IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 13th April 2008, 18:52
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Отговори с цитат
  #22  
Стар 13th April 2008, 22:29
verb verb не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 3
По подразбиране

имплантат ми струва 1000 лева + абутманта
има и един доста добър имплантолог д.р Христов мислия че се каза
но там цените бяха около 1800 лева

yavor наистина ли трябва да махна и 4'те мъдреца аз мислех че само долният в дясно е за махане тъи като тои най лошо излиза ... досега не съм имал проблеми с мъдреците би ли било по добре ако ги изкарам по рано или да исчакам да почнат да излизат ?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 14th April 2008, 09:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами по-добре е да се махнат ,когато не са почнали да те тормозят.Не казвам ,че е задължително и трябва да го направиш веднага,но имай предвид ,че един ден трябва да се решиш.Това са зъби,които само докарват проблеми .
Отговори с цитат
  #24  
Стар 14th April 2008, 10:11
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Ами по-добре е да се махнат ,когато не са почнали да те тормозят.Не казвам ,че е задължително и трябва да го направиш веднага,но имай предвид ,че един ден трябва да се решиш.Това са зъби,които само докарват проблеми .
Хммм не знам- аз тука не съм съгластна- те изобщо могат и да не ти порастнат- моя е в легнала позиция към другия зъб и не ми расте от 5 години насам и не ми създава проблеми. А да ти кажа тези полегналите може да ти ги цепят и във венеца- вадят ги на парчета абе не е хоп и го няма. Според мен си го извади ако имаш проблем. Аз съм се консултирала поне с 3ма зъболекаря и за проблемния ми мъдрец са ми казали да се извади само ако почне да ми създава ядове.За сега е ОК и не мисля да се самоизмъчвам с вадене.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 14th April 2008, 10:58
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Виждам ,че имате мнение по всеки медицински въпрос,но за да кажа това имам поне 6 години учене зад мен ,а не както е по-лесно:"Когато почне да създава проблеми,тогава го вади" Това ми прилича малко на"Ти се разболей,пък ела да те лекуваме"
Тези мъдреци,когато са се показали малко над лигавицата,заедно с нея и джобчето което се образува са единствено една хронична инфекция,която е свързана с повишено микробно число в устната кухина,поява на лош дъх,възможност за образуване на киста,за обостряне на възспалението и вид ,подобен на този:
http://www.stegh.on.ca/C13/Facial%20.../wellness1.jpg
http://mysite.verizon.net/mmbalto/05...ture%20002.jpg

Аз поне не бих искал мой пациент да заприлича на това,поради тази причина винаги казвам,когато има и минимална вероятност да се случи.Да,това се случва на хората,случва се всеки ден и никой не е застрахован,от неговата глава зависи дали ще си обърне внимание или не
Хубав ден
Отговори с цитат
  #26  
Стар 14th April 2008, 14:49
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Моето мнение е, че тези зъби са там с някаква цел. Ако не създават проблеми нека си седят. А пък и честно казано- така изглеждат хора на които са им вадени мъдреците- по същия начин издути и не можещи да ядат или говорят като хората. Аз моя мисля да си го държа- достигам там с четката за зъби мия си го, не ми се е подувал или болял до сега ( от близо 5 год. ми е в това положение) и не смятам, че трябва да си създавам само излишни болки. Скоро го снимах няма му нищо- пак си е там седи си- опс лежи си исках да кажа..
Отговори с цитат
  #27  
Стар 14th April 2008, 15:20
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Нищо против нямам! Но това е вашето мнение.
А колкото до тези зъби...считат се за рудиментарни ,атавистични ,едва ли не.Затова няма място да порастнат и затова ги вадим.Липсата им в днешно време е нещо нормално,аз самият нямам такива.
След ваденето на такъв зъб има оток,но картинките които съм пуснал са крайно различни от един такъв оток.Те показват образуването на абсцес,това е кухина с гной ,която често се получава от такива зъби.Не ви агитирам "Вадете си мъдреците ,народе" ,просто моето мнение е подкрепено с известен опит и доста четене...надявах се да е от полза,но вие сте на друго мнение явно
Отговори с цитат
  #28  
Стар 14th April 2008, 15:58
Аватара на Melviva
Melviva Melviva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: BG
Мнения: 36
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
...... така изглеждат хора на които са им вадени мъдреците- по същия начин издути и не можещи да ядат или говорят като хората....
...аз съм лайк по темата,но искам само да добавя,че това,човек да изглежда така отекъл след изваждането на мъдрец въобще не е правило и ако е така все пак не съм стоматолог,то значи аз съм изключение-премахнати са ми мъдреците на горната челюст и въобще това е било най-безболезненото ми посещение при стоматолог,естествено с упойка,а бях най-притеснена,защото това са първите зъби,който са ми вадени....нямаше болка,нямаше оток...не се заяждам,просто искам да успокоя тези на които им предстой изваждане на мъдрец...
__________________
Щастието не е крайна спирка.То е начин на пътуване!...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 15th April 2008, 19:22
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Ами зависи как са ти ги махали..Имах едно гадже дето му разказаха играта. Ей така реши и той случайно да си ги извади. Та единия мъдрец му го бяха рязали във венеца на 2 парчета, вадили на части.Сега не коментирам и специялистите дето са го правили. Но направо после една седмица не можа да се освести. Разбира се съгласна съм -ако порастването на мъдреца води до някакви усложнения или няма място за него да се махне.
А относно това,че се считали за рудиментарни- аз съм поредното доказателство, че не са защото ми е изваден 6ти зъб и сега на неговото място са дошли 7ми и 8ми и с тях си дъвча прекрасно и даже не мисля за зъбни импланти
Отговори с цитат
  #30  
Стар 15th April 2008, 19:38
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Аз доброволно си извадих един ЗДРАВ мъдрец

Казаха ми , че много бързо се разваляли след като поникнат и аз реших , че не го искам.

Болни зъби в моята уста , ааааааа НЕ
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сложихзъбенимплантмоляпогледнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:47.