IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th April 2008, 13:36
Аватара на Nastiya
Nastiya Nastiya не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Burgas, Plovdiv
Мнения: 358
По подразбиране Плексит?

Здравейте, интересувам се някой дали провежда лечение в момента, или е провеждал, от плексит или невралгия. Ако може някой да ме насочи. Ходя системно на рехабилитационни масажи, но ефектът е краткотраен.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th April 2008, 16:50
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Здравей!
Относно плексита аз лично бях 15 дни в адски кризи и никакви мазила не ми помогнаха. Нито масажи, или по друг начина казано даваха краткотраен временен ефект.
Оправих сеза три дни с обезболяващи /солпадеин + мента,глог и валериан 3х2 табл. на ден/
Плексита е заболяване свързано с централната нервна система и за това аз си предписах това лечение което се оказа най-ефикасно и забравих за адските болки от които не можех да спя.
Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th April 2008, 18:55
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране

И аз имах миналата година бавно и упорито е , мазила не помагаха а това най рекламираното фастум гел никак!! Има едно дийп анд релиев или не6о подобно по загряваше и успокояваше. Май мн вит С казаха да пия..не помня но ще си припомня тъй като ме хвана на същото място преди 2 дни и даже въздух не мога да си поема без да ме боде в сърцето.Май ми казаха да не се оставям да не движа ръката и плешата , а даже да ги движа и правя упражнения. Бихте ли ми казали малко повече за тези варианти с хапчета и чайове.pLease
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st May 2008, 18:44
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Лечението на плексит с акупунктура е ефективно.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st May 2008, 20:45
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

На кактв принцип лекува акупунктурата?Коя е причината(етиологията) на това заболяване и какво всъщност се постига с акупунктура?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st May 2008, 21:14
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Възпаление на плексус брахиалис ли имате предвид? Като всички възпаления на големи нерви е добре то да се лекува от невролог, за да няма застарели и затегнати състояния после.

Mays, това, което описваш, повече ми напомня на състояние, наречено "междуребрена невралгия". Представлява възпаление на междуребрените нерви, в повечето случаи без особени последствия, но понякога доста стресиращи прояви (болка при поемане на въздух и лъжливото чувство, че те "боли сърцето"). Ако е това, няма повод за безпокойство.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd May 2008, 15:30
Dia_t Dia_t не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 373
По подразбиране

Преди около 5,6год.и аз страдах от възпален плексит.Отидох на невролог,но не си спомням какви лекарства ми изписаха.Мисля,че беше някакъв вид антибиотик.Но при мен най-много ми помогна плуването,плувах всеки ден,също и масажите,поне 2,3 пъти в седмицата.Nasti пожелавам ти бързо да ти мине,че си е много болезнено.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd May 2008, 16:38
stia21 stia21 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Уврежданията на раменния сплит протичат със сходна симптоматика. Докато раменният плексит се среща рядко, то цервикобрахиалният радикулит е много често явление. Най-честата причина е остеохондрозата/шипове/. Най-чести са сетивните нарушения, които се съчетават с двигателни нарушения. Основен симптом е едностранна болка, локализирана в шията и раменната област и се разпространява към мишницата, предмишницата и пръстите на ръката. Има ограничена подвижност на шията напред и настрани, както и ограничена подвижност на раменете.
Диагнозата се поставя и чрез рентген на шийните прешлени и раменните стави, както и чрез ядрено магнитен резонанс/ЯМР/.
В острия стадий на заболяването не се прилагат загряващи средства.Назначават се аналгетични и противоревматични средства, противовъзпалителни средства, също така и витамини от група В.
Физиотерапия,мануална терапия/масажи/и балнеолечение се назначават след преминаване на острия стадий и в хроничен такъв.
__________________
Само този,който рискува е истински СВОБОДЕН!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd May 2008, 21:48
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Акупунктурата лекува на принципа, че където има застой в организма, се появява и болка, и премахвайки застоя изчезва и болката.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd May 2008, 22:29
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Застой на какво?На кръв,лимфа....урина и т.н. ???
Какво е общото на плексита със застоя (на какво първо да уточним) ?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Плексит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:08.