IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2011  
Стар 10th February 2015, 22:12
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

Anichka, да, юни консултация, а операция мисля, че може след минимум 6 месеца след първото рино, аз си мисля да си направя устата за септември още. Не ми се стои и ден така, поне да можех да дишам
Отговори с цитат
  #2012  
Стар 10th February 2015, 23:44
Аватара на yoube
yoube yoube не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 149
По подразбиране

Надали някой доктор ще се съгласи да те оперира за втори път, ако не е минала година. Може да се наложи да чакаш година и половина дори, ако доктора прецини. Може след толкова време още да имаш отоци, вътре да не е заздравяло и основата да не е толкова добра все още за друга операция. Ако операцията се провали в най-добрия случай ще ти трябва трета операция с която шансовете ти за успех рязко намалят. Изтърпи каквото и да ти струва 12 месеца поне, за да не станеш като едно момче което гледах от толкова операции не му беше останал материал за правене вече и имаше само 2 дупки вместо нос, плачеше на камерата. 6 месеца те делят от това да си носиш един красив нос цял живот, или това да си натрупаш невероятни проблеми. Естествено доктора най-добре може да ти каже, ако наистина не можеш въобще да дишаш, може и да се наложи преждевременна, но тогава по-добре се консултирай с няколко доктора.
Отговори с цитат
  #2013  
Стар 11th February 2015, 08:38
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

Yoube, със сигурност няма да правя каквото и да е самоинициативно, докторът ще прецени. В момента чета доста по въпроса и водещите ревизионисти са на мнение, че всичко е индивидуално и някои проблеми като например кривене на носа е добре да се оперират преди годината, защото ако се чака много, може да се засили проблема и да стане дори невъзможен за оправяне. По късно ще пусна линка тук (на англ е), ако е интересно на някой да прочете. Ако Илхан се съгласи изобщо да пипа, ще говоря за септември (8 месеца след операцията), но все пак той ще прецени Иначе да, не дишам, не спя, уморявам се, имам чувството, че по-малко кислород се поема през устата и все се задъхвам. Много малко време е минало от операцията и имам някаква надежда, че ще продишам все пак...
Отговори с цитат
  #2014  
Стар 11th February 2015, 11:55
Аватара на yoube
yoube yoube не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 149
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DanKem Виж мнението
Yoube, със сигурност няма да правя каквото и да е самоинициативно, докторът ще прецени. В момента чета доста по въпроса и водещите ревизионисти са на мнение, че всичко е индивидуално и някои проблеми като например кривене на носа е добре да се оперират преди годината, защото ако се чака много, може да се засили проблема и да стане дори невъзможен за оправяне. По късно ще пусна линка тук (на англ е), ако е интересно на някой да прочете. Ако Илхан се съгласи изобщо да пипа, ще говоря за септември (8 месеца след операцията), но все пак той ще прецени Иначе да, не дишам, не спя, уморявам се, имам чувството, че по-малко кислород се поема през устата и все се задъхвам. Много малко време е минало от операцията и имам някаква надежда, че ще продишам все пак...
Нямам търпение да прочета линка. Аз обиколих доста специалисти в Европа-Италия и Германия и навсякъде ме отрязаха, докато не минело поне година, да не се пипа, защото хрущялите били още много меки и пак щял да кривне на някоя страна най-малкото. Явно съм попаднал на много некомпетентни доктори. Както и да е, дано проблема се оправи при теб, или поне дишането за сега, аз с тия тампони едва преживях 3 дена със запушен нос, представям си при теб как е толкова време
Отговори с цитат
  #2015  
Стар 11th February 2015, 13:49
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

http://www.davisrhinoplasty.com/rhinoplasty-faq.html

Мнението е на Дейвис горе, но има и много подобни статии в нета. Както той казва, изкривяванията и пропадането на хрущяли (както е в моя случай) не се оправят с времето и само могат да се влошат, както и да направят повторната интервенция трудна или невъзможна (особено ако се образува твърде много съединителна тъкан).
Той препоръчва 6 месеца, но е правил и по-ранни ревизии. Мисля, че наистина е индивидуално и зависи от съответния пациент и проблем. Много ми се иска да отида при този човек точно, но уви не ми е по джоба.
Отговори с цитат
  #2016  
Стар 13th February 2015, 22:57
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

Жалко, че никой от опериралите се при Илхан не влиза вече. Днес търсих хотели в района и още се чудя къде е най-удобно и изгодно. Докторът е в азиатската част, точно около офиса му няма никакви хотели, доста далече ми изглеждат на картата в букинга.
Иначе при мен се влошават нещата явно спада отока и другата страна на носа също хлътна. Вече си имам две почти симетрични дупки на хрущялите на ноздрите. Продължавам да дишам през устата и не се наспивам. Не знам дали е нормално да имам такива последствия, но имам постоянно главоболие и се разделих с почти 1/3 от косата си. Капе на кичури
Отговори с цитат
  #2017  
Стар 14th February 2015, 10:34
Мечта Мечта не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 85
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от anich4ka Виж мнението
Ти си доволна от нослето, нали
Да, доволна съм!

DenKem, много съжалявам да прочета, че ти пада косата.
Отговори с цитат
  #2018  
Стар 14th February 2015, 13:38
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

DanKem,

аз също имам операция след която да дишам през носа ми стана почти невъзможно. От тогава до сега (повече от 6 години) мога да кажа, че около 50% от косата ми изчезна, и вече самия косъм не живее дълго, ами капе на около година и косата ми трудно може да стои добре с дължина под брадата (а преди беше до кръста- не най-прекрасната коса на света, но прилична). Мислих че е от стреса, шока, депресията и всичко което следва след подобен резултат. Говорила съм с разни хора, всички казват, че не може да е от това, че дишам трудно през носа. И аз самата не виждам причина. Обаче косата капе Ходих на лекари, пия витамини, старая се да ям здравословно, но нищо не помага. А и първоначалния ми стрес от резултата от операцията поотмина, така че изключвам и това като причина.
Някой друг имал ли е подобен проблем? Възможно ли е да се получава наистина заради намалената функционалност или е страничен ефект от шока и разочарованието?
Отговори с цитат
  #2019  
Стар 14th February 2015, 13:51
Аватара на Моргана
Моргана Моргана не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 38
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valq Виж мнението
DanKem,


Някой друг имал ли е подобен проблем? Възможно ли е да се получава наистина заради намалената функционалност или е страничен ефект от шока и разочарованието?
Момичета, аз също се сдобих с ужасен косопад след ринопластиката. В началото си мислех, че е възможно да е заради упойката, но вече мина почти година, а подобрение няма.
Иначе и аз съм се насочила втора ринопластика към Турция, но ужасно много се притеснявам, че може да се получи отново някоя грешка.

Последно редактирано от Моргана : 14th February 2015 на 13:54
Отговори с цитат
  #2020  
Стар 14th February 2015, 14:42
Аватара на yoube
yoube yoube не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 149
По подразбиране

при мен също падна доста коса след първата ринопластика, даже се уплаших, но ми казаха, че било от упойката, заради някакви химикали. И май бяха прави за моя случай, защото ми се възстанови след време напълно.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:59.