IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd May 2006, 08:03
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране Заличаване на белезите

Здравейте момичета!
Днес започва 3-тия месец след операцията. Вече мажа крема за белези. Обаче малко се притеснявам- от едната страна имах проблем с една бемка, която изрязахме и белега там е по-червен и широк. Аз не че толкова се притеснявам за самия белег, по-скоро не знам трябва ли червеното да изчезне за да мажа белега. В листовката на крема пише да не се маже на открити рани. Това открира рана ли е? Кажете как са били белезите при вас!
А инае изглеждам страхотно вече, макар че единственото което не е наред е, че зърната ми са все още настръхнали Кога ще мине това?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd May 2006, 12:07
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Щом не е открита рана, която кърви, мажи се спокойно. И моят белег от едната страна зарастна по-трудно и стоеше червено доста време, но сега след 11 мес. въобще няма проблеми.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd May 2006, 20:45
loly loly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 227
По подразбиране

Идеята на крема против белези е точно да заличи червенината и да избледнеят до максимум. Днес са точно три седмици от операцията ми и вече почнах да се мажа с drrmatix, единственото условие е да са паднали коричките от раната.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th May 2006, 08:10
vessi_77 vessi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 138
Изпратете съобщение чрез ICQ до vessi_77
По подразбиране

Искам да попитам Drematix пак ли е на силиконова основа?Аз се мажа със Zeraderm- той е такъв.
__________________
Животът е хубав.Грабни го с две ръце!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th May 2006, 09:37
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Да, само произведителите са различни.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th May 2006, 11:54
vessi_77 vessi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 138
Изпратете съобщение чрез ICQ до vessi_77
По подразбиране

Благодаря ти!
Не знам колко ще бъде ефектът от Zeraderm,но аз и преди да започна да се мажа-нямах почти никакви белези
Кожата ми е много бяла-може би не съм склонна към образуване на груби белези.Но и работата на хирурга е много важна!Благодарна съм му!
__________________
Животът е хубав.Грабни го с две ръце!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th May 2006, 14:02
vessi_77 vessi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 138
Изпратете съобщение чрез ICQ до vessi_77
По подразбиране

Не мога да кажа дали е най-добрият пластичен хирург в БГ,защото това е първата пластика,която си правя и той ми е първия хирург.
Но аз също съм много доволна от работата му.

diana1977, напиши ни повече за теб в темата "Нека се представим"
__________________
Животът е хубав.Грабни го с две ръце!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th May 2006, 14:49
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Ако раната е току-що затворена, за образуването на по-малък белег помага също и тинктурата от невен - няколко капки тинктура се капват върху тампонче и се фиксира отгоре. Сменя се 2-3 дневно. Това помага и за по-бързото зарастване на раната и срещу инфекции.

Усмивки
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th May 2006, 15:27
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Наистина не разбирам, защо след като белегът е тъничък, т.е. не е хипертрофирал трябва да се маже с крем против белези. С течение на времето той сам избледнява, някъде докъм 6я месец. На мен Бояджиев ми каза, че тези кремове понякога могат да направят белега хлътнал навътре, защото функцията им е точно такава- да действат срещу изпъкнали, релефни белези. Между другото хирургът, който ми прави секциото- също много добър специалист и той не ми препоръча кремове. Според мен е достатъчно да се маже кожата с подхранващ мазен крем.
Особено пък при разрез около зърното, където белегът не личи просто не виждам смисъл от крем.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th May 2006, 15:43
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Може и да е така, и аз съм чувала противоречиви мнения. Но този който ползвах аз е на силиконова основа и добре се справи с белега ми.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заличаваненабелезите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:27.