IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 30th October 2009, 17:36
Аватара на Charlotte
Charlotte Charlotte не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 514
По подразбиране

Идеята за темата я взех от един американски форум,където хора с много повече килограми от нашите разказваха какво ще правят след като отслабнат...Не видях някой някого да е упрекнал,че ще се вманиачи в сваляне на килограми и т.н...или че трябва да си се харесва такъв какъвто е...Според мен всеки решава сам за себе си-да,вярно е че трябва да се харесваме такива,каквито сме...обаче и това което не харесваме у себе си,трябва да го променим...и затова разбирам Sine-и аз съм била пълничка от доста ранна възраст...в 9 и 10 клас тежах по средно 92 килограма,с вариации до 82-85...и знам какво е да не можеш да си намериш дрехи в нормалните магазини.Никога не съм била обиждана за това,че съм дебела-не им го позволих...и те си намериха друга жертва..(не мога да разбера тази психика на учениците...защо трябва да има винаги жертва на класа,която да обира негативите??)
Няма значение-тук сме за да оправим недостатъците от външния вид,които не ни харесват и разбира се са по силите ни...

По темата...освен пола искам и от късите панталонки!!Другото лято ще се перчим с тях-сигурна съм!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 30th October 2009, 21:21
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Може би си права,Сине,може би наистина не знам как се чувстваш.Обаче знам аз как съм се чувствала всеки път,когато някой от роднините ми споменеше нещо за килограмите ми,защото имаше един период(може би 9 клас),когато качих за отрицателно време доста килограми.Така че знам какво е да те обсъждат и да пускат намеци.Баща ми не е човек,който ей така ще те остави намира.Майка ми ми мрънкаше и намекваше изключително много в онзи период от време.Не е и приятно да чуваш коментари от хора,които дори не познаваш,когато отиваш до магазина.Или пък да не обичаш да минаваш по по-големите улици...Да,това го знам.Може да не ми повярваш,обаче го знам.И все пак аз никога не съм била повече от 68 килограма,така че сигурно няма да ме разбереш.Няма да пожелаеш да приравниш твоето състояние с моето.Разбирам те.Твоето е по-различно,няма да го отрека.Обаче е факт,че и аз съм имала своите проблеми,дори и да не ти се иска да го повярваш.
И все пак не разчитам само на килограмите и начина,по който изглеждам да ми дадат самочувствие.Няма да го допусна това.Аз съм много повече от едни килограми,ти си много повече от едни килограми.Не мога да възприема,че трябва да се самоопределям по такъв начин.И не,не винаги съм мислила така.Преди 5 месеца бих реагирала точно като теб,бих написала същото каквото и ти,и някои от другите момичета написахте.Обаче вече не бих.Предполагам,че съм се променила.Преоценила съм приоритети си,знам ли...Знам обаче,че няма да се оставя да се оценявам какъв човек съм по килограмите ми.Харесвам себе си и така.И на 66 килограма,и на 65 килограма и ще се харесвам и на 56 или 70 еднакво толкова.

И все пак да не се отдалечавам от темата, Charlotte и аз ще си напиша отговора.
Когато достигна желаното тегло няма да променя нищо,просто ще се постарая да ги задържа,докато си живея живота.Същият живот,който живея и сега.
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 30th October 2009, 22:21
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Хехе- виждате ли какво стана- една тема която беше само да споделяме какво искаме да правим се превърна в нещо съвсем различно. Следващия път когато хората напишат нещо, не го подлагайте на такива коментари и обсъждания и оценявания, за да не стигаме до тук.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 30th October 2009, 22:30
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Темичката е много хубава. Вече има една подобна във форума.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 30th October 2009, 22:51
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
Хехе- виждате ли какво стана- една тема която беше само да споделяме какво искаме да правим се превърна в нещо съвсем различно. Следващия път когато хората напишат нещо, не го подлагайте на такива коментари и обсъждания и оценявания, за да не стигаме до тук.
Какво стана Sine? Обсъжда се нещо различно от ежедневното ти меню :P Не си права да се сърдиш,а напротив прочети пак поста на блинблин, има неща които могат да ти направят впечатление
Тук се коментира,никой не се заяжда.
п.п. Мария хубави очила.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 30th October 2009, 23:47
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от blinblin
И все пак не разчитам само на килограмите и начина,по който изглеждам да ми дадат самочувствие.Няма да го допусна това.Аз съм много повече от едни килограми,ти си много повече от едни килограми.
Никой не е казал, че няма самочувствие по принцип. Лично аз исках да кажа, че ще ми се повдигне самочувствието относно визията ми.
Да ходиш по-наперено само защото се чувстваш добре в кожата си незначи, че всъщност си и много умна
Аз си имам самочувствие относно себе си като личност, характер, ум и т.н.
Ставаше въпрос за самочувствие относно определено нещо. Исках просто да уточня
Просто всеки си има мечти, това незначи, че живеем чакайки този момент да дойде. Отбелязваш си, като си сваля 3те излишни килограма /примерно/ ще си купя онази рокля, като си взема кола ще отида на разходка с приятели в планината, като ми порасне косата ще си направя кичури /професионално изкривяване / и така
Отговори с цитат
  #27  
Стар 30th October 2009, 23:59
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
Цитирай:
Първоначално написано от Sine Qua Non
Хехе- виждате ли какво стана- една тема която беше само да споделяме какво искаме да правим се превърна в нещо съвсем различно. Следващия път когато хората напишат нещо, не го подлагайте на такива коментари и обсъждания и оценявания, за да не стигаме до тук.
Какво стана Sine? Обсъжда се нещо различно от ежедневното ти меню :P Не си права да се сърдиш,а напротив прочети пак поста на блинблин, има неща които могат да ти направят впечатление
Тук се коментира,никой не се заяжда.
п.п. Мария хубави очила.
Идеята на темата беше да кажем какво искаме да правим, не някой да седне да ни оценява желанията. А началото на този спор тръгна точно от това- как моите желания, видиш ли, не били еди какви си и еди какви си. Е сори, но не ми е приятно.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 31st October 2009, 00:38
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Да права си тук трябва да се оценяват само менюта. :P Пак ти казвам не са твоите желания.И не си в този форум за да ти става приятно или неприятно,а за да научиш/ме нещо. Незнам защо си тук,всъщност. Но когато пишеш определени неща,трябва да очакваш и критика. И вместо да ти става приятно или неприятно се замисли , понякога може да е градивна. В спора се ражда истината,нали така?! Незнам какво си научила за изварата и портокалите тук,но това са само извара и портокали,има и други неща които можеш да научиш. Например за пържолите.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 31st October 2009, 01:15
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

За каква критика става въпрос тук, за бога?? товна не е тема за критика! Това беше една прекрасна тема за това какво си мечтаем да правим след като отслабнем... какви менюта и какво чудо?? Идеята тук изобщо не е това.... ок спирам да споря, няма да се разберем.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 31st October 2009, 01:22
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Добър пример. Пържолите - мит или реалност. Обективно погледнато пържолата е един дар, още не съм сигурен дали от небесата, дали от ада или просто от врата на някое животно. Пържолата е външния израз на вътрешното желание на човек. Дали е вредна... Когато е добре-маринована, сочна и пряско изпечена - на никой не му пука. Пържолата е единственото уникално по себе си създание, що се отнася до мястото и в менюто ни - идеална е за закуска, 2-ра закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря, 2-ра вечеря и разбира се среднощно хапване. Подходяща е между храненията, преди хранене, по време на хранене и след хранене. Подходяща е при всички видове диети, защото подсъзнателно няма да я отчитаме в менюто си, тъй като тя би попречила на самата диета. Имам съмнения, че по рождение човек има зъби, понеже най-добрата храна за новородените е пържолата, но има някаква конспирация и им ги вадят (не пържолите) , за да им пробутват долнопробно мляко. Човек няма да оцелее дълго без пържоли и предполагам, че 2012 е просто годината, в която няма да можем да осигуряваме достатъчно пържоли за населението, логично тогава ще настъпи краят. Това беше 1-ва част, 2-ра малко по-късно или утре, понеже бързам по неизяснени причини

И да, искам да похваля логиката на МILI.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Когатодостигнажеланотоситеглоазще
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:24.