IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 26th January 2008, 20:20
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Уффф, каква е тази цена бе, надявах се да е по-малко .
Ава, аз мисля, че иска да каже, че колагена заминава, а синтетичните частици, които остават, тъй като са само 20% ефекта няма да е задоволителен.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 26th January 2008, 21:08
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Авче, права си че колагенът "си губи ефекта за по-малко от 3 години". Artecoll не е чист колагенов филър, а се състои от полиметилметакрилатни микросфери (polymethylmethacrylate (PMMA)) разположени в разтвор от частично денатуриран 3.5% колаген. Този колаген след 1-3 месеца се абсорбира от организма, а микросферите биват капсуловани от фиброзна тъкан, което е съпътствано от лека възпалителна реакция. Този процес завършва до 4 месеца след инжектирането.
Самият процес на капсуловане води до по-големия обем, който най-вероятно има предвид твоят доктор.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 26th January 2008, 22:36
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Mena, виждала ли си резултати от увеличаване на устни с Артекол и ако да, кажи ми "да" или "не " за този филър. Защото парите са доста, но ако е с постояннен ефект и си струва, ще ги дам, защото ми писна да мечтая за по-добре оформени устни, които за сега не мога да постигна...

Наистина филърът е доста скъп, Аз затова искам да разпитам кой още доктор работи с него и дали някъде цените няма да са по-поносими..А другото тъпо е, че ампулата е само 0.6 мл.....Ако беше 1 мл е друго, но 0.6 мл си е ужасно малко за тази цена
Отговори с цитат
  #24  
Стар 26th January 2008, 22:45
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Авче, моето мнение относно перманентните филъри е отрицателно.
Постоянен филър=постоянен проблем.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 27th January 2008, 02:13
Ava-ava Ava-ava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 720
По подразбиране

Oф, ужас..Е, нали уж е разрешен, тоест би трябвало ако нещо не е както трябва да може и да се отстрани. Ако не лесно, то поне по-лесно от силикона.Нали това му е лошото на силикона, че се отстранява трудно ако не дай Боже ти се наложи..

В такъв случай за какво да давам 1000 лв за 0.6 мл Артекол, като мога да дам 250 лв за ЕДИН мл силикон?

В смисъл..опитвам се да сравня ако може, изобщо, силикона и Артекола

И ако ще плащам 1000 лв за половин кубик нещо си, само защото е разрешено, но все така носи рискове, къде е логиката?

Тотално се обърках вече
Отговори с цитат
  #26  
Стар 27th January 2008, 09:30
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ава, разпитай д-р Тонев за Артекола, знам, че в даден момент е поставял.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27th January 2008, 11:24
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Авче, ако говориш с Тонев, сподели какво ти е казал. А този тест за алергичност един месец ли отнема, много лошо, ако е така няма да имам време..
Отговори с цитат
  #28  
Стар 27th January 2008, 12:40
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Не, няколко дни. Но трябва да им занесеш препарата в алергологичната лаборатория (защото сигурно го нямат).
Отговори с цитат
  #29  
Стар 27th January 2008, 12:55
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Неразбрах, аз ли трябва да го занеса и откъде да го взема? В случай, че се навия де, страшничко си е, а явно и скъпичко.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 27th January 2008, 14:22
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ако решиш да си инжектираш препарат, който предварително да тестваш в алергологична лаборатория, ще трябва да си набавиш известно количество от препарата и да им го занесеш, защото те няма да разполагат с такъв. (Има различни начини за алергичен тест, най-популярно е одраскването и намазването с препарата, понякога може да се инжектира малко количество интрадермално на ръката.) За съжаление сигурният начин е да купиш нова опаковка, защото изостаналите количества от препарата (при доктора или някоя пациентка) не ти гарантират стерилност.
Това е големият проблем с алергичните тестове.
Между другото още не съм чула някой да се е тествал за алергия към филър... така че говоря малко на теория, по аналогия с тестовете за други лекарствени средства.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Artecoll
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:11.