IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th November 2013, 18:44
yani.arnaudov yani.arnaudov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 1
По подразбиране Тази диета става ли за момче

Здравейте, това ми е първата тема надявам се съм уцелил раздела. Въпроса ми е, става ли тази http://www.zajenata.bg/7-%D0%B4%D0%B...-news4528.html диета за момче тийнейджър, защото заглавието на сайта е "За жената" и нали не е опасна защото няма гладуване а е само прочистване? Благодаря Ви предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th November 2013, 16:59
choki_moki choki_moki не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2013
Мнения: 78
По подразбиране

По-добре не си губи времето с глупости. След тази една седмица на плодове и зеленчуци ще си свалил 5-6 кг, които после ще си върнеш, та и отгоре. Това не е начина, така че по-добре не се и захващай. Няма как бързо свалените килограми да са здравословен и траен начин да изглеждаш добре. През тази седмица на плодове ще изхвърляш вода от тялото си, а не мазнини. Тази вода ще ти се върне точно там от където е дошла в първия ден, в които започнеш да хапваш въглехидрати.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th March 2014, 11:34
MiraMar MiraMar не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 31
По подразбиране

Диетата си е много добра и разбира се, че става и за момчета.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th March 2014, 12:24
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

На мен диетата ми допада. Един съвет - промивай ориза многократно и го вари без сол и подправки в съотношение с водата 1:5
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th March 2014, 09:30
Аватара на Murder
Murder Murder не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 87
По подразбиране

Едно подраставащо момче трябва да яде всякакви полезни храни освен зеленчуци и не трябва да се ограничава много в калориите, защото расте, а трябва да започне да спортува.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th March 2014, 14:11
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Нищо му няма, Мърдър. Нека я направи.
Хлапе, щом си тийнейджър и си с наднормено тегло, вземай мерки веднага. Сега ти е шансът да се справиш с това. Минеш ли 18 - закъснял си. Обаче само с тая диета няма да стане. Мърдър е прав, че трябва да почнеш спорт. Това оформя тялото. Но ако си по-дебеличък, не бързай с натоварванията. Първо посвали килограми. Впрочем едва ли ще свалиш цели 6 кила. Освен ако не тежиш 120. Огледай се за дълготраен режим. Макар че от опит казвам, че дълготрайните режими стават за запазване на теглото, не за отслабване. Просто ти писва, тялото и съзнанието се уморяват, а с времето отслабването все повече се забавя и се демотивираш. Накрая му отпускаш края, много преди да си стигнал заветните килограми.
Не знам всъщност колко тежиш, колко си висок, какво искаш да постигнеш. Ако решиш - напиши.
Впрочем бързам да кажа да не се подвеждате от ника ми - не съм от мъжки пол. Едно време редовно влизах по форумите, после ми омръзна. Старите съфорумци ме знаят, че съм жена. Казвам го само защото много често ми се е случвало да ми се карат, че поощрявам тийнейджърите да пазят диети. Но с все майчинския си инстинкт знам, че това е правилното решение.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st March 2014, 09:46
Аватара на Murder
Murder Murder не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 87
По подразбиране

Аз не казвам, че не трябва да се пази диета, но една диета основана само на зеленчуци и плодове в никакъв случай няма да доведе до така желаният ефект отслабване, даже е доста вероятно да има обратен ефект.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st March 2014, 12:07
choki_moki choki_moki не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2013
Мнения: 78
По подразбиране

дундьо, аз също от личен опит мога да кажа, че един хранителен режим не е задължително да е еднообразен и тегав за спазване. Когато си приготвяш храната по различни и вкусни начини няма как да ти омръзне. Никой не казва цял живот да ядеш пилешко с краставици. А и за да продължаваш смъкването на килограмите естествено че трябва да променяш и хранителния режим. От друга страна за един подрастващ и тепърва развиващ се организъм е крайно неподходящо да пази диети, особено от вида "отслабнете с 10 кг за една седмица". Режим и спорт му е майката.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th March 2014, 13:47
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Чоки, става дума само за една седмица. Нищо му няма. Обикновено такива екстрени диети дават бърз резултат и това мотивира. Цаката му е после да не олаби положението. Но ние така или иначе нищо не знаем за него. Може да му е трябвало за някакво определено събитие, на което е искал да изглежда по-добре специално за случая. Докато той не реши да се обади и да сподели повече - няма смисъл да гадаем.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th April 2014, 13:53
Vaklin Vaklin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 27
По подразбиране

Yani, трябва да дадеш повече информация за себе си - точно на колко години си, колко си висок, какви килограми си и след това някой може да ти отговори на въпроса дали тази диета става точно за тебе. Дори се изненадвам, че никой не те е помолил за повече информация. И каква точно ти е целта - защото искаш да отслабваш толкова бързо?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тазидиетаставализамомче
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:32.