане на бъдеща соматотипна и антропоморфна характеризация, съобразно която се определя спортно-физическата класификация на човек /знаеш за биопсиите за бързите и бавните влакна/. Но това колко ядеш няма ништо общо с генетиката . Наистина с химия и желание се постигат резултати, но така вървиш срещу природата си!!

А относно китката, моята е 18 см. , а бицепса- 45 см. незагрят. Прав си не е важно това, но исках да ти кажа че жсичко е структура, а не желание. Ина4е диетата наистина деиства, никога не съм се ограничавал, избягвам само храни с консерванти и никога не съм имал проблеми!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Протеиновадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:03.