IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th October 2007, 08:31
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране Събиране на дрехи

Знаете ли къде събират стари дрехи?Имам предвид организации към църкви или домове за сираци.Имам купища дрехи,които не нося,но са абсолютно запазени,някои почти необличани и ми е малко жал да ги хвърля.А и защо да го правя,когато могат да служат много добре на някой друг,който има нужда,а няма възможност.В чужбина съм виждала и по улиците контейнери специално за тази цел,но тук не знам къде става това.Така че ако някой може да помогне ще съм много благодарна,а и предполагам,че и други хора ще се присъединят.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th October 2007, 08:46
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Единият вариант е да отидеш направо в някой дом за деца и да ги оставиш, иначе аз преди време съм давала в Червения кръст. В софия на Дондуков имаха някаква централа или нещо такова.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th October 2007, 09:05
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Български Червен кръст периодично организира акции за събиране на дрехи. В почти всеки голям град има представителства и там можеш да се осведомиш за това.И в църквите сигурно може.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th October 2007, 11:58
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Ами да ти кажа в София не всички църкви взимат дрехи...
Аз обиколих три църкви и в трите ми отказаха, защото хората не взимат дрехите, а свещениците не могат да ги изхвърлят...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th October 2007, 16:58
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

БЧК мисля не събира стари дрехи,
В църквите , които приемат такива, искат да са изпрани и сгънати.

Аз лично дрехи и обувки , които не нося, ги оставям в отделна торба , до контейнера. Изчезват още преди да са минали да приберат казаните за сметта.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th October 2007, 17:03
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Celine
Аз лично дрехи и обувки , които не нося, ги оставям в отделна торба , до контейнера. Изчезват още преди да са минали да приберат казаните за сметта.
Да, и аз така процедирам, иначе би било хубаво, ако събират някъде.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th October 2007, 23:28
Аватара на adyonas
adyonas adyonas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 583
Изпратете съобщение чрез ICQ до adyonas
По подразбиране

При мен пък е много лесно. Не знам дали знаете но в Пазарджик има доста роми. Мотаят се пред нас, ровят из кофите и само трябва да излезеш и да им кажеш, че ще дадеш нещо. Взимат и дрехи, които не са им по размер, за да ги носят на роднини.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th October 2007, 00:40
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране дрехи

преди 3 или 4 години в НДК-то имаше такава благотворителност.Мъжът ми после ми каза че2 момичета ,се уговаряли кои дрехи да оставят за тях си и кои за домовете.
Хубаво е да ги има, но след тази случка се отказах изобщо да ходя по такива места., откъде да си сигурен че всичките ти дрехи ще отидат на точното място.Хора всякъкви ,които уж се правят на добри на всякъкви а и бедни на всичкото отгоре,и те се надяват на някой бонус. А това ме учуди млад човек пък краде. хайде ако е някой пенсионер по бих приела някак,нямам думи..,
Най -добре направо в някой дом и лично ги даваш на децата .Аз съм ходила в с. Дрен ,и в дома в Благоевград.
Ако дрехите са твои,Аз ги оставям пред"корекома",миналата зима видях една млада циганка да носи палтото на майка ми с летния шал , смешно ,несмешно ,но по добре така ,от колкото някой да се облагодетелствал по нечестен начин точно от моите дрехи .
какво,и те са хора в крайна сметка ,и не са само циганите.Няма да и забравя физиономията колко беше Щастлива
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Събираненадрехи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:48.