IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #711  
Стар 19th March 2010, 12:54
another_brick another_brick не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 1
По подразбиране

... И така, след доста четене по форумите реших и аз да споделя моя проблем и как се излекувах от него. Значи от както се помня имам следния проблем : пъпки по дупето. Това беше още преди да вляза в пубертета. После нещата станаха доста по – зле.... Акне по лицето, гърба и задната част на ръката ( в зоната на трицепсите ), а в косата ми излизаха едни дребни пъпчици с малки връхчета. От време на време в бузите и по ушната мида ми излизаха едни подкожни пъпки, които нито се пукаха, нито връх вадеха, но за сметка на това боляха адски. И всичко това беше песен в сравнение с това, в което се беше превърнал задника ми. Сигурно там имаше от всички видове пъпки – от дребни без връх, до големи колкото цирей гнойни, които се пукаха и кървяха, и толкова големи подкожни, та не можех да си стоя на задника от болка. Ходих на поне петима различни кожни лекари, които ми изписваха спиртове ( тях винаги ги правят само в определена аптека и само от там можете да си ги купите ), хранителни добавки във вид на хапчета, антибиотици.... Нищо не ми помогна. Прочетох за една клиника в София, където правели изследване за стафилококова инфекция и смятах да ходя там въпреки, че щеше да ми излезе доста скъпо ( от Бургас съм ), но както и да е... Ето какво ми помогна в крайна сметка:

Джинджира спрей!

Тук искам да направя едно уточнение: Нито някой ми плаща за реклама, нито това е някакъв евтин маркетингов трик. Ако не съм доволен от нещо, което някой ми е предписал или препоръчал не бих го спестил на никого ( било то лекар или производител на козметика ) и толкова надълго и нашироко бих му писал и говорил, като бих споменал цялата му рода. Толкова с уточненията.

Сега, понеже този спрей е в две разновидности и не знаех коя точно да си купя (понеже чух за него съвсем случайно и реших да пробвам поредния илач) ги купих и двете. С червения започнах да си пръскам цялото тяло ( коса, слабини... като идеята ми беше, че ако са бактерии или гъбички се намират навсякъде по тялото дори и без да се проявяват ). Със зеления пръсках само тези части, които не се виждат под дрехите, понеже този спрей оставя някакъв бял слой по кожата. И ето я равносметката: на 37 съм ( от които поне 17 се мъчих как ли не) и след едноседмична употерба никъде нямам нито една пъпка. Само наколко синьо-червени белега по задните части. Това мога да кажа за момента. След като ги използвам и двата ще изчакам около месец за да видя дали ще е траен резултата и може пак да пиша.

Толкова от мен и успешно излекуване на всички с моя или подобен проблем...
Отговори с цитат
  #712  
Стар 19th March 2010, 13:31
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MimiNa4eva
Момечета, някоя от вас да знае нещо специално за предпазване, премахване или поне за ограничаване на пъпчиците по гърба. Никога не съм имала проблеми с лицето, но и досега отвреме навреме ми излизат пъпкти по гърба. Не много, но е досадно. А и като ме споходят не мога да обличам нищо с гол гръб. Неудобно ми е. Споделете опит или нещо ако сте чули?
и аз, когато бях тийн, имах по гърба (май кожата на цялото ми тяло е мазна ), а по лицето нямах и много ме дразнеха!! Посъветвах се с личната ми лекарка и й поисках направление за дерматолог, а тя като ми погледна гърба каза, че съм луда и да се пека на слънце или на солариум, за да се заличат (фубар)
Аз не я послушах естествено, добре че нямах толкова много, но си имах поне по 10 пъпки постоянно Купих си ексфолиант за лице и веднъж седмично го използвах на местата, където имам пъпки. И проблемът изчезна. Сега, когато нямам пъпки използвам абразивна гъба от време на време, за да се почиства в дълбочина кожата и това е
През останалото време използвам овлажняващия сапун на Дав с краставица.
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #713  
Стар 19th March 2010, 17:36
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Тук съм на мнението на Лилит
На мен понякога ми излизат зимата ... от изкустените материи ли незнам и аз от какво. Преди ползвах ексфолиант за лице, обаче тая зима си купих и за тяло (avon или oriflame, не си спомням). Много добре действат тия ексфолианти. Иначе си имам и от ония гъби с дългите дръжки да си стигам гърба .. Мисля, че се получават (ако ти е по-мазна кожата) от събиране на мазнини в порите, а гърба трудно се почиства както примерно си почистваш лицето ...
Отговори с цитат
  #714  
Стар 19th March 2010, 20:09
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Здравейте, съжалявам ако вече сте обсъждали тази тема, но не знам какво да правя и за това питам тук. На 16г съм и имам проблемна кожа на лицето. Обикноветине пъпки третирам с Garnier 3in1 2 пъти дневно - след това сутрин слагам и хидратиращо кремче - Clean & Clear shine control, а вечер след ексфолианта слагам тоник на Garnier розовия. Той е за чувствителна кожа. Не е болка за умиране, пъпки ми се появяват основно преди цикъл, въпреки че винаги имам неактивни . Иначе не знам какво да правя с черните точки - това ми е най-гадния проблем. Garnier 3in1 уж ги отстранява, но няма нищо такова. Действа само на повърхността. Майка ми ме кара да си стискам черните точки, но.... едва ли това е добро решение. Моля дайте ми съвет, защото е много грозно. Целият ми нос е в черни точки и изглежда супер нечистоплътно, въпреки че не е като да не полагам грижи... Ще съм благодарна за всякакви предложения. Ако знаете някакви бабешки рецепти, които действат също ще се радвам да споделите.
Отговори с цитат
  #715  
Стар 19th March 2010, 20:29
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

rocksteady, на мен ми помагат лентичките за черни точки. Продават се във всеки козметичен магазин (евтини са, към левче лентичката). Аз ги ползвам на 2 седмици веднъж в комбинация с гарниер пюр актив.
Отговори с цитат
  #716  
Стар 19th March 2010, 21:01
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Jaynee, за пръв път чувам за тези лентички. Как се ползват? На принципа на кола маската ли? Всички черни точки ли изчистват и боли ли? Благодаря за включването
Отговори с цитат
  #717  
Стар 19th March 2010, 21:08
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

лентичките имат нещо по тях, незнам какво, мокрят се с вода и се "лепват" на нослето. Аз ги държа мъничко и ги отлепвам. Не махат всичко от първия път, но при по-продължително ползване имат резултат и то доста видим (особно в комбинация с някакъв друг продукт).

Другият вариант е козметик. На мен последния път ми се възпали кожата, така че предпочитам първият вариант определено
Отговори с цитат
  #718  
Стар 19th March 2010, 21:14
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Благодаря ти! Тези дни задължително ще си взема лентичики и ще кажа дали и как ми действат
Отговори с цитат
  #719  
Стар 22nd March 2010, 11:30
stamatq stamatq не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 60
По подразбиране

Лошото е , че от черните точки порите се разширяват ако те не се остраняват.Най-добре е при добър козметик, който знае как да се прави без да се получава възпаление.
Отговори с цитат
  #720  
Стар 26th March 2010, 07:33
valkiss valkiss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Аз съм страшно доволна от кремчето на Хималая - Кларина и редовно почистване на лицето с розова вода. Когато се "изкуша" да стисна някоя досадна пъпка задължително обработвам мястото със сребърна вода и после крема.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АХТЕЗИПЪПКИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:48.