IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th August 2011, 22:01
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране Регресивна хипноза

Мисля, че такава тема във форума няма, ако бъркам, нека някой ме поправи.

Знаете ли нещо за регресивната хипноза, що е то и има ли почва у нас?
Вълнува ли ви защо сте тук, в това тяло, в този живот?
Интересувате ли се защо ви е трудно или лесно.
Защо понякога изпитвате непонятен страх от неща, с които не сте имали лоши преживявания през живота си, тоест няма логична причина?
Защо някои хора все са 'на контра' с вас без конкретен повод, а с други се разбирате без думи, почти телепатично.

Нека поразискваме малко духовито духовните неща около и в нас

Последно редактирано от универсален : 28th August 2011 на 22:03
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th August 2011, 22:34
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Преди време гледах едно предаване за регресивната хипноза и ми беше много интересно .Имаше опит с човек с неизяснени болки в кръстта , подложиха го на хипноза и се установи , че на времето е живеел в древна Александрия и е умрял при пожара в библиотеката.Една греда пада върху него и го затиска и от там тези неизяснени болки в кръстта!

http://www.youtube.com/watch?v=KUKwMGWxbY8
__________________
Много отдавна е крайно време!

Последно редактирано от Oompa Loompa : 28th August 2011 на 22:41
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th August 2011, 01:13
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

А този сеанс помогна ли му да се справи с болките в кръста?

Аз съм се подлагала на хипноза, но не за да се върна в предишен живот. Знам, че не всеки подлежи на хипноза. На мен ми препоръчаха упражнения за отпускане месец преди да се подложа, защото съм била прекалено напрегната. Пробвала съм и в България, тогава доцента направо ме отряза, че не ставам за хипноза.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th August 2011, 10:45
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Каква е стандартната процедура при хипноза? Наистина ли размахват Жобен часовник пред очите ти, за да събереш зениците или тва е няква измислица?

Аз лично не вярвам в хипнозата. Едва ли хипнотизаторът е способен да те върне назад. По-скоро те приспива и почваш да сънуваш някакви щуротии, които той впоследствие тълкува като "минал живот".
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th August 2011, 11:11
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Напълно съгласна с Алекса
Не вярвам в такива неща като минал живот и тълкуванието им под влияние на хипноза. И никога не бих се подложила. Дори да се подложа, ще го направя за да осуетя плановете на хипнотизатора
Бягайте от всякакви магически сеанси, това ви съветвам аз
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th August 2011, 11:30
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Напълно съгласна с Алекса
Не вярвам в такива неща като минал живот и тълкуванието им под влияние на хипноза. И никога не бих се подложила. Дори да се подложа, ще го направя за да осуетя плановете на хипнотизатора
Бягайте от всякакви магически сеанси, това ви съветвам аз
Лъки, целувка от мен! Искаш ли аз да те хипнотизирам тогава? Под хипноза ще успея да те заведа на Гребната база, там ще те чака Неспокойната моторетка.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th August 2011, 11:38
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

След време,казват, ще можем да се телепортираме. Науката ще открие огромните възможности на духовното тяло.
Колите щели да са с крила и магистралите ще са отживелица А космическите кораби ще бъдат атракция в музеите
Дали, дали....

Алекса, може Универсален вместо Моторетков, все пак да не го засенчваме като автор на темата
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 29th August 2011 на 17:30
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th August 2011, 12:09
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Много интересна тема
Вярвам в прераждането, въпреки че нямам много познания в областта.Не ви ли се е случвало да преживеете нещо или пък да сънувате, но сякаш не сте вие и гледате острани или пък да имате чувството, че ви се е случвало и преди, а то да не е ?Бих се подложила на такава хипноза, въпреки че се съмнявам в България да има добри психотерапевти в тази област.
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th August 2011, 13:20
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

След много изследвания на клиничната смърт, учените вече са единодушни, че човекът продължава да живее след физическата смърт. Попаданалите в клинична/ и не само клинична/ смърт виждат собственото си тяло отгоре, виждат как близките им плачат и се измъчват, но те вече са в друго измерение и не могат да установяват сетивен контакт. По време на сън също се случва подобно пренасяне на душата.
Това обаче не означава, че има прераждане
Психиката на човек е сложно нещо и това дали ни се трува, че сме преживявали нещо и преди и други странни усещания, нямат общо с прераждане и предишен живот.
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 29th August 2011 на 17:32
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th August 2011, 15:44
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Регресивната хипноза или духовната хипнотерапия е вид хипноза, в която не се изпада в безсъзнание.
Състоянието, в което се намира човек е като пред заспиване. Или поне така аз си го обяснявам.
Чува звуците и шумовете, около себе си и не губи връзка с реалността като същевременно осъществява връзка със своето духовно АЗ и заобикалящите го души от неговата група и своя духовен водач.

Първият автор, който прочетох по темата се казва Майкъл Нютън и има 2 или 3 книги като в тях цитира примери от своята дългогодишна кариера на психотерапевт, специализиран в регресивна терапия.
Изключително интересно е, особено когато се цитират части от хипнотични сеанси на негови клиенти.

Относно истинността на всичко това - ние сме така устроени, че ако нещо не подлежи на доказателство, посредством поне едно от 5-те ни сетива, не го приемаме за истина.
И така според мен трябва да бъде, за да можем да се развиваме като индивиди.
До колкото знам регресивните терапии се записват с аудио и/или видео и в последствие човек вижда/чува какво говори, което би могло да бъде в някаква степен доказателство.

Колко от нас биха се подложили на такъв опит, дори само от любопитство, за да разберат има ли нещо вярно в тази теза?
Аз бих.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Регресивнахипноза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:47.