IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th March 2011, 16:58
Orchid80 Orchid80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Град: Sofia
Мнения: 6
По подразбиране Бричове

Здравейте,
Отдавна чета форума и съм намирала много полезни съвети, за което благодаря на всички ви!
Моят проблем са бричовете.
В момента искам да отслабна с 3 кг ( 57кг/ 173 см съм), но основното е желанието ми да махна бричовете. Имам нормални , даже слаби крака, тънка талия и нямам проблем с горна част( освен, че малко може да се постегна)
Режимът ми в момента е:
Хранене:
Сутрин кисело мляко с ленено семе и трици
Обяд - месо или риба със салата
Вечер след тренировка- месо
Фитнес:
45 мин кардио - основно бързо ходене, в което включвам гирички по един кг по някое време, леко бягане, като видяч че не издържам- минавам на бързо ходене
Упражнения за долна част -
за вътрешната страна на бедрата с малки тежести но с много повторения
за външната част - пак на уред с много повторения ( 3 х 80)
за задна част - на уред- същата схема.

Завършвам с кардио около 30 мин

Въпросът ми е това правилно ли е според вас? Как да го направя по-ефективно?
Ако знаете някаква специална програма, моля, споделете!
10х
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th March 2011, 17:04
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Проблема е в генетиката а не в яденето
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th March 2011, 17:45
Orchid80 Orchid80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Град: Sofia
Мнения: 6
По подразбиране

Ааа, не искам да се съглася!
Освен това аз бих приела да имам хармонично по-едър ханш, но не и бричове!
Между другото, мниналата година почти успях да стигна задоволително положение!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th March 2011, 18:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Остави ги тия работи, няма проблеми в генетиката, има проблеми в мързела.

Относно храненето, щом четеш форума, предполагам знаеш, че кисело мляко с трици или каквото и да е не е препоръчителен вариант за закуска. И дори да е чисто мляко, пак не е, ненужно е да караш организма ти да преработва мляко веднага след ставане. Идеалният вариант ще бъде да ядеш овесени ядки, ако искаш и трици с тях, накиснати във вода или сок от някакъв плод. Като няма проблем да си добавяш и лененото семе. Обядът е супер, само че трябва да имаш поне 1 хранене между него и вечерята, може да е ябълка, може да е 30 грама ядки. Не знам точно в колко часа започваш да тренираш, но не е добре да обядваш в 12:00 примерно и да тренираш в 17-18:00. За вечерята отново добавяй салата, а не само месо. И пак си гледай количеството на месото, за да не преминеш после в темата "как да си сваля обиколката на бедрата", щото това е пътят към нея - тренировка за крака + месо.

Упражненията са ясни, освен цялостното кардио, наблягаш на проблемната област с леки тежести и повече повторения, както го правиш в случая. Ще го направиш по-ефективно като бъдеш постоянна, т.е. като продължиш да го правиш 1-2-5 години/цял живот, самият тип упражнения не е от особено значение, а и с времето сама ще можеш да прецениш кое е по-ефективно за теб самата.

Като допълнение, което важи за всички - пий много вода, като цяло и по всяко време, с изключение на периода от поне 1 час след хранене. Пий вода преди хранене (най-малко 5-10 минути), пий топла вода сутрин след ставане (но не гореща). Слагай зехтин в салатите.

И като зарежем всичко дето написах, щом си постигнала миналата година почти задоволително положение, просто го направи отново и ако пак е почти, тогава пак се включи, за да видим как да го докараме докрай ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th March 2011, 18:42
Orchid80 Orchid80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Град: Sofia
Мнения: 6
По подразбиране

Solver,
Много ти благодаря за подкрепата и съветите!
И аз мисля, че с постояннство ще стане работата
За киселото мляко сутрин.. не знам какво да кажа, има логика, в това което казваш!
Ще пробвам да го изключа, но идват проблемите с плодовете. Имам операции на тънките черва и плодове на гладно, или каквито и да е провокиращи перисталтиката неща са ми рискови за здравето... Ще помисля как да комбинирам нещата!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th March 2011, 18:46
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Тогава за момента не започвай плодове и дори овесени ядки на гладно, консултирай се ако е нужно отново със специалистите, които със сигурност са ти обяснили нещата след операцията.

Визията винаги стои на второ място, щото здравето не му харесва да не е на първо и бърза да го покаже, когато се налага ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бричове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:14.