IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd March 2007, 11:44
GLOW GLOW не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 18
По подразбиране Как разбирате, че действа?

Здравейте всички! захванах се сериозно с фитнес тренировките от 2-3 седмици ходя през ден,ако не и всеки ден, но нещо се отчайвам, защото нито имам мускулна треска,нито чувствам кой знае каква умора - нищо! че да питам - как разбирате че има смисъл от тренировките??
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd March 2007, 11:57
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Ами много зависи какво правиш в залата и аз познавам много момичета, които ходят в залата с години и само хабят време и средства, ефект никакъв. Прави упражненията така , че да не можеш да направиш повече от 3-4 серии по 8 повторения т.е. слагай тежести не размахвай само крака и ръце и както правят повечето жени недей да "летиш" в залата с розови гирички! Натоварвания това е което трябва да правиш!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd March 2007, 14:15
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

За 2- 3 седмици видим ефект няма да видиш. Иска се време и постоянство. Когато видиш първата положителна промяна ще се амбицираш повече
Щом нямаш мускулна треска, значи нещо не правиш както трябва и не натоварваш достатъчно мускулите.
Аз също съм виждала много жени, на които изобщо им се чудя защо си губят времето. Тренират хаотично, хванат едно, след 2 минути го оставят, вземат друго и само се въртят из залата, правят си мохабет.
Принципа при жените, както може би знаеш, е повече повторения с по- малки тежести, което не значи да се ползват само нулевите степени.
Като хванеш нещо, примерно едни гирички, правиш си съвестно сериите, без да бързаш, броиш, след това разпускаш малко и минаваш на следващия уред.
На всяко ходене в залата гледай да натоварваш повече една мускулна група- примерно днес работиш по- интензивно за крака или ръце или дупе и т.н. И всяка тренировка започваш и завършваш с кардио.
Другият момент е, поне 2 часа след тренировка да не се храниш. Може да хапнеш преди това, не непосредствено, нещо леко.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd March 2007, 14:24
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Нещо не правиш както трябва, всъщност може и да се окаже ,че нищо не правиш както трябва Най-добре е да потренираш известно време с треньор или ако нямаш възможност помоли някой добре изглеждащ младеж(за да си сигурна ,че разбира какво прави )да те ориентира за правилното изпълнение на упражненията.а иначе резултат и смисъл от тренировките не очаквай по-рано от 6 месеца.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd March 2007, 14:30
GLOW GLOW не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 18
По подразбиране :)

благодаря на всички - днес ще увелича тежестите и времетраенето на кардиото - дано се получи - айде ще пиша пак - аз съм все още на "кръгови тренировки" - т.е. по 3 серии по 30 повторения на всеки уред за крака и по 3 серии по 15 повторения за ръце, + коремни преси - А иначе как да разделя мускулните крупи??
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd March 2007, 14:37
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране Re: :)

Цитирай:
Първоначално написано от GLOW
А иначе как да разделя мускулните крупи??
Още е много рано да ги разделяш първите 3 месеца според мен трябва да си караш на кръгови тренировки.
А иначе аз съм ги разделила мойте мускулни групи така:
-бицепс-трицепс
-рамо-гръб
-крака
Гърди не тренирам, защото ми е забранено.
Има и други комбинации за разделяне на мускулните групи предполагам ,че другите ще ги напишат
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd March 2007, 15:13
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lady Marmalade
.
Принципа при жените, както може би знаеш, е повече повторения с по- малки тежести, което не значи да се ползват само нулевите степени.
Аз не мисля, че е редно въобще да разделяме тренировката на мъжка и женска! Мускулните влакна и при двтата пола са изградени по един и същ начин, разликата е единствено в хормоните, които при мъжете им позволяват да правят мускули. Напротив по-големи тежести по-усилено натоварване по-силен мускул, а не както повечето твърдят по-голям мускул!
Аз вдиган 30 кила от лежанка, а погледни ми ръцете на аватара колко са слаби, същото е и с бедрата и с дупето , клякам с 30 килограмова щанга, напади с 32 кг. и бедрата са ми здрави, но слаби, а дупето ми въобще не е пораснало, а е тип бразилско, това става с малки повторения, но големи тежести!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd March 2007, 15:41
KASSI KASSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 187
По подразбиране

Браво Деси.Я издай как се прави бразилско дупе.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd March 2007, 15:44
KASSI KASSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 187
По подразбиране

При мен след месец започна да има лек ефект.Но да постигнеш това което искаш трябва упорит труд.Ако беше лесно всички щяхме да се разхождаме с перфектни тела.Така че не се отчайвай.Рано или късно ще видиш резултати.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd March 2007, 18:34
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DeSIKOS
Аз не мисля, че е редно въобще да разделяме тренировката на мъжка и женска! Мускулните влакна и при двтата пола са изградени по един и същ начин, разликата е единствено в хормоните, които при мъжете им позволяват да правят мускули. Напротив по-големи тежести по-усилено натоварване по-силен мускул, а не както повечето твърдят по-голям мускул!.....
Зависи какъв ефект се търси. Според мен първоначално е най- добре да се започне с повече кардио, много повторения и по- леки тежести, да се премахнат излишните мазнини и тялото да се стегне. Едва тогава вече може да се работи по- сериозно за релеф, ако се търси този ефект, разбира се.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какразбиратечедейства
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:27.