IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 15th February 2013, 16:58
Tritona Tritona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Град: Асеновград
Мнения: 1
Exclamation Зъбни импланти

Сложиха ми имплант на фирма - Alfa Gate.
Много съм доволен, защото се вкостява идеално. Има някакво биоактивно покритие и доктора ми каза и ми показа, че има рингове за по голяма стабилност, " а бе луда работа". Не са скъпи!!!

Последно редактирано от el1nor : 16th February 2013 на 09:26
Отговори с цитат
  #52  
Стар 16th February 2013, 08:49
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Цената на самата операция за имплантиране не зависи само от цената на самия имплантат. Тя е сума от много медикаменти,инструменти,ап аратура,помещение,асистенц ия и не на последно място квалификация на опериращия. Понякога евтини импланти,но с добре планирана и изпълнене работа с всички съпътстващи я мероприятия,може да повиши крайната цена.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #53  
Стар 2nd June 2013, 11:04
zabcho zabcho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 3
По подразбиране

Извинявам се за връщането на сравнително стара тема, но имам въпрос за по-компетентните.

Как бихте коментирали това? - http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...ven-years.html

Дик Ван Дайк твърди, че имплантите, които има са довели до сериозна болка, която не може да бъде обяснена след провеждане на cat scan, ядрено магнитен резонанс и spinal tap. Моля прочетете статията ако разбирате английски и коментирайте.

Липсва ми долен кътник от няколко години, но като изключим наистина високата цена, остава и притеснението от усложнения.

Прочетох темата, но нищо не намерих за негативния ефект от имплантите.

Разбирам, че стоматолозите печелят добри пари от поставянето им и няма нищо лошо в това при положение, че имплантите са изследвани за по продължително време и подобни странични ефекти не са забелязани.

Но просто не съм сигурен в това. Какво е положението с мостовете?

Моля и пациентите да си споделят мнението.

Благодаря!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 4th June 2013, 08:00
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Здравейте! Притесненията ви относно страничните ефекти на имплантите трябва да са същите като при мостовете. Дори по-малки. Титана(материала от който са изработени имплантите) е един от най-биологично поносимите материали,доказал се във времето,използван не само в денталната медицина. Предполагам,че за всичко това сте чели доста. От статия без научна стойност не бива да се правят грешни изводи. Най-честите проблеми в имплантологията не са от материала на импланта,а от неправилно анализиране и планиране на лечението. Когато прибавим и неадекватно поведение на пациента(неспазване на предписанията на лекуващия,самоволно използване на неподходящи медикаменти вредни навици и др.),риска да има усложнения се увеличава. Но дори тогава ситуацията е по-благоприятна от тази да ви се изпилят 2 здрави съседни зъба безвъзвратно. Не искам да правя реклама на производителите,з-то съм практикуващ лекар и бих желал пациентите ми да са доволни. Всичко това важи само за случаите,когато има условия за поставяне на имплант. Това лечение не е универсално! И не на всяка цена. Но това е по-добрата алтернатива. Лек ден!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #55  
Стар 5th June 2013, 08:20
zabcho zabcho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 3
По подразбиране

Лошото в случая, е че едва ли Дик Ван Дайк се е доверил на неопитен имплантолог, така че може би има някакво място за притеснение.

Явно човек просто трябва да избере между - евентуална необяснима болка ИЛИ изпилени здрави зъби.

Благодаря Ви за отделеното време.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 5th June 2013, 11:19
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Богатите и известните са хора, като нас - и те взимат лоши решения, и те се доверяват на грешните хора.
В случая мисля, че актьорът не е случил на диагностик , а не на имплантолог. Причина за хроничното главоболи много трудно може да се даде, и най-лесното е да се обвини първопричинител, който не може или не е удачно да се премахне, за да се устанви евентуално истинността на диагнозата...

Аз не съм чувала за главоболие след поставяне на импланти. В семейството ми и на майка ми, и на баща ми и на леля и на чичо устите им са пълни с импланти, предстои ми на мен да слагам. Просто мн кофти ген имаме. Но от главоболи до този моемнт никой не се е оплакал, да не дава Господ!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 5th June 2013, 20:28
zabcho zabcho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 3
По подразбиране

Благодаря за мнението Ви! Със сигурност може да се случи на всеки.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сложихзъбенимплантмоляпогледнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:16.