IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 25th August 2007, 18:12
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

При мен проблема май не е главно от храната или поне не мога да направя разликата. Май по скоро е на нервна почва. Когато съм почивка съм си ок, тръгна ли на работа ме свива непрекъснато. Звучи глупаво, но наистина е така. Иначе избягвам пържено и някои по тежки храни, докато не се установи точно от какво е.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 26th August 2007, 18:43
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Проблема на всички тук се казва IBS/irritable bowel syndrome/, това е сравнително "нова" болест, доскоро даже не се е смятало за такава и както целулита е широко разпространена и не се лекува лесно.
Причините най-често са:
1. Стрес- градският забързан и натоварен начин на живот,
2. Храненето с преработени храни т.н. "денатурализирани храни" и напитки /газирани/, които по химичен път са преработени, за да бъдат обявени за ниско калорични,
3. Диети – променят флората на стомаха,
4. Хормонални проблеми,
5. Хранителни алергии - непоносимост към мляко, яйца, шоколад, кафе, захар, алкохол и т.н.
6.Антибиотици и други лекарства,
7.Променена киселинност на стомаха,
8.Лошо сдъвкане на храната - храната трябва са се сдъвква добре, все пак стомаха няма зъби, нека му я предлагаме до консистенция на каша.

За съжаление няма открито универсално лекарствo, затова на един му помага еспумизан на други не.
Проблема в развитите страни е толкова голям, че даже се организират групи, нещо като тези на анонимите алкохолици, и там всеки си споделя индивидуално какво преживява и как се бори с болестта. Това ние например правим като си пишем тук.

Добрата новина е, че разбираме че не сме сами и че може да си помогнем като наблюдаваме тялото си. Например веднага след като почувствате подуване, си спомнете какво сте яли,пили или дали сте изживяли стрес, изобщо трябва да се открие причината и ако може да се избягва.
При мен беше газираните напитки, всичко тестяно от пици до спагети и хляб, от много време ги спрях и мога да кажа, че много по- рядко имам болки, тежест или подуване.
Редовото хранене на малки порции по - често също дава добри резулатати.
Отговори с цитат
  #83  
Стар 26th August 2007, 20:59
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Tova e i postavenata mi diagnoza - IBS. Za momenta obache ne moga da razbera koi tochno hrani mi draznqt stomaha i chervata. Vij za nerviraneto veche si znam - samo malko naprejenie i veche se previvam
Отговори с цитат
  #84  
Стар 5th September 2007, 21:14
Dqvolicata Dqvolicata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Здравейте! Аз страдам от подут стомах вече доста време. Това ме подтиска и ме кара да се чувствам дискомфортно. На работното си място се срещам с доста лекари и се опитвах да им обясня какво ми е. Първоначално си мислех, че е заради запек. Всички лекари ми казваха че ми няма нищо или пък че винаги ще бъде така. Ходих дори на специалист, който ми каза, че всичко било от храната. Но според мен не беше,така както се оказа и в действителност. Пих 1 месец таблетки на д-р Тошков "Лаксит Комплекс". Те ми помогнаха със запека. Но корема ми отново се подуваше дори само да пия вода или да хапна нещо. От доста време съм изключила повечето вредните храни и напитки. Не можех да си обясня какво ми е. Продължих да настоявам пред лекарите че не ми е добре. Започнаха и остри болки вечер придружени с газове. И най-накрая днес ме взеха не сериозно. Ходих на преглед. Гледаха ме с ехограф. Там нямаше проблем. По-лошата част беше когато ми напъхаха една тръба през гърлото. Това беше ужасно, но го изтърпях. Оказа се, че бях права и наистина има сериозен проблем. Откриха ми Обострен гастрит с малки язвички по червата. Лекаря каза, че ако те кървят направо ме вземал в болница, но слава богу се разминах с това. Изписаха ми лекарства и витамини. Трябва и да се ограничавам и с храните. Само се моля след лечението да нямам проблем с подуването,защото е ужасно.
Отговори с цитат
  #85  
Стар 6th September 2007, 13:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dqvolicata
И най-накрая днес ме взеха не сериозно. Ходих на преглед. Гледаха ме с ехограф. Там нямаше проблем. По-лошата част беше когато ми напъхаха една тръба през гърлото. Това беше ужасно, но го изтърпях.
интересува ме този преглед- сигурно е бил при гастроентеролог. отиде и какво му каза- "искам да ми направите гастроскопия" или как!?
каква е цената и колко време трае. сигурно веднага ти казват резултата??

днес прочетох, че понякога има "находки" и без да има симптоми, друг път обратното..
трябвало да се прави профилактично такова изследване на всеки 2 години.

пак добре, че сте го хванали навреме гастрита!
Отговори с цитат
  #86  
Стар 6th September 2007, 14:16
Dqvolicata Dqvolicata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Моя познат лекар ме прегледа стомаха предния ден и ми каза, че тряба да ми правят изследвания. Препоръча ми ехография, това с тръбата, но му забравих името и рентгенова снимка. Отидохме при него в болницата и той ме насочи към този лекар. Той е гастроентеролог. Моя познат лекар му каза какви изследвания са нужни. Процедурата не продължава дълго. Може би 2-3 мин. най-много, но е неприятно защото постоянно ти се повдига докато тръбата е вътре в теб. Но не е чак толкова страшно. Аз бих изтърпяла всичко за да спре да ми се подува корема. Не знам точно каква е цената на изследването.
Отговори с цитат
  #87  
Стар 6th September 2007, 14:18
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ясно, мерси!
Отговори с цитат
  #88  
Стар 21st September 2007, 16:51
misis misis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 3
По подразбиране

Незнам дали това което се случва с мен е точно по темата, но тъй като не намерих нищо по моя проблем, реших да попитам вас. Корема ми расте, а не съм бременна(поне според докторите и тестовете които си правих). От около два месеца сам така и това много ме притеснява. Нямам вътрешно подуване и газове. Просто корема ми расте и изглеждам като в 5-6 месец. Вчера бях при гастроентеролог, но нищо нередно не откри и каза че всичко е наред. Някой чувал ли е за нещо подобно? Ще ви бъда много благодарна, ако някой може да ми помогне със съвет.
Отговори с цитат
  #89  
Стар 21st September 2007, 18:50
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от misis
Вчера бях при гастроентеролог, но нищо нередно не откри и каза че всичко е наред.
а в какво се състоеше прегледа-имаше ли изследвания например?
Отговори с цитат
  #90  
Стар 21st September 2007, 20:00
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

една колежка имаше дълго време болка и подуване така казваше в долната част на корема и отначало неможаха да открият причината,накрая се останови че е миома която била колкото ябълка,а беше слаба но и личеше че е във 3ти месец.НЕ ИСКАМ НИ НАИ МАЛКО ДА ТЕ ПЛАША,а как си гинекологично,всичко наред ли е?! ,незнам какво може да е,но ме притеснява факта че споделяш точно същите симптоми каквито и тя че ти расте корема.Отиваи на гинеколог,поне да се отхвърли наи близката причина за растенето на корема
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подуткоремщесепръсна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:46.