IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th September 2006, 14:07
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране Растеж на тялото..

Какво трябва да направя че да ускоря растежа на тялото си.Всмисъл има ли някакви упражнения които стимулират растежа на костите и ставите и ако има как да се използват.На 17 години и половина съм 172см. , но знам че момчетата растат до 19 години някаде, та искам да направя нещо по въпроса.Благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th September 2006, 14:52
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

разтежа на скелата се регулира от хормона на растежа който се серектира от хипофизата, която е големина на фъстък и се набира в главата. повишаването на секрецията на хормона на растежа става при натоварване на организма.
за растеж
1. натоварване на тялото
2. поемане на фосфор и калции(мялко сирене, млечни храни) като материал за растежа и витамин д(месо) като основни работници за строежа. основно витамин д се поема от слънцето около 75 процента.
3. поемане на белтъчини, които съдържат колаген друг материал в костите и л-глутамин- аминокиселина която стимулира хормона на растежа
4. витамин А - витамин на растежа, регулира обменните процеси в епителната тъкан, участва в развитието на зъбите и скелета, в образуването на зрителния пурпур (родопсин) в ретината.
съдържа се много в животинската храна(най-много в черният дроб)
дневен прием 375мг до 1 г ти го увеличи, съдържа се и в морковите затова ги ядат за растеж но не в голямо количество
5. животинската храна се асимилира по бързо в червата и те стават по къси за сметка на това ставаш по-висок

с една дума тренирай някакъв спорт яж повече животински храни като наблягаш на месото и млякото и се моли днк информцията ти да е качествена.
по нататък можеш да поемаш л-глутамин като хранителна добвака
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th November 2006, 01:09
detelinka detelinka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 19
По подразбиране

аз ти препоръчвам някои спортове като волейбол,баскетбол определно след време има ефект успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th November 2006, 10:24
Pimpin Pimpin не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 270
По подразбиране

Момчетата растат много след 19-та си година - някъде до към 25-26. Не е лошо да видиш и вашите колко са високи, дядовците ти също. Няма как да надскочиш гените си
__________________
Tialoto.bg - Come and Get it
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th November 2006, 21:09
Aquanim Aquanim не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 256
По подразбиране

аз лично като малък играех тенис на корт и направих крака който и до ден днешен не са мръднали !!! което винаги ме е учудвало и не знам как да си го обясна ама на факт не че съм играл последните 5 год хахахахахах

доста хора тренират като луди за такива ...... е едно нещо по малко за което да мисля на фитнеса
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th November 2006, 23:13
kozmo kozmo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 42
По подразбиране

За да разбереш дали можеш да пораснеш първо трябва да разбереш дали епифизата е още отворена,това е просто изследване и безболезнено.Ако е отворена имаш шанс.Всички подскоци дразнят тръбестите кости и спомагат за увеличение на ръста.Тъй като не е препорачително да ползваш растежен хормон, то можеш да употребяваш релеизинг комбинаци които са безвредни .Като Аргинин Пироглутамат Лизин.Повишава ендогеното производство на Соматотропин.Успех
__________________
Фитнес БГ
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st November 2006, 19:00
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране

Къде мога да направя такова изследване и да разбера дали хипофизата ми е отворена.И какво представляват тези "релейзинг комбинации" би ли ми пояснил.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st November 2006, 19:29
kozmo kozmo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 42
По подразбиране

Изследването се прави на рентген и всеки ортопед може да го извърши,ако четеш внимателно това което съм написал ще видиш че е епифиза,хипофиза в съвсем друго.Това са вещестава които стимулират отделянето на растежен хормон в твоя случей.Комбинацията която съм ти описал можеш да намериш в повечето магазини за спортни добавки.А и за разлика от парентралното приложение на Соматотропин с аабсолютно безвредни.
__________________
Фитнес БГ
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st November 2006, 19:33
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shnur
Къде мога да направя такова изследване и да разбера дали хипофизата ми е отворена.И какво представляват тези "релейзинг комбинации" би ли ми пояснил.
Пояснил ти е, ама ти май не си разбрал
Цитирай:
Първоначално написано от kozmo
Като Аргинин Пироглутамат Лизин.Повишава ендогеното производство на Соматотропин.Успех
Простичко казано, ето това- "Аргинин Пироглутамат Лизин" стимулира производството на хормона на растежа, който се казва "Соматотропин"
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st November 2006, 19:53
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране

Благодаря много за информацията.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растежнатялото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:46.