IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3151  
Стар 12th July 2009, 15:35
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Неда, карам всеки ден по 40 мин, че напоследък гледам и по два пъти на ден да се качвам . За месец и половина съм свалила 7 кг. (и хич не съм била 100% стриктна с режима :P ), така че едва ли спортът е противопоказен. Интересно ми е защо? Не всеки вид спорт е удачен в нашия случай, но да се отрича спорта като цяло е... неразумно . Помня, че и Дюкан налагаше някакви ограничения (аеробика, степер и др. или се лъжа?), но със сигурност помня, че препоръчва някаква лека спортна активност.
При високия прием на протеини бихме натрупали доста мускули, което би притеснило някои но това би станало, ако тренираме доста усилено и силово , което не мисля, че някоя от нас ще успее. Целта ни е да топим мазнини, а това става с кардио, т.е. вело, кростренажор, тичане, плуване..., така че аз не смятам да спирам с велото. Мисля, че движението единствено ще подобри визията, тонуса и метаболизма ни.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #3152  
Стар 12th July 2009, 16:13
iva_8503_ iva_8503_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 354
По подразбиране

здравейте и от мен, днес ви чета чета, ама дундата не отърва нищо, еййй опасна кака.

Аз няколко дена имах големи проблеми с милото, много спорове и нерви и ревове, пръскаше ми се главата от рев, ама днес се оправихме.

Иначе съм режимна, но си стоя на 56 . От утре съм третофазничка, често казано неискам много, но ме е страх ако карам 2-ра до БГ и там я наруша 2 седмици и да не си върна много кг. Незнам...вие как мислите, да остана още малко във 2-ра или да минавам в 3-та? За БГ си заминавам средата на август?
Отговори с цитат
  #3153  
Стар 12th July 2009, 16:56
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Ивче,
аз за тва те дръпнах за ушите,че да кажеш кво става,
че...мислех те.
Каза ти нещо кукли и парцали сте си размятали,ама добре е,че
всичко е свършило добре!
И кво викаш?-порева си..нищо,полезно е кака,не си задържала водичка
Ивче,ако искаш за последно пробвай тая врътка 1/1-може пък и да се случи нещо.
Пък,после скачай е 3-та.
Аз си мисля,че не бива да се плашим от 3-та.Просто прочитаме отново кво дава чичо Дюк и смело напред!Без своеволия!
Ще се получи,я вижте Ивввче кво хубаво си стои,че и отслабнало още
/както казах това килце аз не й го броя/.

Изабото,
Мойта гордост си ти!
Отговори с цитат
  #3154  
Стар 12th July 2009, 17:08
iva_8503_ iva_8503_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 354
По подразбиране

Дунди, мен не ме е страх от 3-та, дали ще кача или не, ами исках да смъкна поне още 2-3кг. и тогава да мина у третата. Но като си помисля приятеля ми има в petuk RD, няма да съм режимна 100%, после следват тук едни фестивали, едни чудесии, пак ще наруша, та май по-добре да минавам в 3-та щото там на нарушенията им викат гала вечери.
Аз ще казвам как е, иначе съм 100% сигурна, че няма да смъкна в 3-та, как да е...
утре съм на линия с кафето.

Адашке, била си близко, по наша балкан там...
Отговори с цитат
  #3155  
Стар 12th July 2009, 20:21
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Изабо,точно така е за спорта!
Нетрябва да правим аеробни упражнения,нито силови,тъй като ние не приемаме въглехидрати и лесно ще изпаднем в хипогликемия,която е опасно състояние на много ниска кръвна захар!
Ние искаме да топим-само кардио!Т.е. дълги разходки,евентуално по неравен терен,колело,тренажор и някоя и друга машина за корем,ръце,гръб,бедрата...Му скули няма да развием,тъй като за това се изисква периодично покачване на тежестите на машините и задължително въглехидрати,които пък ние не ядем....
ние пък отиваме на барбекю,дано не сгреша нещо.Заредила съм се с пилешко и Пепси Зироу...и салатка.
Честно да ви кажа,учудвам себе си с упоритостта си.
Много съм амбицирана да смая всички с нова фигура по Коледа!
Сигурна съм че всички тук ще станем такива,каквито искаме!
Отговори с цитат
  #3156  
Стар 12th July 2009, 20:31
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Неличка,липоскукцията може да е опасна ако имаш някакви тежки алергии,проблеми с кръвното и сърцето-заради пълната анестезия.ама то да го докараме до там,пък после ще му мислим,ти и без това немаш много за сваляне.
Дундарина,,аз четох за режима 1/1 че е за тези които имат да свалят "козметични"кг,за другите,които са с над 20-30кг режима 5/5 бил най-подходящ.Иначе и аз срещнах някъде из нета изказване,че Дюкан бил казал,че вече за втора фаза препоръчвал 1/1 за всички,но в книгата това не пише.
Аз карам 5/5.Имам и линк към книгата,ако искате ще го пусна.
Айде сега за награда по един телешки стек:
Отговори с цитат
  #3157  
Стар 12th July 2009, 20:49
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Даниски,
да знам, че така пише в книгата,обаче момичетата от другия форум
споменават за 1/1,което към момента съветва Дюкан,
без значение колко имаш да сваляш.

Т.е.самия автор явно има нови наблюдения върху редуване 1/1
и го препоръчва като най-удачно.

За съжаление нямах време да прочета коя от мацките им го е казала
и на какво се базира това твърдение,но...защо да не действа?!

Аз съм от 2 м. на режима и от самото начало какви ли не врътки правих и все свалях,е...не е бързо,но не съм задържала/изключвам мъчението,на което се подложих-10 ударни-резултатът не беше главозамайващ/.
Отговори с цитат
  #3158  
Стар 13th July 2009, 05:44
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Аз не казвам че недейства 1/1.Просто цитирах книгата.
Лични наблюдения нямам,на мен сега ми е третата петица от 2-ра фаза,т.е. за втори път имам 5 ПЗ дни.Засега свалям,ако видя че задържам,ще мина и аз 1/1.
Моите резултати са добри-аз съм на режима от 24 юни и съм свалила 7кг.
Съжалявам,че неразбирам френски,бих се осведомявала от оригиналния сайт...Тук има ли някой френскоговорящ?
Отговори с цитат
  #3159  
Стар 13th July 2009, 05:54
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

Ето цитат от книгата:
РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО

След силния начален тласък, даден ви от режима на чистите белтъчини, отговорността за постигането на желаното тегло пада върху смесения режим, който ще се заеме със същинското отслабване.
Ритмичното въвеждане на зеленчуците силно намалява ефекта на чистите белтъчини и придава на този втори режим синкопиран вид както в организацията на храненето, така и в постигането на резултатите. И наистина, през идващите седмици теглото ще намалява, когато се консумират чисти белтъчини, на които организмът не може да се противопостави, а щом се появят зеленчуците, тялото ще си възвръща контрола над положението и ще се съпротивлява колкото може. В резултат ще наблюдавате ускорение, прекъсвано от паузи, поредица от завоевания, последвана от почивка, като всичко това все пак ще ви води към целта.
Какъв ритъм трябва да има редуването?
Най-ефикасният и който най-добре съответства на психологическия профил на дебелия човек, е ритъмът 5/5 - пет дни режим на чисти протеини, пет дни смесен режим на протеини и зеленчуци. Не е много лесно да се приложи, но решилият да действа дебел човек най-парадоксално обича трудностите, стига да го водят в желаната посока. Истината е, че този ритъм дава най-добри резултати.
• Друго решение е ритъмът 1/1 - един ден чисти протеини, един ден протеини плюс зеленчуци. Това редуване е най-подходящо за наднормено тегло, не надвишаващо десет килограма, или за хора, неспособни на по-продължителни усилия. То може да се приложи и след период на ритъм 5/5 за почивка.
• Има и трето решение за неголямо наднормено тегло - ритъмът 2/7 - два дни чисти протеини, седем дни протеини, съчетани със зеленчуци.
• Вариант на 2/7 е 2/0, тоест два дни чисти протеини седмично и пет дни нормално хранене, но без прекаляване. Този режим и този ритъм подхождат най-добре на жени с целулит, които често са слаби в горната част на тялото - бюст, лице, и са много закръглени в ханша и бедрата. Ритъмът 2/0 позволява, особено ако се съчетае с локални манипулации (мезотерапия), да се получат най-добри локални резултати, като се щади горната част на тялото.
Отговори с цитат
  #3160  
Стар 13th July 2009, 06:47
nedaneda123 nedaneda123 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 450
По подразбиране

Здравейте, днес пак ще си заслужа заверка на "дюканската книжка"от Дундарина, тук съм за кафенце(немога да слагам кафета с картника ).
Ще ви питам нещо, ама без да се смеете:сънувате ли по-често от преди кошмари????При мен е така и то в много засилен вариант. Имам спомен, че някъде четох или ми казваха, че това било от белтъчините, защото така се стимулирала дейността на някое си от полукълбата на мозъка, което отговаря за сънищата.Не искам да каже, че това е вредно, а само да ми кажете при вас случва ли се!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РежимътнаПИЕРДЮКАНчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:43.