IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 20th April 2010, 10:55
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
кой/какво съм Аз?

Защо съм тук?
За какво ти е да знаеш, след като, както и Тошо е написал:

Цитирай:
Има вероятност всичко, което знаем, да е заблуда.
Отговори с цитат
  #162  
Стар 20th April 2010, 23:57
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

За какво ми е да знам? -За да имам възможността да провеждам тази форумна дискусия.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #163  
Стар 21st April 2010, 08:21
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Каквото и да сме, сме грешка...

Хората се мислим за висши същества, а всъщност не сме нищо друго, освен най-обикновени разрушители на вселенския баланс...

Винаги когато съм се опитвала да размишлявам в тази посока, разбирам колко е безсмислено човешкото съществуване...

И така, аз съм пас
Отговори с цитат
  #164  
Стар 21st April 2010, 10:42
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Колега emiko, забележи че самото ти изказване съдържа противоречие. Ако се придържаме към хипотезата, че не сме висши същества, то трудно бихме могли да приемем становището, че тези НЕвисши същества имат силата да разрушават и то забележи "вселенския баланс". Доста трудна задача ще да е това, особено за нисши създания.

Сега в последните дни покрай авио-кризата и печално известният вулкан Ейяфятлайокутъл (мда, това му е името) се прокраднаха мнения, че видиш ли човешката дейност е повлияла и е едва ли не предизвикала активноста на Ейяфятлайокутъл, което пък се числяло към така популярната в последните години тема за климатичните промени. Позволих си да направя кратка справка в дебелите книги и с нескрит интерес преоткрих, че по последна научна информация Хомо Сапиенс съществува в познатия му на нас вид от грубо 250 хил. години. За сравнение след Големият Взрив и първоначалното образуване на планетата Земя са били необходими грубо 1 млрд. (милиард!) години време за да се появят най-нисшите форми на живот. След още близо 3 млрд. години тези форми на живот са успели да еволюират до степен, че са могли да излязат на сушата. От друга страна лесно и дори без търсене на конкретна информация, можем да заявим откога човечеството записва историята си, да не говорим за по-специална история, като следене на вулканичната активност, която има ли и 100 години от както е почнала да се документира? Та с всичко това искам да кажа, че ако някой се мисли за много висш, то това е състояние на маниакалното му себеиздигане и надали такова тотално объркано същество би могло да промени нещо значимо.

След всичко това лесно бихме могли да навлезем в темата за човешката трагедия от гледна точка на крехкоста с която ни е отредено да съществуваме.

Иначе по въпроса "Защо аз съм тук?", някои философи твърдят, че Аз съм тук, защото и Ти си тук. Няма ли го Ти, няма смисъл да съществувам и Аз.

В една митична случка описват как човек, който дотогава бил самодостатъчен, е разчленен на две и затова всеки от нас идва, за да намери своята половинка, която съществува някъде около нас. Живота ни е мисия с цел намиране на отнетата ни част без, която явно няма да намерим спокойствието към което иначе се предполага, че се стремим.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #165  
Стар 21st April 2010, 12:21
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Колега svetlin4u, провокираш ме да философствам признавам си, че нито го умея, нито имам желание да навлизам в словесни дуели с когото и да било.......но обичам да мисля!

В думите ми има известна доза противоречие, но надявам се, си схванал смисъла на моята идея.

И тук отново навлизайки в противоречие, искам да ти кажа, че не съм съгласна с думите ти, че
Цитирай:
надали такова тотално объркано същество би могло да промени нещо значимо
защото именно такива объркани същества променят/объркват понякога хода на историята, а доколко нещо е значимо, това може само времето да каже...
Отговори с цитат
  #166  
Стар 21st April 2010, 21:20
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Какво съм всъщност Аз?
Дотук борческа прическа,ланец и набран врат...

п.п. съдейки по дългите постове,да не е хакнат тоя акаунт от стрейнЖ уА
Отговори с цитат
  #167  
Стар 22nd April 2010, 14:10
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Еми, доста си противоречиш! Започна да говориш за хора, които разрушавали цитирам "вселенския баланс". Доказах ти, че ние (хората) сме прекалено мижави, за да можем да променим каквото и да било във вселената или поне засега сме такива. Сега говориш, че историята доказвала и категоризирала събитията. С това съм съгласен, но ще се радвам да чуя от теб примери, защото иначе ще излезе, че си губим времето в кухи думи. Можеш да започнеш например с това кой и как е разрушил цитирам "вселенския баланс".

Тук отново да вметна, че много лесно можем да влезем в така популярната в днешно време "зелена" дискусия. Ако желаеш може в тая плоскост да концентрираме мислите си.

Другото е чисто философстване на тема "Кое според мен е значимо и кое не.", но доколкото разбрах не би желала да навлизаш в материя, която ти е неясна.

Иначе Яворче, всяка прилика с действителни лица е случайна бе мило.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #168  
Стар 22nd April 2010, 14:46
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Еми, доста си противоречиш!
Така е, но какво да се прави, като сме две


Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Започна да говориш за хора, които разрушавали цитирам "вселенския баланс". Доказах ти, че ние (хората) сме прекалено мижави, за да можем да променим каквото и да било във вселената или поне засега сме такива.
Добре, че си допълнил накрая това "засега", иначе щеше да се наложи да споря с теб, а както вече ти казах, никак не ми е по вкуса

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Сега говориш, че историята доказвала и категоризирала събитията. С това съм съгласен, но ще се радвам да чуя от теб примери, защото иначе ще излезе, че си губим времето в кухи думи. Можеш да започнеш например с това кой и как е разрушил цитирам "вселенския баланс".
Дори само HAARP да споменем, може би е достатъчно...
Е, не за вселенския баланс, но както ти по-нагоре каза...... засега

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Тук отново да вметна, че много лесно можем да влезем в така популярната в днешно време "зелена" дискусия. Ако желаеш може в тая плоскост да концентрираме мислите си.
Понеже си едно много сладко......мммм, не знам какво , още не си се определил, ти предлагам да видиш този филм, ако вече не си го направил.
Отговори с цитат
  #169  
Стар 2nd June 2010, 10:54
Аватара на СветлинчУ
СветлинчУ СветлинчУ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 13
По подразбиране

Направили анкета сред случайни хора, като ги попитали: -Одобрявате ли пенсионната реформа?, 90% отговорили положително. Някъде по същото време направили друга анкета, където отново запитали случайни хора: -Подкрепяте ли вдигането на пенсионната възраст?, в 89% от случаите отговора бил отрицателен.


От тук:

1. Думата реформа, доста преизпълнена със сляпо позитивно очакване.
2. Референдум и защо той няма почва у нас, а и не само у нас.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Философскаговорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:31.