IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 28th May 2010, 21:49
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Като споменахте инжекции- казвали са ми, че инжектиране в коляното на Durolane (стабилизирана хиалуроноша киселина ) лубрикира ставата и силно облекчава.
Това дали може да помогне за възстановяване на хрущяла?
Отговори с цитат
  #162  
Стар 29th May 2010, 19:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Кой ти е казвал, какво значи "казвали са ми" , тук не става въпрос за мнението на който и да било, хиалуроновата киселина си има някакво предназначение и то е еднозначно в случая. Или проверяваш предназначението на даден продукт, или говориш с ортопед, в крайна сметка няма сам да си я инжектираш Но каквото и да ти каже някой във форума, поне за мен не би следвало да има някаква тежест, след като отговорът на въпроса ти е леснодостъпен и много по-сигурен, отколкото във форума - има листовки, сайтове с такава насоченост, има лекари.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #163  
Стар 30th May 2010, 16:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Кой ти е казвал, какво значи "казвали са ми" , тук не става въпрос за мнението на който и да било, хиалуроновата киселина си има някакво предназначение и то е еднозначно в случая. Или проверяваш предназначението на даден продукт, или говориш с ортопед, в крайна сметка няма сам да си я инжектираш Но каквото и да ти каже някой във форума, поне за мен не би следвало да има някаква тежест, след като отговорът на въпроса ти е леснодостъпен и много по-сигурен, отколкото във форума - има листовки, сайтове с такава насоченост, има лекари.
Р.Р. Ако не питаш за теб, съжалявам за лошия тон Но дори да не е за теб, а попринцип, нещата пак стоят така, поне за мен.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #164  
Стар 31st May 2010, 09:26
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ivanin, прав си да - не е са само инжекциите, но тях ги споменах тъй като те възстановяват до известна степен цялостта на хрущяла... Иначе за храненето на мен ми се налагаше на 2 пъти да правя оризова диета за ставите, която е 60-дневна. Освен това компреси, мануални терапии, плуване, упражнения и ходене... Наложи ми се да сваля и 8кг. И цялото това лечение отне година и половина.

Mena, когато те прегледа специалист, тогава може да се каже кои инжекции точно ще са ти необходими. В някои случаи други - просто няма да ти свършат НИКАКВА работа...
Отговори с цитат
  #165  
Стар 31st May 2010, 09:32
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Не написах, че имах глезенна травма - разместване, 3 разтегнати и частично скъсани връзки, разтегнато сухожилие и още връзки, отлепяне на хрущял... Общо взето с Пирогов само ми наместиха стъпалото. След като мина 1 месец, още не можеш да стъпвам. Добре, че попаднах на добър рехабилитатор и се оказа, че не са ми наместили добре стъпалото. Оттам и се получиха и проблеми със ставата.
Отговори с цитат
  #166  
Стар 6th June 2010, 19:01
LetTheSunshine` LetTheSunshine` не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 7
По подразбиране

А защо е важно да се диша през носа, докато тичаме?
Отговори с цитат
  #167  
Стар 7th June 2010, 10:24
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Google!!! Намерих една интересна статийка. Тъкмо научих и нови неща

http://ultimatefitness.wordpress.com...sal-breathing/
Отговори с цитат
  #168  
Стар 14th June 2010, 14:57
Аватара на Gucci
Gucci Gucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 74
По подразбиране

mindbender,
Напълно съм съгласна, особено с връзката между дишането през носа и ритъма на сърцето. Аз съвсем наскоро го открих за себе си, тъй като се научих да дишам през носа и установих, че по този начин сърцето ми бие по-равномерно / пък даже се и притесних, че не изразходвам достатъчно енергия, понеже не вдигам много пулса/.
Взех много да задълбавам и не знам дали съм чела някъде или просто ми дойде на акъла, но тичането с една и съща скорост не пести ли от енергията на организма? Не е ли като автомобил на автопилот- караш с една и съща скорост и пестиш гориво, а като сменяш предавките- харчиш повече? Я кажете вие, по-умничките?
Отговори с цитат
  #169  
Стар 14th June 2010, 15:07
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Каква е идеята на тичането ти? Да започнем първо от това
Отговори с цитат
  #170  
Стар 14th June 2010, 15:51
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Хахахах, аз съм няк`ва повредена май
1 год. се напъвах да дишам през носа и едвам изкарвах по 4-5 км.
Сега си дишам през устата, както ми идва отвътре и съм машина

Gucci, това с равномерното бягане е точно така , поне при мен. Дори когато ми се наложи само да си махна очилата или да си наглася слушалките и ми се нарушава някак ритъма
Иначе от време на време правя фартлек и съм като парцал после...едвам стигав до колата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: БЯГАНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:36.