IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 6th March 2007, 23:41
lethe lethe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 14
По подразбиране

ами да де, при надмускулно мн по-трудно се вижда самата жлеза и май трябва друга техника на преглед при този случай. мамологът знаеше ли, че реоперираната е надмускулно?

за големината: може да просто в дясната да е сложил по-малък имплант с идеята да компенсира разликата между под и надмускулно (нали при подмускулно се губи част от обема), но да не е избрал подходящата големина. съжалявам, че питам ако вече си отговорила, но той обоснова ли решението си за надмускулно?

п.п.наистина ми се струва невъзможно да ти е махнал жлезата, та това си е ампутация! не виждам причина да се прибягва дотам. по-скоро не се е видяла на мамографа. дано останеш приятно изненадана и се окаже, че си е там след третата операция
Отговори с цитат
  #162  
Стар 7th March 2007, 09:59
Stil Stil не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 535
По подразбиране

Господииии....! Флейм ,мила,много съжалявам за това ,което преживяваш.Чак сега прочетох и съм възмутена Надявам се да се оправят нещата при теб възможно най-бързо.
Отговори с цитат
  #163  
Стар 7th March 2007, 11:38
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lethe
ами да де, при надмускулно мн по-трудно се вижда самата жлеза и май трябва друга техника на преглед при този случай. мамологът знаеше ли, че реоперираната е надмускулно?

за големината: може да просто в дясната да е сложил по-малък имплант с идеята да компенсира разликата между под и надмускулно (нали при подмускулно се губи част от обема), но да не е избрал подходящата големина. съжалявам, че питам ако вече си отговорила, но той обоснова ли решението си за надмускулно?

п.п.наистина ми се струва невъзможно да ти е махнал жлезата, та това си е ампутация! не виждам причина да се прибягва дотам. по-скоро не се е видяла на мамографа. дано останеш приятно изненадана и се окаже, че си е там след третата операция
Абе аз нещо съвсем се обърках
Верно, че вече цяла година мина от операцията ми и съм позабравила разни неща ама доколкото помня Надмускулното е ПОД жлезата, а ПОДмускулнуто е и под мускула и под жлезата. Т.е жлезата е винаги най-отгоре и би следвало да се види, не е ли така?!
Та какво точно се вижда при мамолога? Някой ако е наясно кое е трудно да се види, при кое точно поставяне и защо моля нека обясни, че съвсем се обърках, а новите кандидатки ще ги шашнем още повече.
Отговори с цитат
  #164  
Стар 7th March 2007, 15:34
lethe lethe не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 14
По подразбиране

Поставяне на имплантите над мускула (под жлезата):

Недостатъци:

* значителни трудности при подлагането на мамография (около 40% обструкция);
* ръбовете на импланта са ясно забележими;
* осезаемо нагъване на кожата над импланта, особено при текстурните (грапави) импланти;
* по-висок риск от капсулна контрактура; често се наблюдава „смъкване” на импланта;
* корекцията на птозиса, възникнал сред време, е значително по-трудна.


Поставяне на имплантите изцяло под мускула:
Предимства:

* лесно поставяне; естествена форма на гърдата; незабележими ръбове на импланта;
* няма риск от нагъване на повърхността на гърдата (освен при текстурните импланти при много-слаби жени);
* по-малък риск от капсулна контрактура, тъй като гръдният хълм е напълно отделен от импланта и по време на неговото поставяне импланта не бива инфектиран;
* мамографията се повлиява в незначителна степен; добра вътрешна поддръжка; без белези на самата гърда.

това е от страницата на николай георгиев, но същата информация май я има навсякъде.
Отговори с цитат
  #165  
Стар 7th March 2007, 15:43
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Значи доколкото аз разбирам от написаното:

При НАДмускулно става по-трудна мамографията, а при подмускулната е много по-ясна.
Следователно при Флейм на ПОДмускулно поставената гърда (здравата) е ясно отличима жлезата, а на НАДмускулната (сгрешената) е трудно да се различи.

Т.е възможно е при прегледа мамоложката да е объркала и при НАДмускулната(сгрешената) да не е видяла жлезата.

Значи всъщност това, което мен ме обърка, а именно
Цитирай:
Първоначално написано от Flame73
Не е възможно да е установена на лява гърда -жлеза(5месеца следоперативно),и липсваща такава на дясна(реоперирана-3месец)!
Ти май не си и обърнала внимание,че реоперираната е с надмускулно поставяне?!
е всъщност объркване на Флейм. Точно при сгрешената гърда, където се съмнява, че е поставена НАДмускула, вместо ПОД, е възможно да не се забележи жлезата, а не обратното.

Флейм, на твое място аз ще се консултирам с още един мамолог за всеки случай. Много ми се иска да вярвам, че ще се окаже, че не ти е махната жлезата
Отговори с цитат
  #166  
Стар 7th March 2007, 18:03
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

@Лети, поласкана от вниманието( и провелото ти разследване)в случая с мен....Може би си имаш мотив да вземеш така присърце проблемът ми.А сега по същество....
Цитирай:
Първоначално написано от lethe
ами да де, при надмускулно мн по-трудно се вижда самата жлеза и май трябва друга техника на преглед при този случай.
На преглед при мамолог, не е проблем да се установи наличие на жлеза независимо от метода.
Всяка една от нас е запозната с недостатъците при методите за поставяне на имплантите(информацията която си снела от сайта на Ники Георгиев).
Вероятно си обърнала и внимание на снимките:
при метод-подмускулно , частично и въпросния друг метод
..при които изразено се вижда, че жлезата покрива имплантанта!
Съвсем не съм объркана от състоянието си, и съм убедена, че са допуснати недопустими груби грешки при двете ми операции!!!


Цитирай:
Първоначално написано от lethe
мамологът знаеше ли, че реоперираната е надмускулно?
Естествено, че знае...

Разсъжденията ти, че по време на операцията си е позволил смяна на имплант и промяна при метода на поставяне .... с какво го оправдат?На прегледа преди реоперацията ми спести ясни и категорични отговори какво ще предприема.След реоп-та също!!! И не проумявам как ще съм с два различни метода,не е съобразено с асиметрията на гърдите ми още на 1та консултация, защо като е решил да смена имплант с различна кубатура-нямам документ, и също ми е спестил това???И още много други въпроси висят без отговор, на които той би трябвало да отговори...А прагът на кабинета му не бих пристъпила НИКОГА повече!Можеше да ми ги спести при последвалите прегледи, консултации и в деня на изписването ми за което вече отбелязах, че се изниза....остави ме е невидение.На преглед след рео-та, след три седмици все още нямах риплинг.На въпроса ми-защо гърдата е по-разлята и значително по-малка като форма, той ме "успокои", че след време като минат отоците ще е като другата!ТАРАТАНЦИ!!!

@Стилче, благодаря!
Вярвам, че ще се оправят...разбира се с поредна операция.Но не бързам, а и не се отделят лесно 6 бона, суми незначителни за тях.
С теб какво става?Знам, че и ти си недоволна от работата на Динев, и се питам защо не споделяш с нас?

@Милена, да ще отида и на друг преглед при мамолог...Мисля да е в Пловдив!Но от мамографията се притеснявам....
__________________
Не трудното, а лесното погубва,
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща!
Отговори с цитат
  #167  
Стар 7th March 2007, 18:14
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

.......
Отговори с цитат
  #168  
Стар 8th March 2007, 01:16
bel bel не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

Леле, Флеймче, не мога да повярвам направо! За убиване е тоя! Не бих го нарекла лекар, просто нямам думи да изразя възмущението си!!!
Какво да споделям аз - просто не отидох на реоперацията, която той искаше да ми направи с местна упойка, и засега положението е добро. Разбира се, ходя постоянно със сутиен и спя с такъв, предимно на гръбо - страх ме е да се завъртя настрани, за да не се получи същото... Това, което и мен ме обиди и до голяма степен разруши доверието ми в Динев е, че се опита да обвини мен ("неправилно носене на сутиена" или пък "голям ти е сутиена" - все едно той не го проверява след операцията и не каза, че всичко е наред?!!!), а не си призна доблестно, че просто е направил джоба по-голям от необходимото.
Все още усещам леко наболяване на проблемната гърда, но е поносимо и само на моменти. Каня се да отида на консултация при друг лекар, може би при Заякова?!...
Поздрави на всички! Чета доста тук, но не ми се пише...
Отговори с цитат
  #169  
Стар 8th March 2007, 01:39
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Бел привет

Разбирам, че не ти се пише и благодаря, че се включи!
Ние те мислим тук, когато и ако можеш пиши!

ПП. Все пак ако искаш да споделиш- доколкото ти си чувала или чела за проблема- възможно ли е да се фиксира без друга намеса или просто отлагаш реоперацията засега?
Отговори с цитат
  #170  
Стар 8th March 2007, 11:22
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

.........
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиневquotВитаquotquotВалемquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:44.