IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th October 2007, 12:03
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране Козметик vs. Скъпа козметика

По повод разразил се спор с моя приятелка реших да ви попитам на какво мнение сте по въпроса за ползата от ходенето на козметик.
Ние двете с нея сме на различно мнение и много се замислих за нейните аргументи. Ето какви са двете тези:

1. Ходенето на комзетик е почти безмислено. Ако същите пари се вложат за отлична козметика като Клиник резултата ще е много по-добър и дори сумата значително по-малка. При козметика първо те чоплят и стискат (което вече е тотално отречен метод на почистване в Англия например) и като резултат може да се получи даже обратен резултат - възпаления, белези и др. След това те мажат с маски и кремове, които ако си купиш сам ще са много по-евтини, а нищо не ти пречи сам да си ги мажеш. Ходенето на козметик има смисъл само при по-сложните процедури - пилинги и прочее.

2. Ходенето на козметик е задължително. Вкъщи няма как да направиш същото почистване, мазане и втриване.

Моля кажете с коя от двете тези сте съгласни.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th October 2007, 12:12
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

аз съм склонна да се съглася повече с първата теза. не виждам смисъл да се ходи на козметик, за да те стискат като можеш и сам да се стискаш вкъщи. това със стискането за мен не е никакво почистване на лицето...виждала съм такива поразии след козметик, че просто нямам думи естествено има и процедури, които не можеш да направиш сам, за тях вече е друг въпрос.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th October 2007, 12:19
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Не съм съгласна с първото твърдение. Аз нямам възможност да ходя редовно на козметик, по ред причини. И използвам само и изцяло качествена козметика - Shiseido, Biotherm, Clinique, Lancome, etc. Но те за жалост не могат да се справят с всички проблеми - като черните точки например. Поддържат лицето ми в добър вид, не се оплаквам, но можеше и да е по-добре. Вкъщи се опитвам да правя процедури за кожата си, но резултата е съвсееем друг след посещение при качествен козметик.

Затова съм съгласна с второто твърдение. Което разбира се не е извинение да се използва боклучава козметика, и да се наддяваш че козметика ще оправи евентуално нанесените поразии.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th October 2007, 12:23
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

аз подкрепям втората теза. НО ако козметикът е "запознат" най-общо казано с дерматологията, прекрасно би било ако си има тази специалност и след това започне да се развива като козметик. Смятам, че един компетентен козметик много по-добре може да определи какъв тип кожа има човека Х, от какви грижи се нуждае, кои процедура са най-добри за него, в каква честота да се правят. Козметикът далеч не е стискане на пъпки. Този , който твърди това просто не е попаднал на професионалист. Въпреки ужасно многото стока (качествена и некачествена) на свободния пазар не мисля, че всеки е компетентен с каква трябва да се снабди и коя е подходяща за неговия случай. Така че – ЗА компетентния козметик/дерматолог и ПРОТИВ самолечението. Всичко, което си купувам странично от процедурите ми съм го коментирала с козметиците си предварително. Друг е въпросът ако си надарен с прелестна кожа и единствено имаш нужда от почистване веднъж в месеца и в останалите дни – тоник и кремче като най-основна грижа
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th October 2007, 12:53
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Aз пък съм за 1-я вариант.Напатила съм се от некадърни козметички,които след всяко почистване ми правеха лицето отвратително.Но пък смятам,че е добре да се правят други процедури на лицето,подхранващи маски и т.н,които не можеш да си направиш в къщи.И смятам,че добрата козметика/имам предвид,която пасва на кожата ми/,е по-добрия вариант.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th October 2007, 13:06
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Напатила съм се от некадърни козметички...
Така поставеното ограничение според мен е безсмислено. Ясно е, че ако козметичката е некадърна, по-добре без нея, кой спори с това?

Въпроса има смисъл само ако си говорим за професионалистка!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th October 2007, 13:14
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Така е да.
Но е важно и дали се намират такива. Колко от вас могат да кажат, че са попаднали на професионалистка и настина това, което им правят е специално за тях и че не може да го направят вкъщи с подобен ефект?

Интересно ми е също какви процедури ви правят там, които не могат да се направят вкъщи?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th October 2007, 13:18
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А като оставим настрана процедурите, според вас коя козметика е по- ефективна- професионалната, която ползват по студиата, или добрата козметика, която може да се купи от магазини и аптеки (от класата на това, което Кейти изброи)?
Иначе аз също съм за козметика, защото кожата ми изглежда по различен начин, когато аз се грижа сама за нея и когато посещавам редовно козметик.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th October 2007, 13:24
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Така е да.
Но е важно и дали се намират такива. Колко от вас могат да кажат, че са попаднали на професионалистка и настина това, което им правят е специално за тях и че не може да го направят вкъщи с подобен ефект?

Интересно ми е също какви процедури ви правят там, които не могат да се направят вкъщи?
Имах си една в България. Не правеше нищо особенно - почистване, маски такива неща. Но бях много доволна. Тук е малко сложно с намирането на добър професионалист, пък и е прекалено скъпо хоби да го търсиш.

Апо добър въпрос. Аз даже не знам те какво използват.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th October 2007, 13:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами аз всъщност дори не знам какво определя една козметика като професионална, иначе съм запомнила няколко марки, с които съм виждала, че ме плескат, ама за тях няма толкова масови отзиви, както за козметиката, която можем да си купим по магазините например. И наистина ми е интересно, някой ако има представа, да направим и едно сравнение на професионалната с непрофесионалната козметика (макар че и в професионалната си има класове и различно качество). Идеята ми е- възможно ли е по- добрия вид на кожата след посещение при козметик да се дължи повече на козметиката, а не на самите процедури?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КозметикСкъпакозметика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:56.