IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 29th March 2009, 15:31
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Aз преди лазерната операция имах по 4 диоптъра късогледство, сега нищо...та на мен преди всичките (3) раждания ми казваха, че с моя диоптър трябва да раждам секцио, за да не се отлепи ретината от напъните (между другото, поради същата причина ми отказаха да ми взимат кръв за кръъводаряване, а аз съм 0(-) кръвна група, която е най-търсената). И всичките ми раждания досега са нормални и нищо не ми се е случило...Та това със секциото в случая с очите е презастраховка..
Отговори с цитат
  #52  
Стар 29th March 2009, 16:11
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

Да,явно е презастраховане моите диоптри бяха 5 и 2.5 ,а корекцията беше преди 3 год ,а в блиските 5 не мисля да раждам.Радвам се ,че при вас не е имало никакви проблеми.Да са ви живи и здрави децата!
__________________
"В света има много повече глад за любов и признателност,отколкото за храна"
Отговори с цитат
  #53  
Стар 6th April 2009, 12:54
diavol4e diavol4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 3
По подразбиране Re: Отговор за Дива

Цитирай:
Първоначално написано от lili212
Цитирай:
Първоначално написано от дива
Какви са цените , престоя ти , трябва ли да ходиш на контролни прегледи ? И още нещо важно - правят ли се ако вече си имал механично срязване на очния мускул ?
Иначе - честито , радвам се за теб и то много , защото това е сериозно нещо - необходимост , а не прищявка .
Разкажи ни повече и за предварителните прегледи - внасяш много важна тема при нас .
Струваше 1060 евро. Вътре в тази цена:
1. процедурата с най-добрият лазер на света Wavelight Allegretto Wave Eye-Q Имаше една изложена статия там за някакъв Американски пилот дето е отишъл там спецялно за процедурата миналата година--дори в Америка са нямали тоя лазер още, а пък само старият модел

2. всички прегледи преди и след процедурата (проверяват всичко в окото и зад окото....)
3. капки дето трябва да ползвам за една седмица
4. 5-годишна гаранция/застраховка: ако имам някакви проблеми, или вероятно ако ми трябва втора процедура тогава всичко ще е безплатно

Ако изкате могат и да ви вземат от летището или автогарата (с Мерцедес!), и също да ви направят резервация на хотел (4* около 45 евро казаха--но на мен не ми трябваше защото бях на гости...)


Цената е 1090 евро за двете очи,а в тази цена се включва и трансфера от автогарата/летището до хотела/клиниката. А застраховката е доживотна.

Аз бях там през септември, наистина си заслужава! Не съжалявам , че бих път чак до там!

Вече имат и представител в България - Вера Радева тел. 0898 776 350 и e-mail: vera@eyestar.us.

www.eyestar.bg - това е актуалният сайт на български!

Поздрави!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 26th September 2011, 05:46
Dupchek Dupchek не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 2
Unhappy НE На EyeSTAR!!!

Аз съм жертва на тая турска клиника Айстар (EyeSTAR) в Истанбул. Доверих им се и сега съм с лошо качество на зрението. Виждам двойно и тройно, а през ноща е просто ужасно -- ярки отблясъци от светлини и прочие. Иначе са много усмихнати и гостоприемни докато не ви вземат парите и не ви оперират очите, а после ако имате усложенения кучета ви яли. Аз дадох един куп пари и време да ходя по лекари заради проблемите със зрениеито след LASIK в EyeSTAR, но май изглежда, че ми е разбито зрението завинаги. Такова ходене по мъките не пожелавам и на най-големия си враг. Така че г-та Вера Радева да спре да пуска реклами по форумите. Хора не се доверявайте туко-така. Зрението е важно, а моето е разбито от една суета и нескопосен турски лекар.

Последно редактирано от Dupchek : 26th September 2011 на 05:48
Отговори с цитат
  #55  
Стар 3rd October 2011, 13:31
Аватара на smehuranka
smehuranka smehuranka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

Мила, не може да си направиш на 18 подобна процедура. Мъжът ми е с такава операция от 2005, също с астегматизъм и диоптър 4 на едното и май 3 на другото, не помня вече. Тук, в София му направиха операцията, после 24 часа лежеше на тъмно вкъщи с превръзка на очите, не можеше към месец да вдига тежко по предписание, и е препоръчително да ходи с тъмни очила на ярко слънце. Все още (седма година) е ужасно щастлив за взетото решение!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 7th October 2011, 22:54
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Миналата година на 15.06 ми направиха лазерна корекция на очите в очна клиника Света Петка.Бях с много силно късогледсто .-6,5 диоптър и 3,5 астигматизъм.Или в проценти това ще рече 20% зрение.След лазерната корекция съм с остатъчен -0.5,който не ми пречи.Щастлива съм,че предприех тази стъпка и сбъднах детската си мечта!Горещо препоръчвам клиниката.Обслужването е европейско!Успех на всички
Отговори с цитат
  #57  
Стар 7th October 2011, 23:41
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Оххх много ме е страх от такива операции и аз съм късогледа ама операция не бих си направила никога , освен ако не е наложително !
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 2nd May 2015, 21:43
zlatP zlatP не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2015
Мнения: 1
По подразбиране

Такава операция не се прави на всеки и навсякъде, най-важни са добрият лекар и добрата техника.
Както в други форуми така и тук попаднах на реклама на клиниката Айстар (EyeSTAR) в Истанбул.
Няма по лъжливо и фалшиво място, за изкарване на пари само с лъжи и нищо друго (типично в стила на българските турци). Тази клиника нито има добра и съвременна техника както се описва нявсякъде, нито имат добър доктор, осакътяват хората като им правят LASIK и то с възможно най-лошият лазер. Незнам как не се притеснявате, че с такъв лазер и не добър доктор може да изгубиш зрението си, а после се надявай на "Доживотна гаранция" (такова животно няма). На първият ден след LASIK виждаш добре, слагат ти различни видове капки и нищо не усещаш и си мислиш, че всичко е ок. Затова на видеота всички са толко глупаво и нереално щастливи (немога да разбера как може още на първият ден толкова категорично българино да заблуждаваш останалите и да си играеш с тяхното здраве, явно за пари си готов на всичко) , но ги питайте после.... , след месеци започва съвсем друга картина - размазано двойно зрение, болки в очите, усещане за чуждо тяло, невъзможност да стоиш пред компютъра, защото чувстваш очите си винаги сухи.... С зрението шега не бива

Последно редактирано от zlatP : 2nd May 2015 на 21:55
Отговори с цитат
  #59  
Стар 11th September 2015, 13:32
Kriss Kriss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2015
Мнения: 4
По подразбиране

Не е доказанао, какви са рисковете след раждане и такава операция.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 8th April 2016, 17:23
ivelinahristova ivelinahristova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2015
Мнения: 51
По подразбиране

Колко пари г/д е една подобна операция?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЖивотбезочилаЛазернатамиоперация
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:18.