IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 4th November 2009, 20:09
Аватара на Charlotte
Charlotte Charlotte не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 514
По подразбиране

На мен най-големия проблем е,че трябва да си спестявам дори пари за да си купя полезна храна...защото те не искат и не искат...да купуват това което ми е нужно...а и пари за моите "боклуци" не искат да ми дават...А накрая ми изяждат и това,което съм си купила...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 4th November 2009, 20:14
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Charlotte
На мен най-големия проблем е,че трябва да си спестявам дори пари за да си купя полезна храна...защото те не искат и не искат...да купуват това което ми е нужно...а и пари за моите "боклуци" не искат да ми дават...А накрая ми изяждат и това,което съм си купила...
Аз бих ти предложила да си ги отделяш на някое тайно място.
И само да си кажа,че ако на мен ми изядат храната,която съм си купила с мои пари и за която те не са пожелали да ми дадат пари ще им вдигна СТРАШЕН скандал.
__________________
SC forever!!!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 4th November 2009, 20:39
Аватара на Charlotte
Charlotte Charlotte не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 514
По подразбиране

Вече се карам за това с майка ми...яде ми киселото мляко и зеленчуците,но не ми купува.......
Отговори с цитат
  #34  
Стар 4th November 2009, 21:09
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Sine Qua None, много интересна тема. И дълга май . .

Преди да напълнея преди 2 години, "наште" (тук слагам баба ми и дядо ми +мама) никога не са ми правили забележки за ядене. Може би защото никога преди това не бях качвала килограми. Като малка дори бях изключително кльощаво хлапе и тогава пък баба ми мрънкаше, че съм прекалено слаба и ме тъпчеше с храна и ми измисляше смешни прякори ...

Някакси мойта баба ми напомня на майка ти по отношението си. С майка си никога не съм имала спорове относно това дали ям или не определени неща, просто ми каза да внимавам.
Обаче баба ми .... ей тая жена е "the ultimate evil" Преди 2 години като се върнах от бригадата любимата и реплика беше "олеееее колко си дебела" и пред хората беше същото, виж я колко е напълняла... В момента пък е обратното - "много си слаба, не ядеш, болна си, имаш анемия .." и т.н.

Върви обяснявай, че не си побъркана и просто ядеш здравословна храна..
Та .. Проблема с нея ми е от дете (и то по прекалено много въпроси, не само този). Прекалено е властна и гледам да не съм гадна с нея, главно заради майка ми, защото просто я прави на нищо ..
Обаче просто един ден ми писна и казах 3-4 неща напреки и прекратихме спора кой от какво е болен

Мога само да ти кажа, че щом майка ти е чувстителна, но в същото време си държи на нейното .. Съгласявай се. Това е най-добрия начин да не я обидиш и да си спестиш главоболията.
Нали не си при нея .. яж си каквото искаш, а нека тя мисли, че ядеш всичко В крайна сметка, най-важното е ти как се чувстваш и твоето здраве, нали така. Няма място за родителски натиск.

Charlotte, и моята така прави Даже като си сготвя броколите с репликата "уфф как мразя броколи" идва да боцка с една вилица от тигана ...
Отговори с цитат
  #35  
Стар 4th November 2009, 21:28
Аватара на Daliqastro
Daliqastro Daliqastro не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 149
По подразбиране

Тази тема ми е доста прясна.До преди няколко дни бях на гости на майка.Всичката рода каза че съм се стопила и съм се "оцъклила" и почна едно тъпкане.Резултат 4 дни-2кг
Отговори с цитат
  #36  
Стар 4th November 2009, 21:41
Аватара на toni_bonboni
toni_bonboni toni_bonboni не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 218
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Daliqastro
Тази тема ми е доста прясна.До преди няколко дни бях на гости на майка.Всичката рода каза че съм се стопила и съм се "оцъклила" и почна едно тъпкане.Резултат 4 дни-2кг
Спокойно - ще ги свалиш много бързо, тъй като много бързо си ги качила. Колкото по - дълго стоят едни килограми, толкова по - трудно се свалят. При теб говорим само за 4 дена.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 4th November 2009, 22:01
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Благодаря ви на всички за мненията и съветите, момичета, много внимателно ви изчетох

Тони, книгата е наистина много интересна, благодаря за усилието да постнеш този откъс, наведе ме на размисли...

Някой каза, че съм открита... мисля си, че може би това е проблемът- очаквам нормална врзъка с човек, който не е особено способен на това заради нервите си и си казвам всичко винаги и веднага... ужасно искам да съм честна с нея, но явно не става. Днес поговорихме малко, но тя си държи на нейното- нито разбира какъв им е проблемът на картофите и ориза и защо не мога да ги консумирам, нито схваща каквото и да било друго. Казвате, че стават по-зле с възрастта- моята е на 37 години... при нас ситуацията е "дете отглежда дете"... така че в края на разговора просто казвах "да мамо, добре мамо, съгласна съм". Кофти ми е, но тя почти изпадна в нервна криза, когато и казах че във фитнеса не съм питала дали има парно.... да я лъжа ми е изключително трудно, но предпочитам тя да е спокойна преди всичко. Искрено се надявам само като ме види по Коледа да не се развика, че съм станала много слаба...
Отговори с цитат
  #38  
Стар 4th November 2009, 23:51
Аватара на toni_bonboni
toni_bonboni toni_bonboni не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 218
По подразбиране

Sine, внимавай като се върне майка ти, да не те принуди да почнеш да ядеш от "забранените храни" и да напълнееш пак!!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 4th November 2009, 23:56
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

А не, тя няма да ме накара да ям глупости, защото тя самата се храни горе-долу здравословно, но ще има доста мърморене...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отслабванеродителскинатиск
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:52.