IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd October 2007, 13:44
Аватара на Shonned
Shonned Shonned не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Sofiqqqqqq
Мнения: 108
По подразбиране Клепач

Здравейте!

Съжалявам, че пускам нова тема, но нямам представа как се нарича въпросната интервенция и какво точно да търся.

Та става въпрос за един клепач, който е съвсем малко по-клепнал от другия. Само аз си го забелязвам и много ме дразни.

Моля споделете ако някой има опит с подобна интервенция или е чувал нещо. Изглежда просъа операция, но не съм сигурна...
Цени? Мислите ли че си заслужава? Колко време ще трае ефекта?

Иначе за пластични хирурзи вече съм си харесала трима, при които ще отида на консултация -Ефремов, Георгиев, Тепавичарова.

Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd October 2007, 13:47
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

На мен ми предстои брау-лифт (повдигане на вежди) съвсем скоро, това опъва и зоната над очите и клепачите; иначе самата интервенция върху клепачите се нарича блефаропластика, но доколкото разбрах несе препоръчва под 40 год. възраст...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd October 2007, 13:59
Аватара на Shonned
Shonned Shonned не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Sofiqqqqqq
Мнения: 108
По подразбиране

Мойте вежди са доста вдигнати нагоре, ако още ги повдигна ще стана доста учудена, но пък имам доста време докато стана на 40 да му се невиди...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd October 2007, 15:29
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Най-добре се консултирай с някой хирург; все пак не зная какви са показателите при теб - щом имаш проблем само с единия клепач - със сигурност има решение за теб; просто специалист ще каже кое е най-удачно...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 23rd October 2007, 17:03
laska laska не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 158
По подразбиране

Такава операция беше направена на едно дете от нашия квартал и като резултат двата клепача са почти еднакви.Не съм се интересувала обаче къде са я направили.Сега детето носи очила така че мисля че може би е имало нещо общо и с "лениво око".Такава операция бях гледала преди време по Реалити ТВ и пак беше на дете.Резултата беше подобен на на този на познатото ми дете.
Моя син има леко изразен страбизъм/кривогледство/.Почти не се забелязва.Преди да му изпишат очила едното око беше се смалило и имаше ефекта "лениво око".така че каквото и да предприемеш първо мини през очен лекар.Спадането на клепача може да е съвпъдствано и от други очни заболявания.Дай боже да не е така.Ако е само козметичен , леко изразен дефект,мисля че ще бъде коригиран трайно и успешно
Да допълня че интервенцията която гледах по ТВ не беше блеферопластика или брау лифтинг.Важното е че болката си има лек
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd October 2007, 17:38
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране

Няма възрастова граница за блефаропластика. Това е генетика, има и баби без такава нужда.
В твоя случай най добре да те види лекар.
Аз съм с такава пластика, ако нещо конкретно те интересува, питай.
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23rd October 2007, 17:53
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ако става дума за повдигане на клепач, операцията е по-различна от естетична операция на клепачи (има намеса върху мускула, повдигащ клепача). Но ако разликата е минимална, може би не и струва да се оперираш (намесата не може да гарантира пълна еднаквост на двете страни).
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd October 2007, 18:07
laska laska не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 158
По подразбиране

Да това което гледах по реалити ТВ беше точно така-Нещо правеха върху мускула на клепача.
Разбира се че може да се направи и при възрастни пациенти -няма някакво ограничение във възрастта.
Няма човек с напълно симетрична лява и дясна полвина на тялото и лицето и ако е проблем който само ти го виждаш по добре не пипай нищо.
Ако смяташ че имаш наистина ясно изразена разлика между двете очи отиди на очен а после на пластичен хирург
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th October 2007, 11:19
Аватара на Shonned
Shonned Shonned не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Sofiqqqqqq
Мнения: 108
По подразбиране

Разликата е минимална щом и родната ми майка не я забелязва, но мен ме дразни.
Точно това ме измъчва, че въпреки операцията клепачите пак може да не са еднакви.

Преди време за друго нещо, което си бях наумила, ходих при Тепавичарова и тя ми каза да не се занимавам с глупости. Дано и този път не ме изгони!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Клепач
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:23.