IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th May 2007, 12:24
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране Холестерол

Така, не намерих тема по въпроса, така че пускам нова. Досега никога не ми се е налагало да се интересувам по -подробно за холестерола, но преди малко ми се обади майка ми, която ме вкара в шаш и паника като ми каза, че си е правила кръвни изследвания и има висок холестерол, нисък хемоглобин и висока захар Знам, че не е нито първата, нито последната с такива резултати, но все пак това е майка ми и се стреснах. Интересува ме дали някой от вас или от вашите близки се е сблъсквал с този проблем, само да подчертая, че тя е висока 1.60м, тежи 58кг, на 43 години е, баща й, моя дядо, почина от инфаркт на миокарда, което е тясно свързано с лошия холестерол Прочетох доста неща из нета, но ще ви бъда благодарна, ако можете да ми дадете съвет
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th May 2007, 12:59
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Хубаво е да си следи диетата, може и да е слаба, но има храни, които провокират лошия холестерол и това са т. н. транс мазнини, които задължително трябва да избягва. Също така, рибеното масло отдавна се знае да подобрява нивата на добрия холестерол, който пък бори лошия най-просто казано, така че, предложи й да си купи рибено масло и да започне да взима като хранителна добавка. Ябълки да яде също съм чувала, че е добре при хора с висок холестерол, ама защо не мога да обясня, мисля че, съдържаха пектин или нещо такова, не съм сигурна. Не съм специалист, но с добре диета и спорт може да се оправят нещата. Ако се сетя още нещо ще пиша.
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th May 2007, 13:11
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Хъм ,да това за рибеното масло не го знаех Но аз едно се чудя, високия холестерол и ниския хемоглобин не се ли самоизключват
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th May 2007, 09:07
Някаква_Такава Някаква_Такава не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: София
Мнения: 410
По подразбиране

Намерих една хранителна добавка Деноксинал -тя влияе ползотворно за регулиране на лошия холестерол и кръвната захар !
http://www.walmark.bg/product_detail...product_id=544
аз ще го почвам за прочистване на организма от токсините ,защото чух доста положителни мнения за него
дано да съм помогнала
__________________
Има толкова секс за правене ,а ние се занимаваме с глупости !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th May 2007, 09:29
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Да спре маzното и като изкара една година на риба и пуешко, зехтин студенопресован и много фибри тоест сурови зеленчуци и плодове, може и Psilium Хуск да пие той се свързва с холестерола и го извежда от организма ще се оправи.

Това на Валмарк и то ми изглежда доста добро, компанията като цяло е позната с качеството си, май беше некaф чешко-полски консорциум ако не се лъжа.

А и лецитин гранули в киселото мляко или в супи а и помагат липотропици като Холин, Инозитол и Бял Трън (Silimarin)за да му олекне още на черният дроб.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th May 2007, 21:49
locvs locvs не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 33
По подразбиране

Изобщо да не спира мазното, ами да мине на НВД с достатъчно наситени мазнини. Защото повишената консумация на холестерол с храната намалява кръвния холестерол. Повишената консумация на наситени мазнини от своя страна увеличава обема на молекулите на холестерола и той по-трудно оксидира.
Рибеното масло е задължително. В никакъв случай статини, освен, ако не не иска рак.

Цитирай:
In Framingham, Mass, the more saturated fat one ate, the more
cholesterol one ate, the more calories one ate, the lower the person's serum cholesterol. . .
В този ред на мисли - физическа активност и контерол на теглото. При наднормено тегло повишените нива на холестерол са налице. Просто има повече клетки, които се нуждаят от него.
Самото консумиране на наситените мазнини от своя страна намалява производството на наситени мазнини от черния дроб.

Цитирай:
• People on a low-carb diet who ate more saturated fat had a higher utilization of saturated fat and their livers produced less saturated fat. Low-carb diets seem to allow for increased use of saturated fats by the body as well as increased clearance.

References:

http://www.mercola.com/2002/aug/17/saturated_fat1.htm
http://www.ravnskov.nu/myth2.htm
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1581181
__________________
Имам черни колани по каланетика и тае-бо.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th May 2007, 13:03
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Ако Др Меркола ти види поста здраво ще ти издърпа ушите че както е Тексасец по произход хич не сi поплюва. :)Той е кръстоносеца на Натуропатията така че е последният които можеш да цитираш като радетел на животинската мазнина.

Той самият не яде животински мазнини и собствената му компания внася щраусово месо и предлага бизонско на пазара. Когато той говори за сатyрирани(наситени ) мазнини има предвид единствено кокосовото масло.

За да не си помислиш че се заяждам мога да ти кажа че съветите ти са полезни за някои до около 40год които цял живот е имал висoка двигателна активност, висок процент мускулна маса, минимална мазна такава и още от ранна възраст е плющял НВД. Не отричам тепапевтичният ефект в този случай.

Винаги има едно НО обаче:

Ти не отчете факта че жената е минала 40те, има нисък хемоглубин и едва ли от малка та и досега търчи every сабахлам по 5км, и 4 пъти ходи на фитнес, мислиш ли че ако двамата легнете на една кълка нейните мускули ще горят в покой една и съща енерgia при положение че и двамата сте вкарали по 100 грама лой.

А да не говорим че състоянието на кръвната и плътност в сравнение с твоето няма нищо общо сигурна съм, а ако искаш да опиташ нагледно помоли някои патолог да те вкара по време на аутопсия в зала където имаш 50годишен инфарктаджия и 30годишен мотоциклетист утрепан при челен удар. Артериите на първият са като кабели уплътнени и втвърдени от холестероловите плаки докато нащо момче има неjнички и еластични атрерии.

Хайде със здраве и Слънчислава и тя е пуснала много полезен пост така че тва майче има време и възможност да се вземе в ръце.:)

Peace.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th May 2007, 13:41
locvs locvs не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 33
По подразбиране

Yana, май не си дочела внимателно.

Цитирай:
Research Council survey showed that men eating butter ran half the risk of developing heart disease as those using margarine.
Маслото е животинска мазнина

Цитирай:
People in northern India consume 17 times more animal fat but have an incidence of coronary heart disease seven times lower than people in southern India.
Цитирай:
The cause of heart disease is not animal fats and cholesterol but rather a number of factors inherent in modern diets, including excess consumption of vegetables oils and hydrogenated fats
Това са малко цитати от статия в неговия сайт.

Д-р Меркола не е никакъв натуропат, ако не яде животинска мазнина. Просто никъде в природата няма животно "пилешки гърди" и "щрасуово филе" има пиле и щраус. А те освен чисто месо имат и доста мазнини. Примерно нашите прадеди в ледниковия период не са измрели от авитаминоза понеже са плющели дроб (А и В витамини комплекс) и очи (витамин С в големи дози) - като натуралисти са набивали всичко! Месото на домашната кокошка заразлика от купешкия бройлер е мазно!
Избягването на животинскките мазнини е измислица на НатуроПАТКИТЕ. Пак казвам - в природата протеина и мазнината (много често наситена) вървят едно с друго. Протеин без мазнина се се усвоява пълноценно.

А сега ми намери някъде, където да обяснява разликата между наситените мазнини от растителен и животински произход. Между другото в месото на естествено гледаните животни наситените мазнини са в по-малък процент, отколкото в тъпканите с химии. хората в България още имат възможност да си купуват месо от домашно отгледани животни.

Цитирай:
Когато той говори за сатyрирани(наситени ) мазнини има предвид единствено кокосовото масло.
Мдааа. Той говори за общото. Кокосовот масло е частен случай на наситена мазнина от растителен произход. Повечето наситени мазнини са с животински произход

Не съм казал на жената да яде колкото мен. Във всяка една формула за дневните калориини нужди се взима под внимание физическата активност и възраста. АКо аз вкарам 100 грама лой, тя може спокойно да вкара 30 или 40 например.

Освен това съм препоръчал физическа активност без да уточнявам. Ясно ми е, че това няма да е тренировка с тежести. Обаче един преход в планината, прекопаване на градината, плуване, каране на колело и тн. няма да и навредят.

Може да се залежи естествено. Тогава ще има артериите на 50 годишен инфарктаджия. Човешката физиология не се изменя значително през годините. Вярно процесите на обмяна на веществата и тн. се забавят, но огранизма фукционира по същия начин.
Moderate physical activity! не съм казал яко спринтове и силов трибой.


P.S. Ако имаш статия на МЕркола, където да обяснява спациално за кокосовото масло и наситените животински мазнини, моля да ми бъде предоставена.

Цитирай:
The solution to environmental poisons is not to eliminate animal fats-so essential to growth, reproduction and overall health-but to seek out organic meats and butter from pasture-fed cows, as well as organic vegetables and grains.
P.P.S. Всички цитати са от http://www.mercola.com/2002/aug/17/saturated_fat1.htm
__________________
Имам черни колани по каланетика и тае-бо.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th May 2007, 13:50
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Благодаря много на всички за отзивчивостта Вече съм я инструктирала какво точно да прави и да пие и мисля, че вече има ефект
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th May 2007, 15:15
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Е само не разбрах що са набра. Сега ако Др Меркола които явно и двамата уважаваме (на мен ми е чел лекции между другото)) и СИ Е Натуропат, не го бъркай със Суровоядец или нещо друго, това е дисциплина от Алтернативната Медицина та значи той наистина не яде или поне прави всичко възможно дори и месото което консумира да има най малкият процент мазнина.

Ако това те учудва можеш да му пишеш емейл, човека намира време и отговаря особено ако е нещо което не е засегнал в голяма степен в лекциите, семинарите или сайта си. Сега че не яде мас аз кво да направя?

Специално за кокосовото масло имаше поне 2 големи статии от него точно в сайта му от миналата година и не съм в къщи за да си отворя акайнта и да ги изровя. Предполагам ще ги намериш ако се разтърсиш и най малкото много заблуди по отношение на кокосовото ако въобще ги имаш ще се разсеят.

Сега да за постигнем релативен консенсус ще повторя пак.Не съм противник на мазнините в месото а и въобще животинските мазнини, да не говорим че любимият ми шиш е сланина, праз, бекон лук и пак сланина. Все пак съм не просто диетирала по Аткинс ами това ми е любимият начин на хранене.

Въпроса е че обсъждаме конкретно частно състояние което за добро или лошо вече е налице а не ВМ НВД по принцип. На мен също не ми е полезно да ям наситени животински мазнини заради хронична инсулинова ресистентност и тежка хипогликемия.

Това няма нищо общо с факта че докато си карах на Аткинс триглицеридите ми бяха в ред а и холестерола в кръвта също но на панкреаса ми това не му се особено харесва, така че компромиснят за мен вариант е студенопресовани масла, чат път краве масло или кокосово ако се докопам до качествено такова.

Като се върна в къщи ще разровя абонамента ми от статиите на Меркола за кокосовото, наистина е много интересна неговата гледна точка която е основана на клинични изследвания и ще ти я пусна. Ако междувременно ти я намериш драсни тука две думи че да не се хабя и без тва ще ми изключат интернета до 3-4 дена.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Холестерол
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:43.