IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th April 2006, 07:46
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране Как да разбера дали нямам СС?

Момичета, мина месец и половина от моята операция. Трябва да призная, че се притеснявам от СС. Гърдите ми омекнаха, но едната е малко по-твърда от другата и при масажиране от едната страна е малко по-твърдо и стегнато.
Какви са симптомите на това СС и колко време след операцията се появява? Дали имам повод за притеснение?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th April 2006, 08:30
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Милена,
до третия месец ще има разлика в твърдостта и размера на имплантанта. Масажирай, но не чак толкова енергично.При СС имплантанта се втвърдява , така че няма почти мек участък и се вдига по-високо от другия. Ето снимки:
http://www.justbreastimplants.com/ga...e_photos_2.htm
http://www.justbreastimplants.com/ga...ure_photos.htm
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th April 2006, 08:59
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Здравей Миленка!
Аз до колкото знам и съм гледала снимки КК си личи видимо и има известна болка. Според мен просто още не са се оформили съвсем. И на мен едната ми е по-напрегната от другата. Но ако се притесняваш, най-добре направи консултация с хирурга си.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th April 2006, 09:14
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Абе и моите бяха тотално различни - като чувствителност, като твърдост, като усещане. Просто сякаш едната беше по- травмирана, повече време й отне да се възстанови.
И аз смятам, че е рано за КК, макар че също се плашех . Все пак тя може и често започва да се проявява първо в един участък, после се разпространява. Усеща се нещо като свиване и разпускане в участъка, така ми обясняваше д-р Тонев, но пък и той е мъж, доколко е разбрал пациентките... Знам ли.
Това, което аз правех бе да нагъвам вит. Е в първите месеци. Счита се, че има отношение към КК, като я предотвратява. Има и едно лекарство за астма, което също е с такова действие, но това вече е брутално да се пие без лекар, според мен.
Запази спокойствие, гърдите ще се променят още и някои травми ще отшумят по- бавно.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th April 2006, 09:27
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

А кога гърдите се оформят напълно? След колко месеца? Чудя се се едно отслабване около 4-5кг. за 1 месец как ще се отрази на бюста
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th April 2006, 09:29
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Зависи,
ако имаш доста за сваляне няма да се отрази, но иначе може да се появят вълнички като се изпразни кожата.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th April 2006, 09:41
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Благодаря! Ще пробвам да пия витамин Е и да не се притеснявам засега!
Засега не усещам никакво свиване, просто едната е съвсем добре вече, мога дори да лягам върху нея, а другата е малко по-твърда.
Може би е нормално все пак.
Ако все пак се появи СС знаете ли какво следва? Доколкото ми обясни доктора се отваря наново и се разрязва тази твърда обвивка, която се е образувала и готово.
Дали наистина е толкова просто?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th April 2006, 09:46
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Да, изрязва се капсулната контрактура. Хубавото е, че се запазват имплантите, т.е. не се налага да се дават пари за нови.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th May 2006, 16:44
MaDaLeNa MaDaLeNa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Момичета, малко съм притеснена. От 2-3 дни усещам лека болка в дясната гърда. Възможно ли е да е СС или просто е от физическо претоварване. И ако е по-лошият вариант, колко дни след като започва да се развива, боли. Преди 1 седмица бях на консултация при хирурга си. Той каза, че всичко е наред. Забравих да ви кажа, че съм вдигала дете от порядъка на 13килограма. Да не би да е от това.
Как мислите? Иначе промяна във формата на гърдите няма- за сега.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th May 2006, 16:53
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MaDaLeNa
Момичета, малко съм притеснена. От 2-3 дни усещам лека болка в дясната гърда. Възможно ли е да е СС или просто е от физическо претоварване. И ако е по-лошият вариант, колко дни след като започва да се развива, боли. Преди 1 седмица бях на консултация при хирурга си. Той каза, че всичко е наред. Забравих да ви кажа, че съм вдигала дете от порядъка на 13килограма. Да не би да е от това.
Как мислите? Иначе промяна във формата на гърдите няма- за сега.
Дали не си с ПМС ? При мен в такъв случай имам подобни усещания
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КакдаразберадалинямамСС
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:57.